Hirdetés

Lenovo Vibe S1 Lite - egy könnyed villanás

A kínai gyártó készüléke neve ellenére 5 hüvelykes, Full HD felbontású kijelzővel rendelkezik, a nyolcmagos processzor pörgeti a rendszert, az akkumulátor viszont nem bírja a tempót.

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

A Vibe S1 Lite-ba a 64 bites, 28 nanométeres csíkszélességű MediaTek MT6753 chipsetet szerelték, ami a számozás ellenére gyengébb, mint az S1-ben található MT6752-es lapka. Az ARMv8 utasításkészletű processzorban nyolc darab 1,3 gigahertzre skálázott Cortex-A53 mag dolgozik, a grafikus feladatokban a Mali-T720MP2 IGP segít. A rendszermemória mérete 2 gigabájt, tárolóegységből pedig 16 gigabájt jut, ebből 5,88 gigabájtot foglal el a rendszer és az előre feltelepített programok. Ha a másik SIM foglalatot nem használjuk, akkor a microSD bővíthetőség is adott, amire viszont sajnos nem lehet installálni az alkalmazásokat. A rezgés jó erős, ha a telefon a zsebünkben van, akkor is megérezzük az értesítéseket.

Megmaradt az S1-ben megismert előlapi vaku
Megmaradt az S1-ben megismert előlapi vaku [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Lenovo Vibe S1 Lite LG G4s Alcatel Pop Up 5.0 Huawei P8 Lite
Rendszerchip MediaTek MT6753 Snapdragon 615 Snapdragon 415 HiSilicon Kirin 620
AnTuTu 6.x Benchmark 38165 pont ? pont 33333 pont ? pont
Vellamo Browser 2688 pont 2140 pont 2402 pont 2274 pont
Vellamo Metal 1158 pont 989 pont 883 pont 1086 pont
Geekbench 3 (single) 627 pont 616 pont 614 pont 586 pont
Geekbench 3 (multi) 2836 pont 1991 pont 2380 pont 2556 pont
GFXBench Manhattan onscreen 4,2 fps 5,8 fps 5,8 fps nem futott le
Manhattan offscreen 1080p 4,2 fps 5,2 fps nem futott le nem futott le
GFXBench T-Rex onscreen 12 fps 12 fps 14 fps 16 fps
T-Rex offscreen 1080p 12 fps 12 fps 8,4 fps 10,0 fps

Ugyan a készülékben lévő rendszerchip sem veszi fel teljesítményben a versenyt a legjobbakkal, erre nincs is szükség, hiszen mint látható, a középkategóriás lapkák többségét maga mögé tudja utasítani. Nyilván még ennél is lényegesebb kérdés, hogy mit tud kezdeni a hardver a Full HD felbontású kijelzővel. Nos, örömmel jelenthetem, hogy gond nélkül meghajtja, az alapvető funkcióknál egyáltalán nem találkozunk megakadásokkal, az alkalmazásokból való kilépés során sem omlik össze a rendszer. Akkor szokott gond lenni, ha valamit telepítünk a háttérben, mert az erőforrás képes elfogyni, de ez a legtöbb androidos telefonnál már csak így van. A játékokkal sincs különösebb baja a mobilnak, mondjuk egy Asphalt 8-nál már szórakozni kellett a grafikai beállításokkal. Akármennyire is terheltem viszont a kütyüt, nem melegedett.

A főképernyő és a témázási lehetőségek A főképernyő és a témázási lehetőségek
A főképernyő és a témázási lehetőségek [+]

Meg kell barátkoznunk a gondolattal, hogy az S1 Lite fedélzetén még az Android 5.1 operációs rendszer teljesít szolgálatot, méghozzá a Vibe UI felülettel megfűszerezve. Ez az interfész az ikonok külsején kívül abban tér el a gyári verziótól, hogy nincs klasszikus menü, mindent a főoldalakról érünk el, legyenek azok programok (5 x 4-es elrendezésben) és widgetek, illetve az egész szoftver témázható (hat darab van), mondjuk váltáskor csak kisebb, nem rendszerszintű dizájnváltás következik be. A legördülő információs függönyben találjuk az értesítéseket, továbbá számos gyorsbeállítás parancsikonját is, tényleg meglehetősen hosszú a lista, külön billentyűt kapunk az újraindításra is.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

A tárcsázóképernyőről betűk és számok szerint kereshetünk a névjegyek között, megjelölhetünk kedvenceket is. A kontaktokhoz rendelhetünk e-mailt, címet, számot, csengőhangot, weboldalt, születésnapot, megjegyzést. Az SMS-ek buborékos formában rendeződnek, lehetőség nyílik gyorsszövegek készítésére, kézbesítési visszaigazolás kérésére. Az e-mail kliens jól működik, a szinkronizálás gyakorisága legjobb esetben öt perc lehet, keresni nemcsak a letöltött levelek között lehet, hanem a szerveren is. Van fájlkezelő, számológép, ébresztőóra (mondjuk teljes némítás esetén nem csörög, és a rezgést sem lehet beállítani a hang mellé), iránytű és hangrögzítő.

Az e-mail kliens és a SYNCit Az e-mail kliens és a SYNCit
Az e-mail kliens és a SYNCit [+]

Szerencsére nem maradt el az FM-rádió, és természetesen az összes google-ös program megtalálható a telefonon, legyen az a YouTube, a Gmail, a Chrome, vagy éppen a Drive (az első bekapcsolás után 15 gigabájt ingyenes tárhely ehhez a készülékhez is jár). Az extra alkalmazások közül kiemelendő a SHAREit, ami fényképek, appok és zene továbbításában segít, illetve a SYNCit, ami pedig a névjegyekről tud biztonsági mentést készíteni. A dokumentumok szerkesztését és olvasását a WPS Office végzi, jegyzetelésre az Evernote használható, a közösségi platformok közül pedig a Skype, a Facebook és a Twitter áll rendelkezésre, ha pedig ezeknél is többre vágynánk, a Play Áruház kínálatát tudjuk böngészgetni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények