Lenovo Vibe S1 Lite - egy könnyed villanás

Bevezető, tartozékok

Végre lehet tudni, hogy mi az a Vibe és mi az a Moto, mik a szerepük és mik velük a terv. A Lenovo sokáig pont úgy nézett ki, mint egy tanácstalan óvodás, akinek a menzán a tányérjára esik valahonnan egy darab hús, de csak piszkálgatja, tologatja a villájával és fogalma sincs róla, hogy mit kezdjen vele. Így volt ez a Motorolával is, hirtelen lett egy meglehetősen értékes brand a portfólióban és sikerült majdnem addig teszetoszáskodni vele, amíg majdnem értelmét is vesztette az egész akvizíció.

Nem néz ki rosszul, jó a fogása, de azért lehetne ergonómikusabb
Nem néz ki rosszul, jó a fogása, de azért lehetne ergonómikusabb [+]

Idén viszont végső fordulatot vett a sztori, eloszlani látszanak a viharfelhők és végre hivatalos álláspont született arról, milyen jövő várható. A Lenovo ugyanis bejelentette, hogy véget vet a Motorolának, és innentől csak Vibe by Lenovo és Moto by Lenovo termékekre számíthatunk. Ameddig viszont a teljes átállás megtörténik, a régebbi modellek még a korábbi tervek szerint piacra kerülnek. Ilyen volt a 2015-ös IFA kiállításon leleplezett Vibe S1, illetve ilyen mostani tesztalanyunk, az év elején megtartott CES-en napvilágot látott Vibe S1 Lite. A névválasztás ellenére nem egy gyenge mobilról beszélünk, persze a sima S1-hez képest egy kicsit visszafogottabb a hardver, az előlapi ledes vaku azonban megmaradt, az árazás pedig nem lenne rossz, csak hát a telefonnak elég komoly ellenfelekkel kell farkasszemet néznie.

Csinos doboz, ízléses tálalás
Csinos doboz, ízléses tálalás [+]

A csomagolás nekem személy szerint nagyon tetszik, stílusos, fiatalos, a világoskék és a fehér kombinációja egész vagánnyá teszi. A doboz fedelén szinte csak a Vibe felirat az egyeduralkodó, oldalt láthatunk egy képet a mobilról. A tetőt felfelé kell leemelni, hogy főszereplőnket megpillantsuk, alatta hevernek a tartozékok. A készülék mellé jár egy 1 amperes töltőfej, egy microUSB kábel, egy normál kialakítású headset, egy SIM-tű, egy használati útmutató, valamint egy ajándék kemény, áttetsző hátlapi védőtok.

Külső, kijelző

Szerencsére nem egy orbitálisan nagy lapátról beszélünk, hiszen a készülék 145 x 71 x 8,6 milliméteres dimenziókkal és 129 grammos tömeggel rendelkezik. Kicsit hosszabb ujjakkal ugyan, de akár egy kézzel is jól kezelhető, különösebb tenyértorna nélkül el lehet érni a képernyő minden pontját. Az anyaghasználat közepes, az előlapon üveg, a hátlapon műanyag található, a keret elsőre fémnek látszik, ám sajnos ezt is plasztikból fabrikálták, pedig sokat dobott volna a minőségérzeten a prémium matéria. Az összeszerelési minőség persze így is hibátlan, bármennyire próbáljuk tekergetni, nyomogatni a telefont, nem reccsen meg. Vízállóság és egyéb védelem nincs.

A kijelző nem lenne rossz, csak a fekete fényerő értéke eléggé magas
A kijelző nem lenne rossz, csak a fekete fényerő értéke eléggé magas [+]

Kijelző-teszt
Mérés Lenovo Vibe S1 Lite ZTE Blade S6 Huawei P8 Lite Alcatel OT Pop Up 5.0
Fehér fényerő (max.) 380 nit 382 nit 336 nit 455 nit
Fehér fényerő (min.) 4,4 nit n/a n/a 11,6 nit
Fekete fényerő 0,44 nit 0,38 nit 0,48 nit 0,46 nit
Kontrasztarány 863:1 1004:1 700:1 990:1
Színhőmérséklet 8195 K 8250 K 7652 K + manuális 7196 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

Az előlapon egy 5 hüvelykes, 1080 x 1920 pixel felbontású panel uralkodik, a képpontsűrűség 441 ppi, ami meglehetősen éles képet garantál. Arról nincs információ, hogy milyen üveg védi a kijelzőt, noha a Vibe S1-re Gorilla Glass 3-at szereltek. A megjelenítő közepesen jó fényerővel rendelkezik, napsütésben látható, bár nyáron majd adódhatnak gondok. A feketék viszont eléggé világítanak, így a kontrasztarány sem az igazi, láttunk már ennél sokkal jobb megoldást a Lenovótól. A betekintési szögbe nem lehet belekötni, a fehéregyensúly pedig egy kicsit kékes, ezen manuálisan sem lehet állítani. Alul három érintésérzékeny vezérlőgomb található (alkalmazásváltó, home, vissza), sajnos egyik sem kapott háttérvilágítást (nem értem, miért kellett ezt kispórolni), cserébe elég nagy területen fekszenek, így azért el lehet találni őket. Felül balról jobbra haladva figyelhetjük meg a ledes villanót, a beszédhangszórót, aminek szélére egy értesítő ledet rejtettek, valamint egy 8 megapixeles kamerát és egy fény- és távolságérzékelő szenzort.

Alul microUSB csatlakozó, két oldalán pedig a hangszóró és a beszédmikrofon
Alul microUSB csatlakozó, két oldalán pedig a hangszóró és a beszédmikrofon [+]

Bár sajnos műanyag keret veszi körbe a telefont, legalább jól néz ki, a lekerekített kialakításnak köszönhetően pedig a tenyérbe is kényelmesen belesimul. A jobb oldalra szerelték az erős nyomásponttal rendelkező bekapcsológombot és a hangerőszabályzó billentyűt, felül a 3,5 milliméteres jack kimenet és a másodlagos mikrofon párosa lelhető fel. A mobil bal szélén férünk hozzá a tűvel kinyitható tálcához, amire vagy egy microSIM-et és egy microSD-t helyezünk, vagy a tárhelybővítés helyett a második foglalatba nanoSIM-et rakunk. Az alsó rész sem maradt üresen, itt csatlakoztathatjuk a microUSB kábelt, plusz itt kapott helyet a beszédmikrofon és a hangszóró is.

Minimalista hátlap, felül 13 megapixeles kamerával és ledes villanóval
Minimalista hátlap, felül 13 megapixeles kamerával és ledes villanóval [+]

A hátlap szép, matt, elég egyszerű, egyáltalán nem gyűjti az ujjlenyomatokat. Középen egy Lenovo felirat hirdeti a telefon hovatartozását, alul pedig a különböző szabványok feliratai láthatók. Felülre került a 13 megapixeles fényképezőgép, aminek párja egy dupla tónusú ledes villanó. A borítást sajnos nem lehet leszedni, így az akkumulátorhoz sem férünk hozzá, vagyis házilag nem tudjuk könnyen kicserélni.

Hardver, szoftverezettség

A Vibe S1 Lite-ba a 64 bites, 28 nanométeres csíkszélességű MediaTek MT6753 chipsetet szerelték, ami a számozás ellenére gyengébb, mint az S1-ben található MT6752-es lapka. Az ARMv8 utasításkészletű processzorban nyolc darab 1,3 gigahertzre skálázott Cortex-A53 mag dolgozik, a grafikus feladatokban a Mali-T720MP2 IGP segít. A rendszermemória mérete 2 gigabájt, tárolóegységből pedig 16 gigabájt jut, ebből 5,88 gigabájtot foglal el a rendszer és az előre feltelepített programok. Ha a másik SIM foglalatot nem használjuk, akkor a microSD bővíthetőség is adott, amire viszont sajnos nem lehet installálni az alkalmazásokat. A rezgés jó erős, ha a telefon a zsebünkben van, akkor is megérezzük az értesítéseket.

Megmaradt az S1-ben megismert előlapi vaku
Megmaradt az S1-ben megismert előlapi vaku [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Lenovo Vibe S1 Lite LG G4s Alcatel Pop Up 5.0 Huawei P8 Lite
Rendszerchip MediaTek MT6753 Snapdragon 615 Snapdragon 415 HiSilicon Kirin 620
AnTuTu 6.x Benchmark 38165 pont ? pont 33333 pont ? pont
Vellamo Browser 2688 pont 2140 pont 2402 pont 2274 pont
Vellamo Metal 1158 pont 989 pont 883 pont 1086 pont
Geekbench 3 (single) 627 pont 616 pont 614 pont 586 pont
Geekbench 3 (multi) 2836 pont 1991 pont 2380 pont 2556 pont
GFXBench Manhattan onscreen 4,2 fps 5,8 fps 5,8 fps nem futott le
Manhattan offscreen 1080p 4,2 fps 5,2 fps nem futott le nem futott le
GFXBench T-Rex onscreen 12 fps 12 fps 14 fps 16 fps
T-Rex offscreen 1080p 12 fps 12 fps 8,4 fps 10,0 fps

Ugyan a készülékben lévő rendszerchip sem veszi fel teljesítményben a versenyt a legjobbakkal, erre nincs is szükség, hiszen mint látható, a középkategóriás lapkák többségét maga mögé tudja utasítani. Nyilván még ennél is lényegesebb kérdés, hogy mit tud kezdeni a hardver a Full HD felbontású kijelzővel. Nos, örömmel jelenthetem, hogy gond nélkül meghajtja, az alapvető funkcióknál egyáltalán nem találkozunk megakadásokkal, az alkalmazásokból való kilépés során sem omlik össze a rendszer. Akkor szokott gond lenni, ha valamit telepítünk a háttérben, mert az erőforrás képes elfogyni, de ez a legtöbb androidos telefonnál már csak így van. A játékokkal sincs különösebb baja a mobilnak, mondjuk egy Asphalt 8-nál már szórakozni kellett a grafikai beállításokkal. Akármennyire is terheltem viszont a kütyüt, nem melegedett.

A főképernyő és a témázási lehetőségek A főképernyő és a témázási lehetőségek
A főképernyő és a témázási lehetőségek [+]

Meg kell barátkoznunk a gondolattal, hogy az S1 Lite fedélzetén még az Android 5.1 operációs rendszer teljesít szolgálatot, méghozzá a Vibe UI felülettel megfűszerezve. Ez az interfész az ikonok külsején kívül abban tér el a gyári verziótól, hogy nincs klasszikus menü, mindent a főoldalakról érünk el, legyenek azok programok (5 x 4-es elrendezésben) és widgetek, illetve az egész szoftver témázható (hat darab van), mondjuk váltáskor csak kisebb, nem rendszerszintű dizájnváltás következik be. A legördülő információs függönyben találjuk az értesítéseket, továbbá számos gyorsbeállítás parancsikonját is, tényleg meglehetősen hosszú a lista, külön billentyűt kapunk az újraindításra is.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

A tárcsázóképernyőről betűk és számok szerint kereshetünk a névjegyek között, megjelölhetünk kedvenceket is. A kontaktokhoz rendelhetünk e-mailt, címet, számot, csengőhangot, weboldalt, születésnapot, megjegyzést. Az SMS-ek buborékos formában rendeződnek, lehetőség nyílik gyorsszövegek készítésére, kézbesítési visszaigazolás kérésére. Az e-mail kliens jól működik, a szinkronizálás gyakorisága legjobb esetben öt perc lehet, keresni nemcsak a letöltött levelek között lehet, hanem a szerveren is. Van fájlkezelő, számológép, ébresztőóra (mondjuk teljes némítás esetén nem csörög, és a rezgést sem lehet beállítani a hang mellé), iránytű és hangrögzítő.

