Lenovo ThinkPad Tablet - másképp gondolkodik

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

A Lenovo ThinkPad Tablet adatkommunikációs képességeitől nem estünk hanyatt. A masina két kivitelben kapható, a WiFi-only verzió mellet 3G-modemmel felvértezett variáns is piacra került, amely 14,4 Mbps sebességű HSDPA-val kecsegtet. Emellett egy GPS-chip, egy WiFi-modul (802.11b/g/n) és egy Bluetooth-egység (2.0) található a készülékben, extraként pedig az internet megosztására is alkalmas.

Lenovo ThinkPad Tablet Lenovo ThinkPad Tablet

A táblagép borítása alatt egy 3250 mAh kapacitású akkumulátor lapul, amely a hivatalos specifikációk alapján 8,7 órányi WiFi-kapcsolaton keresztüli netezést bír egy feltöltéssel. Tapasztalataink alapján egy napig simán kibírja a gép masszív terhelés mellett, maximum fényerőn és folyamatos WiFi-kapcsolattal. Visszafogott használat mellett pedig akár két napos rendelkezésre állás is elérhető, ám a második napon érdemes magunkkal hordani a töltőt is, hátha hirtelen éhes lesz a gép.

Lenovo ThinkPad Tablet
[+]

Értékelés: Lenovo ThinkPad Tablet
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás -
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 4 pont
Hogyan értékelünk?

Nem könnyű megítélni a masinát. Egyfelől egy vastag és nehéz géppel van dolgunk, amely pocsék kamerával és átlagos multimédiás képességekkel rendelkezik; de természetesen nem ez a fő profilja. Másfelől jó néhány olyan szoftvert tartalmaz, amelyek az adataink biztonságára és a különböző nagyvállalati rendszerekkel történő együttműködésre van kihegyezve. Utóbbihoz azért hozzá tartozik, hogy a gyári szoftverek nagy része szabadon megvásárolható az Android Marketen keresztül, így akár egy teljesen átlagos használatra tervezett masinán is élvezhetjük azok jótékony hatását. A kapacitív stylus pedig nem nagy durranás, valljuk be, ennél sokkal több fantázia van a dologban. Hardveresen viszont nem nagyon lehet belekötni a gépbe: a kétmagos Tegra 2 még mindig remekel, az IPS technológiájú kijelző pedig szép képpel és nagy betekintési szögekkel operál. Kérdés, hogy a Lenovo márkanév és a ThinkPad formaterv megéri-e a jókora többletköltséget.

Mert a Lenovo androidos táblagépe nem olcsó, sőt, a tabletpiac egyik legdrágább tagját tisztelhetjük a Thinkpad Tablet személyében. A 16 GB kapacitású belső tárhellyel rendelkező, billentyűzet és toll nélküli, WiFi-only modell a legolcsóbb a maga cirka 140 ezer forintos árával, a széria csúcsa pedig a 3G-modemmel felvértezett, 64 GB belső memóriával rendelkező kivitel, amely körülbelül 220 ezer forintot kóstál. Ennél még az Asus Transformer Prime is olcsóbb; igaz, ekkor nélkülöznünk kell a 3G-modemet. Viszont az első generációs, UMTS-chippel is rendelkező Asus Transformer jóval olcsóbban beszerezhető, még ha az üzleti szoftvercsomagot is nekünk kell megvásárolni, ráadásul egy akkumulátorral egybeépített billentyűzetet is kapunk mellé. Érdemes tehát jól átgondolni a beruházást, hiszen ennyi pénzért már egészen korrekt laptopokat is lehet kapni.

dr. Kind

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés