iOS 8 rendszerbemutató

Az Apple legújabb generációs operációs rendszere nem hoz akkora változásokat, mint elődje, ám még így is számos hasznos funkcióval bővült, amiket a felhasználók örömmel fogadnak majd.

Siri, akkumulátor, spotlight

Az Apple saját hangalapú asszisztense, a Siri most is szerves részét képezi a rendszernek, ráadásul nyelvek tekintetében is bővült, bár még mindig nem ért sajnos magyarul, ha valamit keresnénk, vagy éppen valamilyen feladatot végre szeretnénk hajtani. Angolul viszont meglehetősen jól nyugtázza az akcentusos kiejtéseket, aktiválhatunk adatkommunikációs eszközöket, készíthetünk naptáreseményeket, emlékeztetőket, de akár üzenetet is írhatunk. Két fontos változás érte még a Sirit, az egyik, hogy nem csak női, hanem férfi hangon is képes már megszólalni, a másik pedig a Google megoldásához hasonló "hey Siri" kifejezésre való felébredés beépítése, ami viszont kizárólag csak akkor működik, ha a készülék töltőhöz csatlakozik. A Siri egyébként már a zenéket is felismeri, ehhez először hangutasítást kell kiadni a tevékenységre. Az adatbázist a Shazam szolgáltatja hozzá, ami sokak számára már ismerős program lehet.

iOS 8 Siri iOS Siri iOS 8 Siri

Sokak örömére már a százalékos akkumulátorkijelzésen túl alkalmazásokra lebontva láthatjuk, hogy melyik program mennyit fogyaszt. Kétféle nézettel örvendezteti meg az Apple a felhasználókat, az egyikben az utolsó 24 óra, a másikban pedig az utolsó 5 nap eredményei láthatóak. Mindkettő esetében százalékban kifejezve tekinthető meg az appok energiaéhsége. Nem meglepő módon az energiaforrás legnagyobb részét szinte mindig a fő- és zárolt képernyő meríti le, valamint megfigyelhető, hogy a kamera és a játékok harapnak még bele nagyon a telepbe.

iOS 8 Spotlight iOS 8 Spotlight iOS 8 Spotlight

A Spotlight kereső története még az iOS 3-as időkre nyúlik vissza, amikor az Apple az OS X-ből átemelte ez a szolgáltatást a mobilos platformjára. Ettől függetlenül még mindig nincs eléggé kihasználva ezt a funkció, ezért az Apple megpróbálta még tovább fejleszteni. Az eddigi kicsit döcögősen megnyíló keresés áttűnésén változtattak, először a háttérbe kerülő ikonok mosódnak el, majd utána ugrik fel a billentyűzet, így sokkal folyamatosabbnak tűnik a váltás. A Spotlight mostantól nem csak a telefonon tárolt tartalmak (üzenetek, képek, névjegyek, jegyzetek stb.) között keres, hanem az interneten és az alkalmazásboltban is, így előbbi esetén például egy ismeretlen név beírása után a Wikipédia vagy internetes keresés szövegre rányomva azonnal a vele kapcsolatos honlap ugrik elő.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

  • Apple iPad Air - szállj fel magasra

    Az amerikai vállalat frissítette táblagépes termékportfólióját, az elnevezés pedig igaznak bizonyul; az új készülék tényleg nagyon könnyű és rendkívül gyors lett.

  • Apple iPhone 5c - az újracsomagolás művészete

    Almáék idén először két telefont is bemutattak, ám az olcsóbbik modell inkább csak új színvilágot és műanyagot hoz, nagy előrelépést aligha.

  • Apple iPhone 5s - tud ujjat mutatni

    Az iPhone 5 újdonsága külsőre nem sokat változott, de erősebb hardver, fejlettebb kamera, valamint egy Home gombba épített ujjlenyomat-olvasó került bele.