Hirdetés
Bevezető, tartozékok
Ez a tablet egy kicsit más mint a többi. Ez mondjuk már a hatalmas méretű doboz kicsomagolásánál is egyértelmű volt, aztán később a szoftverezettség kapcsán pláne nem maradt kétség. A Lenovo ugyanis nem elsősorban a divatos, vékony, impozáns külsejű csúcsgépekkel akarja felvenni a versenyt, hanem hordozható munkaeszközt készített, amely elsősorban a vállalati szférában számíthat sikerre. A design tipikus ThinkPad, ez nem arra van, hogy villogjunk vele a villamoson, hanem elsősorban céges tárgyalások és prezentációk komoly kelléke lehet.
Ezzel a törekvéssel egyébként a ThinkPad Tablet nincs egyedül a piacon, pár hónappal ezelőtt a Cisco Cius hazai premierjén járva is azt tapasztaltuk, hogy létezik a mainstream, tartalomfogyasztásra kihegyezett táblagépek mellett egy másik irányzat is, az üzleti modellek szűk, de izgalmas szegmense. Amikor a ketyere szervesen illeszkedik a vállalati infrastruktúrába, amikor a felhő alapú szolgáltatások kerülnek masszívan előtérbe, s amikor a táblagép tényleg elsődlegesen azt a célt szolgálja, hogy az irodaépületben, meetingről meetingre szaladva az irodai felhasználó mindig, minden adatot és információt magával tudjon úgy vinni, hogy egész nap bírja az akkumulátor és mindenhonnan eléri a céges információkat. Ehhez tökéletesen passzol a robusztusabb, szögletesebb kialakítás, a hatalmas pakk pedig olyan tartozékokat rejt, amivel a ThinkPad Tablet tényleg teljes értékű munkaállomássá válhat.
A jókora dobozban a gépen kívül három fontos kellék kapott helyet. Mindenképpen figyelmet érdemel a toll, amely kapacitív, van rajta egy oldalsó gomb a plusz funckiókhoz. Ennek van helye a gépben, kis zsinórral hozzá is tudjuk kötni a masinához. A következő kis dobozban a dokkoló lapul, amely egyrészt tölti a készüléket, másrészt van rajta jack kimenet és külön mikrofon bemenet, valamint egy microUSB csatlakozó. Nem kérdés, hogy mindenféle IP telefonálásra is fel van tehát készítve az eszköz. A legnagyobb tartozék a bőrtokkal egybekötött külső billentyűzet, amin értinős pöcökegér (!) is van, valamint bal és jobb egérgomb; utóbbi a távoli asztalelérést megvalósító alkalmazások futtatásakor jöhet jól. Kár hogy ennek nincs világítása és akkumulátor sem került alá, így viszont igen kompakt a méret, összecsukva az egész kábé akkora, mint egy jól megtermett notesz. A tollban egy gombelem dolgozik, a többi tartozék nem igényel külső áramforrást. A dokkoló és a gombsor hagyományos USB csatlakozón keresztül kapcsolódik, tölteni két módon lehet a masinát. Vagy simán a tablet USB-n kap áramot, vagy a dokkoló hátsójába kell bedugni a gyártó notebookjairól ismert töltőt. Ha viszont az eszköz a billentyűzetes tokban ücsörög, akkor nincs mód a töltésre, ez furcsa, s megítélésünk szerint elhibázott megoldás.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!