Hirdetés
Hardver, szoftver
Azt hiszem, nem állok messze az igazságtól, ha azt mondom, hogy ezen a területen kell a leginkább kompromisszumot kötnünk. Most biztos mindenki a mágikus MSM7227 „varázsszóra” várna, de nem. Az U8350 ugyanis a Qualcomm MSM7225-re épül. Ez talán még elszomorítóbb, ugyanis egy közel négy éves hardverről van szó, ami bizony jócskán túlhaladott már. Az ARM1136ES-j processzor 528 MHz-en üzemel, hozzá 256 MB RAM jár, grafikus gyorsítóról ne álmodjunk, az nincs. Mivel a legutóbbi két alkalommal meglehetősen izmos mobilok jártak nálam, így még szembetűnőbb volt a különbség. A Boulder finoman szólva nem sebességbajnok, bár néhány helyen egész jól reagál, akadások bárhol előfordulhatnak. Ilyen hardver mellett teljesen felesleges benchmark programokat futtatni (meg a többségük el se indul), ezért a táblázat most kimarad.
Nem csak a hardver régi, a szoftvernél is hasonló metódust követtek. A 2.2.2-es Android erősen túlhaladott már, mostanság 2.3-al illik kijönni a gyárból és lassan terjedésnek indul a 4.0 is. Saját felületről szó sincs, épp eléggé terheli a rendszert enélkül is. A nyers Google felületen öt főképernyőt kapunk, ezekre lehet kipakolni widgeteket és parancsikonokat, a felbontás miatt nem túl sokat. A fekvő kijelző miatt a jobb oldalra került a fix három ikon, melyek a böngészőt, a főmenüt és a tárcsázót nyitják meg nekünk.
A főmenü szimplán görgethető, az alkalmazások névsorban vannak. Egy pici extrát csak becsempésztek a Huawei mérnökök, mivel a telefonkönyvben (és a menüben is) van egy Adatfolyam nevű fül, ahol a Facebook és Twitter profilunk beállítása után az ismerőseink státuszüzeneteit láthatjuk. Minden más teljesen gyári, az üzenet- és e-mail írás a teljes billentyűzettel gyors és kényelmes, virtuális billentyűzet nincs is benne, a kis méretű és felbontású képernyő viszont olvasáskor nem túl előnyös.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!