Jabra Elite 10 - dán kényelem és tér

Méretben, kialakításban nyerhetne az elit ligában a Jabra, van miért szeretni, de nem tökéletes.

Kapcsolat, irányítás, Sound+

Bluetooth 5.3-at használ az Elite 10-es, adott a multipont kapcsolat két egyszerre aktív eszközzel. Összesen tíz eszköz megjegyzésére alkalmas a fülhallgató, és a jövőben a Bluetooth LE Audio is támogatott lesz általa, egyelőre az 1.3.6-os firmware-rel még nem volt az. Ez olyan szempontból is szomorú, hogy így az LC3-as vagy LC3 Plus kodek egyelőre nem adott, csak SBC-vel és AAC-vel pedig a felső kategóriában karcsú a kínálat. A kapcsolat ugyanakkor stabil és gyorsan létrejön, az Elite 10-es pedig bejelenti, hogy ha csatlakozott egy vagy két eszközhöz, viszont arra nem találtam megoldást, hogy be is mondja az adott eszköz nevét. Helyette hangjelzést állíthatunk vagy egyszerűen kikapcsolhatjuk a funkciót. Minimális késleltetést lehet észrevenni Androidon játékoknál, jelentősebb viszont a számítógépekkel való használat során tapasztalható, ugyanis telefonon videó nézése közben nincs zavaró csúszás, PC-n már szemmel is észrevehető a hang és a kép szinkronban nem léte.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Nem kötelező a Sound+ alkalmazás telepítése, de a teljes funkcionalitás kiaknázásához érdemes letölteni, nincs kötelező regisztráció, csak a Bluetooth-hoz való hozzáférést kell engedélyezni, opcionális a helyhozzáférés. A fülhallgatókon található fizikai gombok feladatának egyéni beállításához szükség lesz az alkalmazásra, jobb és bal fülesre külön-külön oszthatunk ki parancsokat. Alapértelmezetten a bal fülesen egy nyomás vált az ANC és az átengedő mód között, vesz fel hívást vagy némítja a mikrofont hívás közben. A két nyomás a telefonra telepített személyi asszisztens és a hívás elutasítása, a három nyomás feladata gyárilag üres, a nyomva tartás pedig a hangerőt csökkenti. A dupla nyomás átállítható a Spotify Tap funkcióra, ez a telefonra telepített Spotify alkalmazásban indítja el a zene lejátszását, nem szükséges a használathoz prémium előfizetés.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A jobb fülhallgatón az egy nyomás indítja vagy szünetelteti a lejátszást, mellette felveszi a hívást és némítja / hangosítja a mikrofont. A dupla kattintással számot ugorhatunk előre, hívást utasíthatunk el. Három nyomással a lejátszott dal elejére vagy egy dallal korábbra ugorhatunk vissza, a jobb oldali nyomva tartással pedig emeli a hangerőt. A parancsok bármelyikét kikapcsolhatjuk, ha nem kellenek, ha pedig használjuk őket, akkor eszközök között is megjegyzi az Elite 10 őket és egységesen működnek számítógépen, telefonon egyaránt.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A Sound+ alkalmazásban ha megadjuk a telefon helyadataihoz történő folyamatos hozzáférést, van lehetőség arra is, hogy a fülhallgatók helyzetét látjuk térképen (legalábbis azt, ahol utoljára csatlakozott a telefonhoz), állítható az appban a hangátengedő mód erőssége, illetve van lehetőség arra is, hogy külön-külön bekapcsoljunk hívások és hívás közbeni opciókat a nyomógombokhoz. Például ha valaki sokat telefonál, gombnyomással némíthatja a fülesről az aktuális hívást és fogadhatja a bejövőt, van Sidetone néven olyan opció, amikor az aktív zajzár kikapcsol és a mikrofonok a beszélő hangját is beengedik a minél természetesebb érzetért. Játszhatók le előre beállított hangok (fehér és rózsaszín zaj, vízesés, autó motorja, óceán, eső, csicsergő madarak, stb.), valamint állíthatunk az EQ-n előre programozott lehetőségekkel és ötsávos manuális hangszínszabályzón.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A Sound+ elérhető iOS-re és Androidra egyaránt ingyenesen, magyarul sajnos egyik rendszeren sem beszél, alapértelmezetten angolul dolgozik a program.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Jabra

Azóta történt

Előzmények