Lenovo P2 - a hosszú kapcsolat titka

14 nanométeres SoC és 5100 milliamperórás akkumulátor biztosít zseniális üzemidőt és kiegyensúlyozott teljesítményt a P2 belsejében. Megszületett az üzemidőmobil kategória?

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

A 100 ezer forint fölötti árkategóriában alapvetően már a Qualcomm Snapdragon 625-nél sokkal erősebb rendszerchipre épülő phableteket lehet találni, a Zenfone 3-nak éppen ezért nincs is sok mentsége erre a lapkára, a Lenovo P2-nek viszont van: a 14 nanométeres csíkszélesség ugyanis előrevetíti a csekély hőtermelést és fogyasztást, amit szerencsére a gyakorlatban is tapasztalhattunk. Közben pedig gyengének nem nevezhető: nyolcmagos, 2 GHz-re skálázott Cortex-A53 processzorához Adreno 506-os IGP és 4 gigabájt rendszermemória tartozik, akadozásokkal csak a legritkább esetben, főleg játékoknál találkozunk, egyébként gyorsan betöltenek az alkalmazások, és a multitaskinggal sincs gond. A belső tároló 32 gigabájtos, ebből körülbelül 23 használható fel szabadon, és bár a sebesség itt sem rossz, a galéria és a fájlkezelő töltögetésein lehet érezni, hogy nem UFS 2.0 lapka dolgozik benne.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Lenovo P2 Asus Zenfone 3 5,5" Honor 8 OnePlus 3T
Rendszerchip Snapdragon 625 Snapdragon 625 HiSilicon Kirin 950 Snapdragon 821
AnTuTu Benchmark 6.x 64476 pont 62597 pont 93534 pont 164384 pont
Vellamo Browser 3371 pont 3282 pont 6135 pont 6253 pont
Vellamo Metal 1946 pont 1596 pont 2819 pont 4252 pont
Geekbench 4 (single/multi) 845 / 3010 pont 846 / 4076 pont n/a 1879 / 4266 pont
GFXBench Man. onscreen 10,0 fps 9,7 fps 19 fps 48 fps
GFXBench Man. offscreen 9,9 fps 9,9 fps 19 fps 49 fps
GFXBench T-Rex onscreen 23 fps 22 fps 42 fps 61 fps
GFXBench T-Rex offscreen 23 fps 23 fps 40 fps 94 fps

A szoftveres kínálat magját az Android 6.0.1 adja, és bár Vibe UI elnevezés ebben a készülékben nem nevezhető aktuálisnak, a kezelőfelület már ismert a korábbi Lenovo készülékekből. Tippeljen egyet a kedves olvasó, mit emel ki a P2 termékoldala! Pontosan, az energiagazdálkodási funkciókat. Ezek egyébként nem kiemelkedőek, beállíthatunk olyan időszakokat, amikor nincs szükségünk azonnali értesítésekre, és nagy teljesítményre, illetve kézzel is kapcsolgathatjuk ezt, 5100 mAh mellett amúgy nemigen szükséges. A három funkciót (vissza, home és alkalmazásváltó) ellátó menüsor bármikor eltüntethető, hogy a teljes kijelzőt ki tudjuk használni, ám ilyenkor a visszalépést és az alkalmazásváltást csak plusz egy ujjmozdulattal tudjuk megoldani. A home szerencsére ott van a gombon, ahhoz nem szükséges alulról előhúzni a virtuális billentyűket.

Már nem Vibe UI-nak hívják, de alapvetően semmi nem változott Már nem Vibe UI-nak hívják, de alapvetően semmi nem változott
Már nem Vibe UI-nak hívják, de alapvetően semmi nem változott [+]

Megújult az alkalmazásmenü, továbbra is ábécé szerint rendezi a szoftvereinket, viszont a felső sávba illesztettek egy keresőt, mellé pedig a négy leggyakrabban használt szoftverünknek jutott aprócska ikonja, aminek segítségével nem kell jobbra-balra lapozva kikeresnünk a kívánt programot. A 4 x 5-ös rácsméret nem változtatható, az értesítési panelt duplán lehúzva előtáruló gyorskapcsolók viszont igen: itt rengeteg mód és funkció érhető el, illetve ki/be kapcsolhatunk adatkommunikációs és egyéb extrákat, maximum 13 darabot. Féltett applikációinkat jelszóval védhetjük, ilyenkor egy varázskódot adhatunk meg az összes lezárt, privát térbe tartozó szoftverekhez. Alapvetően nem módosítottak az alapfunkciókat ellátó szoftvereken, viszont olyan érdekességekkel egészítettek ki ezeket, mint például az automatikus hívásrögzítés, blokkolás vagy a szaknévsor a tárcsázóban, illetve az archívumrendszer az üzenetek között.

Egyszerű minden, de túl sok beállítási lehetőség nincs Egyszerű minden, de túl sok beállítási lehetőség nincs
Egyszerű minden, de túl sok beállítási lehetőség nincs [+]

A beállításokba is kerültek praktikus dolgok: van VR-mód kapcsoló, gyors vaku és kamera hozzáférés, NFC-címkékhez rendelhető módok és egykezes mód is, ami a mobil bal vagy jobb alsó sarkára zsugorítja össze a teljes megjelenített tartalmat, bár érdekes módon a széleket nem feketén hagyja, ahol az AMOLED semmit nem fogyaszt, hanem sötétszürkén világítja meg. Az ujjlenyomat-olvasó működése szinte hibátlan, meg sem kell nyomni a home gombot, lezárt kijelzőnél elegendő ráhelyezni a felismertetni kívánt ujjpercet az érzékelőre, és 10-ből 8-szor azonnali feloldás a jutalom. Ez bármilyen energiahatékonysági séma mellett érvényes.

A Témakezelő bőséges, a megjelenést alaposan testreszabhatjuk A Témakezelő bőséges, a megjelenést alaposan testreszabhatjuk
A Témakezelő bőséges, a megjelenést alaposan testreszabhatjuk [+]

Lenovo készülékről beszélünk, nem maradhatott el a SHAREit és a SYNCit, előbbivel jól ismert módon vihetünk át fájlokat egy másik eszközre WiFi-n keresztül, utóbbival pedig a névjegyeinkről, az SMS-einkről és a híváslistánkról készíthetünk biztonsági mentést. A Témaközponttal szinte az egész kezelőfelületet személyre szabhatjuk, vannak komplett megjelenítési csomagok, de külön lecserélhetjük a tárcsázó, a bejövő hívás vagy az alkalmazásváltó felületét is. Ezeken kívül azonban csak a legfontosabb programok kerültek telepítésre, van egy korrektül működő fájlkezelő, egy iránytű és egy online ügyfélszolgálattal összekötött használati utasítás. A komplett Google-szoftvercsomag persze nem maradt el, a Play Áruházzal pedig mindent villámgyorsan pótolhatunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés