Szoftverek
Gyorsikonokból két sornyi akad az alkalmazásváltóban, mindkettő testreszabható. Akad itt például távirányító, bár a webshopos ROM-ot használva a megnyomásakor lefagyott a főoldal (a letvs eUI-t feltéve viszont minden rendben működött, az infra ráadásul tanítható). A két kapcsolósor között a zenelejátszó és a fényerő szabályozható, alul pedig a legutóbbi appok között lehet matatni, illetve egyesével vagy egyszerre mindet bezárni. A rendszer nagyjából másfél gigabájt RAM-ot használ minden szolgáltatásával, háttérfolyamatával és alapszoftverével, és ugyanennyi marad a többi appnak és a cache-nek, ami bőségesen elegendő. Ennek ellenére nem egy, nem kettő, hanem három túlbuzgó rendszerfelügyelő szoftver figyelmeztet, hogy jaj, melegszik a telefon, jaj, túl sok RAM van használatban (azért van belőle 3 gigabájt), jaj, merül az akkumulátor (megesik, ha telekommunikációs eszközt nyomogat az ember) és jaj, mennyi a cache-elt adat, ürítsük már ki.
Az eUI kapcsolópanelja és beállításai [+]
A legviccesebb mondjuk az, amikor a CleanMaster, a 360 Security Lite és a DuSpeed Booster egymást próbálja kiiktatni – speciel mi mindet kihajítanánk az ablakon, mert teljesen feleslegesen használnak erőforrásokat erőforrás-felszabadítás címszóval, ami ugye önmagában is ellentmondásos, hát még megháromszorozva. (A gyári ROM-on egyik sem található meg). A kezdőképernyőt az alkalmazásváltó hosszú lenyomásával lehet átrendezni (ez a menü funkció is), a témákat, a widgeteket és a háttereket is itt lehet kiválasztani. Bár kétkoppos képernyőfeloldás nincs, beállítható, hogy a home és vissza gomb hosszú megérintésével mi történjen (mondjuk kameraindítás és képernyőlezárás, bár az utóbbi nem működik). Akinek nem tetszik az euis főoldal, könnyedén feldobhat egy Nova Launchert Material Designnal.
Az ujjlenyomat-olvasó természetesen a képernyőzárral is együttműködik [+]
A HTC One Max és Huawei Ascend Mate7 nyomdokai haladva a LeTV is az 1s hátlapjára helyezte az érintésalapú, Mirror Touch ID ujjlenyomat-olvasót, ami nemcsak kézre esik, kitűnő sebességgel és hatékonysággal működik. A regisztrálás a szokásos módon zajlik: egy ujját több oldalról és magasságban is hozzáérinti az ember a leolvasóhoz, és ha elég minta összegyűlik (és a másodlagos képernyővédelem is aktív), bekapcsol a biometrikus képernyőzár. Ezután bármilyen szögből is érjen a szenzorhoz a felhasználó, egy másodpercen belül a főoldalon van, és ha az ujjbegy az egész azonosítót lefedi, 100%-os az olvasó hatékonysága.
A telefonon előre telepítve találtuk a Play Áruházat (a gyári ROM-ról viszont hiányzik), és onnan minden szokásos appot le tudtunk kapni, beleértve a keresőóriás saját kollekciójá. A szinkronizálás rendben összejött, és az euis telefonkönyv is megjelenítette a Google-kontaktokat. Stílusát tekintve egyébként letisztult a szoftver, melynek tárcsázójában rendben működik a gyorskeresés és gyorshívás. Névjegyeket a SIM-ekről, Facebookból és fájlokból is be lehet hívni, van feketelista, a szám nélküli partnerek elrejthetők, és természetesen meg lehet adni az elsődleges beszélgetési és mobilnetes telefonszámot is, hiszen az 1s két kártyát is befogad. Emellett akad még egy aranyoldalak opció is, persze itt a Népköztársaság hasznos számaira lehet rábukkanni. A virtuális klaviatúra ugyanaz, ami Lollipop óta a gyári Androidokat ékesíti, ami azt jelenti, hogy magyar ékezetek, szójavaslatok, korrektúra és ujjhúzós bevitel is akad. Emailjeinket a Gmailt kezelte, bármiféle gond nélkül.
A gyári böngésző helyett mi a jobban optimalizált Chrome-ot használtuk [+]
A fájlkezelő a hagyományos tallózás mellett fájltípusok szerint is csoportosítja a belső tárolón található tartalmakat, emellett megjeleníti az elérhető szabad tárhelyet. Akad még témázó, számológép, jegyzetelő, hangfelvevő és kínai nyelvű időjárás-előrejelzés. A LeTV mellékelte saját böngészőjét és az Opera Minit is, ám ezeknél gördülékenyebb a Chrome, amit mi dobtunk fel. Ezzel nem okozott gondot több lap kezelése, és ugyebár a Google szoftvere felkínálja a könyvjelzők és a böngészési előzmények szinkronizálását, az inkognitó módot, a nyomtatást és más nyalánkságokat. A Full HD-s phablettel órákig el lehet netezgetni, egyedül az érezhetően melegedő készülékház hagy kívánnivalót maga után.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!