Hirdetés

Lenovo A7000 - nem fér a bőrébe

Középkategóriás, 5,5 hüvelykes kijelzővel szerelt phablettel próbálkozik a Lenovo, és bár sok pozitív tulajdonsága van az A7000-nek, az a kevés probléma lehúzza az összképet.

Hirdetés

Extrák, adatátvitel

A sor itt még nem ér véget, hiszen a gesztusvezérlés sem hiányzik. Van dupla kattintásra feloldás és lezárás, gyorsgomb azonnali fotózáshoz, alkalmazások indítása a lezárt képernyőn való kézmozdulatokra. A készülék működését képes az adott helyszínhez igazítani, értendő ezalatt a csörgési profil vagy bizonyos funkciók automatikus módosítása.

Lenovo A7000 Lenovo A7000

Ekkora kijelző nem kezelhető egy kézzel, így ehhez is kapunk segítséget egy képernyőn megjelenő gyorsmenüvel. Nem maradt ki a felhasználói profilok létrehozása sem, és bár ujjlenyomat-olvasó nincs rajta, de az úgynevezett biztonságos móddal teljesen elzárhatjuk a kényes tartalmakat másoktól. Nagyon hasznos a zsebvédelem, azaz a lezárt telefon a közelségszenzorral figyeli, hogy táskában vagy zsebben van és nem engedi feloldalni a képernyőt addig, amíg elő nem vesszük.

Lenovo A7000 Lenovo A7000

Már ez sem rossz felhozatal, de alkalmazásokból is jutott néhány plusz a telefonra. A Dolby Atmos-ról majd később lesz szó, de addig megemlíteném az időjárásjelzőt, amely widgetről érhető el. Aztán van itt egy korrekt fájlkezelő, amivel rendben tarthatjuk a belső vagy adott esetben külső memóriát is. Van digitális iránytűnk is, de a teljes használati útmutatót is elolvashatjuk, témakörökre osztva és természetesen magyarul.

Lenovo A7000 Lenovo A7000

A Lenovo tulajdonosoknak biztosan ismerősek a CloneIT, SyncIT és ShareIT applikációk. Ezekkel a készüléken lévő különböző adatokról tudunk biztonsági mentés, visszaállítást és felhőbe való szinkronizálást végezni. Továbbá másik készülékre és készülékről is lehet adatot küldeni vagy fogadni, mégpedig mobilhálózat nélkül, közvetlen WiFi kapcsolattal. Az Evernote és txtr eBooks programok egyértelműek, ahogy a 30 napos demóval rendelkező Route66 navigáció is.

Lenovo A7000 Lenovo A7000

Ha már adatátvitelnél tartunk, az A7000 LTE-s készülék, tehát akár 150 Mbit-es sebességgel is száguldhatunk a neten. Böngészőből is kettő van, a Chrome-on kívül az ucBrowser a másik alternatíva. Ha nem mobilnetre van szükségünk, akkor a microUSB, a b/g/n szabványú, hotspotra és Screen Mirroringra is képes WiFi, illetve a 4.0-s sztereó Bluetooth közül tudunk választani. GPS vevő is van természetesen, ezzel sem volt probléma, elég gyorsan fogott pozíciót és kellően pontosan követte is azt. Sajnos a negatívumok közé sorolható a 8 GB-os belső tárhely, amiből csupán 3,8 GB érhető el. Ezt elég gyorsan be lehet lakni, viszont szerencsére átállítható külső tár használatára is. Ekkor feldob egy üzenetet, hogy a másik memórián lévő programok nem fognak működni, de ez nem igaz.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények

  • iOcean Rock M6752 - kemény legény

    Ismét egy új márka debütál lapunk hasábjain, az iOcean-tól elsőnek a Rock phablet került nagyító alá. Még akad néhány csiszolnivaló, de kezdésnek nem rossz.

  • Allview E3 Sign - ujj-féle megközelítés

    Friss phabletet teszteltünk, melynek egyik érdekessége a meglepően jól működő ujjlenyomat-olvasó, de akad még néhány egyéb extra is.

  • Lenovo K3 Note - sárgatest

    Kínából érkezett a Lenovo phabletje, amely irgalmatlanul sárga, meglehetősen méretes, hardveresen pedig a középkategória felső szegmensébe tartozik.

  • Lenovo S850 - fényezi magát

    A két SIM-es S850 a Lenovo egyik középkategóriába szánt darabja, amely üveg hátlappal és HD felbontású kijelzővel hívhatja fel magára a figyelmet.