Az e-mail kliens és a SYNCit Az e-mail kliens és a SYNCit
Az e-mail kliens és a SYNCit [+]

Szerencsére nem maradt el az FM-rádió, és természetesen az összes google-ös program megtalálható a telefonon, legyen az a YouTube, a Gmail, a Chrome, vagy éppen a Drive (az első bekapcsolás után 15 gigabájt ingyenes tárhely ehhez a készülékhez is jár). Az extra alkalmazások közül kiemelendő a SHAREit, ami fényképek, appok és zene továbbításában segít, illetve a SYNCit, ami pedig a névjegyekről tud biztonsági mentést készíteni. A dokumentumok szerkesztését és olvasását a WPS Office végzi, jegyzetelésre az Evernote használható, a közösségi platformok közül pedig a Skype, a Facebook és a Twitter áll rendelkezésre, ha pedig ezeknél is többre vágynánk, a Play Áruház kínálatát tudjuk böngészgetni.

Kamera, multimédia

A hátlapon egy maximum 13 megapixeles képek és Full HD felbontású videók rögzítésére képes, f/2.2 rekesztértékű, PDAF-autofókusszal és dupla tónusú ledes villanóval megtámogatott kamera található. Ennek a párja a 8 megapixeles szelfi szenzor, ami szintén f/2.2 apertúrával bír (itt egy vakus alkotás látható, itt pedig én mosolygok bambulok). A szoftver egyszerű, könnyen kezelhető, egy gombnyomással aktiválhatjuk a HDR-t, a vakut, valamint a panorámát és az élő fotó módot. Bal felül találjuk a fogaskerék ikont, ez rejti a beállításokat, ahol a zárhangot kapcsolhatjuk ki, elláthatjuk a képeket GPS-koordinátákkal, illetve változtathatunk az expozíción (-3 és +3 között), a jellegen (éjszakai, buli, álló, napnyugta), a videó minőségén (a finom nagyobb felbontást jelent, mint a szuperfinom), a fehéregyensúlyon, az érzékenységen (ISO 100-1600), valamint az időzítőn, amit 2 és 10 másodpercre állíthatunk.

A kamera keresőképernyője és a menüje A kamera keresőképernyője és a menüje
A kamera keresőképernyője és a menüje [+]

Az elkészült képek első blikkre (főleg telefonon visszanézve) jól néznek ki, ám ha az alkotásokba belenagyítunk, sajnos nem leszünk annyira boldogok. Az biztos, hogy a dinamikatartomány megfelelő, a HDR pedig jótékonyan segít a sötétebb részek megvilágosításában (a 3. és a 4. fotó közötti különbséget érdemes figyelni). A vonalélesség nem vészes, a részletesség mégsem jó, főleg a távolabbi tárgyaknál figyelhető meg erős elmosódás, pedig az algoritmus alapvetően nem bántja a zajos területeket. A makró felvételek viszont kifejezetten szépek, hét centiméter az a minimális távolság, ahonnan már éles fotók lőhetők. A vaku fényerejével sincs probléma, nagyjából két méterig világít el a fénye. Éjszaka már egyáltalán nem brillírozik a kamera, elég életlenek az alkotások, a színek is tompulnak, részletességről pedig nem nagyon beszélhetünk. A tesztvideó is jól mutatja, hogy néha azért elő lehet venni mozgóképek készítésére a mobilt, ám nem főleg a képpel, hanem a hanggal lehetünk elégedetlenek, olyan, mintha egy dobozból filmeztünk volna.

A vaku elég messze képes elvilágítani
A vaku elég messze képes elvilágítani [+]

A videolejátszó dátum, valamint név szerint képes listázni a telefonon lévő mozikat, kezeli a divx, az mp4 és a H.264 kódolású fájlokat. Filmezés közben képernyőképet készíthetünk, plusz kis ablakba is helyezhetjük a programot, így ha megnéznénk egy SMS-t, vagy valamilyen weboldalt, nem kell kilépnünk a belőle. A képernyőt érintés védetté is tehetjük mozizás közben, így kiküszöbölhetjük, hogy véletlen ide-oda tekerjünk. A feliratok a legtöbbször megjelennek, néhányszor fordult csak elő az, hogy az app nem kezelte a videóhoz tartozó szöveget.

A zene- és a videolejátszó A zene- és a videolejátszó
A zene- és a videolejátszó [+]

A zenelejátszó felülete nagyon hasonlít a Gingerbreadnél látottakra (Android 2.3), meglehetősen egyszerű, a számokat előadók, albumok és dalok szerint rendezve láthatjuk. Az albumborítók megjelennek, külön ikonokat kapunk az ismétléses és a véletlenszerű számléptetésre, nincs viszont hangszínszabályzó. RDS-képes FM-rádió legalább van, ahhoz, hogy működjön, fülhallgatót kell csatlakoztatnunk a telefonhoz. Az alul megbújó aprócska hangszóró meglehetősen jól szól, a hangereje is kiváló, akkor recseg, ha maximumra tekerjük, de összességében tényleg pozitív csalódást okoz.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Vibe S1 Lite egyik ismérve, hogy két SIM-et kezel (ha nincs microSD), ráadásul mindkét kártya képes a 4G/LTE hálózatokra kapcsolódni, a Cat.4-es szintnek hála internetezéskor a letöltési maximum 150/50 Mbps lehet, ha pedig 3G érhető csak el, akkor legjobb esetben 42,2/5,76 Mbps sebességre számíthatunk. A két SIM csak standby módban lóg együtt a hálózaton, ha az egyikről csevegést indítunk, a másik teljesen passziválódik. A hangminőség nem rossz, bár lehetne hangosabb a hangszóró, illetve a közelségérzékelő szenzor is néha bemondja az unalmast, így csak azt vesszük észre, hogy programokat nyitottunk meg a telefonálás közben. Természetesen van 802.11b/g/n-es, hotspotként funkcionáló WiFi, A2DP-s és LE-s Bluetooth 4.0, valamint A-GPS, ami a GLONASS műholdakat is látja, és meglehetősen gyorsan beméri a telefon pontos helyzetét. Van egyébként egy Navigate (a Route 66 terméke) program a mobilon, ami 30 napig ingyenes. Két fontosabb dolog maradt ki, az egyik az NFC, a másik az infra. Van viszont OTG, szóval a külső eszközök csatlakoztatása sem akadály.

Az UC Browser és a Navigate program Az UC Browser és a Navigate program
Az UC Browser és a Navigate program [+]

Rendhagyó módon a böngészős résznél érdemes a beállításokban található Turbó letöltés menüponttal kezdeni. Ez lehetőséget biztosít arra, hogy a WiFi-t és a mobilcsomagot egyszerre használjuk, ami nyilván költségesebb, de egy fájl megszerzését meggyorsíthatja. Az internet elérésére vagy a Chrome-ot, vagy a rendkívül jó funkcionalitású UC Browsert használhatjuk (vagy telepítünk mást). Ez utóbbi program gyors, témázható, van benne éjszakai nézet, inkognitó és teljes képernyős mód, állítható szövegméret, QR-kód felismerő. A Google megoldásának vonzereje az adatok szinkronizálásában rejlik, más téren viszont annyira azért nem tud sokat.

Sajnos a vezérlőgombok nem rendelkeznek háttérvilágítással
Sajnos a vezérlőgombok nem rendelkeznek háttérvilágítással [+]

Értékelés: Lenovo Vibe S1 Lite
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alá szerelt, 2700 milliamperórás akkumulátor manapság nem számít méretes telepnek, és hiába hirdeti a Lenovo, hogy az "aktív életvitelhez" is elég, sajnos nem az. Ha rendesen nyomkodjuk, telefonálunk, fotózunk, akkor 3 óra képernyőidőt tud és kaputt, lemerül. Ez nagyon jó esetben egy nap üzemidő, ha pedig HD felbontásban videózunk, nagyjából 5 órára számíthatunk egy feltöltéssel.

A Lenovo Vibe S1 Lite jelenleg hivatalos forgalmazásban bruttó 90 ezer forintba kerül. Ez nagyon sok, ám a cég egy nem titkolt fülessel látott el, miszerint pár héten belül 70 ezer forintra mérséklődik a mobil ára, ami már más megvilágításba helyezi a készüléket (engedtessék meg, hogy az utóbbi árcímke szerint értékeljek inkább). A mai kiélezett versenyben nem könnyű labdába rúgni, pont olyan dolgokkal lehet, mint a Full HD felbontású kijelző, ami a kategória átlaga felett van valamivel. Az IPS panel minősége azonban nem a legszuperebb, a fényerő még hagyján, inkább a feketék erősségét kellett volna csökkenteni. A hardver tökéletes választás ehhez a megjelenítőhöz, illetve jó, hogy több nyers erő lakozik benne, mint például a sokat megélt Snapdragon 615-ben, és szerencsére optimalizáció terén sincs gond, az esetek döntő többségében fürge Lollipop rendszerről beszélhetünk. A Marshmallow frissítés nagyon jót tenne, de ennek eljöveteléről nincs egyelőre információnk. A kamera papíron jó eredménnyel kecsegtet, a valóság viszont közepesen felel meg ennek, aki nem szeret a részletekbe belenagyítani, az elégedett lesz, aki inkább szőrszálhasogató, annak már nem lesz megfelelő ez a szenzor. Az előlapi vaku pedig...valakinek biztos hasznos lesz. A duál SIM képesség mindenkinek előny lehet, főleg, hogy mindkét foglalat támogatja a 4G-t. Az akkumulátor mindig fontos keresztmetszet, itt azonban elhasal tesztalanyunk, a szűk egy napnyi teherbírás komoly hátrány, főleg a konkurensekhez képest. A Lenovo újdonságának ugyanis meg kell küzdeni a kicsit gyengébb, de jóval kedvezőbb árfekvésű Huawei P8 Lite-tal, a szintén olcsóbb, sokkal jobb üzemidővel bíró, de sajnos a B20 LTE mellőző és csak HD felbontású képernyővel szerelt Xiaomi Redmi 3-mal, valamint a hamarosan megjelenő Alcatel Pop Up 5.0-val. A Vibe S1 Lite persze még így sem rossz ajánlat, ám plecsnit sajnos nem tudok neki adni.

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Lenovo Vibe S1 Lite
Lenovo Vibe S1 Lite Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 145 x 71 x 8,6 milliméter
Tömeg 129 gramm
Színvariációk fehér, fekete
SIM-foglalat 1 x nanoSIM/microSD + 1 x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (441 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6753
Processzor típusa 64-bites, 1,3 GHz-es nyolcmagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T720 MP2
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (ebből 10,1 GB szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSDHC
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 700/850/900/1800/1900/2100/2300/2500/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE kategória Cat. 4 (FDD&TDD)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP, LE)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0 (OTG)
USB OTG van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek SYNCit, SHAREit, McAfee, Navigate, UC Browser, WPS Office, Facebook, Skype, Twitter
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, f/2.2, PDAF-autofókusz, dupla ledes segédfény
Másodlagos kamera 8 megapixel, f/2.2, 1.4 µm pixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2800 mAh-s
Készenléti idő (3G) 225 óra
Beszélgetési idő (3G) 18 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, értesítő led, iránytű

Azóta történt

Előzmények