i-mobile 310 – szupercukiság

Hirdetés

Külső

Szemléletes képet készítettünk a telefonról, csak érzékeltetve a méretét, a jó öreg Ericsson mellett (még működik!) egyszerűen eltörpül az i-mobile. Egyébként is nagyon pici, ennek minden előnyével és hátrányával. Egyrészt szívbaj nélkül lóbálható a nyakban, 64 grammos súlya biztosan nem fogja megfojtani a felhasználót. Simán befér nadrágzsebbe, alakjáról perverzek elég hamar asszociálnak egyfajta rezgős segédeszközre, de ha ettől eltekintünk, akkor egész formás kis darab.

A kis méret hátránya a kicsi kijelző, esetünkben egy 96x96 pixeles, OLED technológiát használó ablak tájékoztatja a felhasználót a történésekről. Az OLED azért jó, mert elég olcsó, keveset fogyaszt, minden szögből látható, ám napfényben gyakorlatilag halott, illetve a megbízhatósága miatt még vannak homályos pontok, egyelőre teljesen oké volt, de a tesztmodell új készülék volt.

Másik hátrány, hogy a gombok is kicsik. Sikerült ugyan megtartani a klasszikus billentyűzet elrendezést, ráadásul ötletesen a 2-5-8 gombokat dedikált zenei funkciókkal is ellátták a tervezők, de azért már első ránézésre paráztam az SMS írástól. Ám kiderült, hogy bár természetesen mütyürkézni kell, és a kijelzőhöz is közel kell hajolni, de a gombok jók, remek a nyomáspont, ráadásul okosan domborodnak, egyszer sem ütöttem félre, de Polacheck kollega kezébe nem mertem odaadni a készüléket, neki kissé husibbak az ujjai.

Az anyagminőség remek, csillogósan fényes borítást kapott a telefon. A hátlapon semmi nincs, kamerát ne is keressünk, a készülék oldalán viszont van egy tökéletesen kezelhető jog-dial tekerőgomb, amely be is nyomható, ezzel szinte egy ujjal lehet navigálni a menüben, remek, tényleg remek. Érdemes megnézni a telefon tetejét, csupán egy szabványos, 3,5 milliméteres jack kimenet és egy miniUSB csatlakozó található itt, és lássuk be: ennél több nem is kell. Egyrészt mindennel kompatibilis, másrészt kis helyet foglal. Ezt kellene a világ összes telefonjában használni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!