Huawei P Smart+ - elférne a kínálatban

Egy-két érthetetlen apróság maradt csak le a rendkívül ütős középkategóriásból, viszont a nyitóára kedvező, így ajánlható vétel.

Kamera, video, audio

A Huawei négykamerás, középkategóriás megoldása már nem teljesen újdonság, hátul 16, elöl pedig 24 megapixeles szenzor végzi a munka oroszlánrészét (íme egy példa), a mélységérzékelésre szolgáló kamerák pedig 2 megapixelesek. A hátlapi kamera kapcsán az f/2,2-es fényérték hangozhat kevésnek, de a manapság már alapvetőnek mondható PD-autofókusz természetesen megvan. Szoftveresen nem szenvedünk hiányt, állítható a zársebesség, az expozíció, a fókusztávolság és a fehéregyensúly, és még a DNG-mentési mód sem maradt ki a listából. Ezeken felül állíthatunk HDR-t, egyszerű esti módot, készíthetünk time-lapse-et, panorámát, használhatunk színszűrőt és olvastathatunk vele QR-kódot is.


[+]

Valószínűleg remek fényviszonyokat fogtunk ki a P Smart+-szal, hiszen a gyártótól és a kategóriától megszokott átlagnál jobb dinamikájú fotók készültek amellett, hogy az optika fényértéke inkább átlagon aluli, mintsem felüli. Persze, lehet látni kromatikus aberrációt, a homogén felületeken látszik a túlzott zajszűrés és a közelre történő fókuszálás sem annyira éles, mint egy csúcsmobilon, viszont a fehéregyensúlyt minden alkalommal jól eltalálta, és az általános megbízhatóságával/sebességével is elégedettek voltunk. Az AI-mód szokásosan túlszaturált, élénknek tűnni akaró fotókat eredményezett, függetlenül attól, hogy épp mit írt ki felismert jelenetnek. Volt egy-két eset, amikor jól jött, de egyébként aligha vettük hasznát, annál inkább örültünk a könnyen állítható expozíció-korrekciónak, ahhoz ugyanis hozzá kellett nyúlni néhány alkalommal.

Még az esti fotók sem rosszak. Nem tűnik el a részletesség, nem lesz zavaró a zajszint, és bár a dinamika határai itt már látszanak, egyáltalán nem zavaró, nincsenek csúnyán kiégett részek. A távolabbi feliratok is olvashatóak maradnak.


[+]

Aki 4K-videózásra venne mobilt, nyilván nem ezt fogja választani. Full HD felbontás mellett 30 fps-re képes az eszköz, nappal és éjjel is korrekt minőségben, zajszűrt sztereó hanggal, mindenféle olyan, tipikusan zavaró hiba nélkül, mint az elugráló fókusz vagy egy-egy pillanatnyi megakadás. Lassított felvételek 720p-ben vehetők fel, azok viszont akár 480 fps-sel, tehát 16-szoros képkockasebességgel. Ez eddig jól hangzik, de egyébként erre nem folyamatosan képes, hanem csak egy-egy pillanat erejéig, utána sok másodpercnyi feldolgozással.

A gyártói zenelejátszó előadók, albumok, mappák, dalok, listák és kedvencek szerint csoportosítja a mobilon tárolt dalokat, mindenféle veszteségmentes formátum támogatásával, ráadásul mindenféle séma és fülhallgatótípus szerint állíthatjuk a hangzásvilágot, ha éppen szükséges. Kihangosítva erőteljes, harsány, de mono hangzással szembesülünk, fülhallgatóval jelentősen jobb a helyzet, persze csak akkor, ha nem a gyári megoldást használjuk, az ugyanis legfeljebb telefonáláshoz lesz jó partner, illetve FM-rádiót is hallgathatunk segítségével.


[+]

Ha filmnézésre kerül sor, a 4K anyagokat először érdemes kisebb felbontásra konvertálni, viszont ezen kívül nincs gond, H.263, H.264. H.265 és Mpeg4 kódolású tartalmakat minden gond nélkül, akadásmentesen játszotta le, és a tekerés is gyorsan abszolválható, viszont a DivX-hez és az AC3-as hanghoz valami külsős lejátszó kell. Az L1-es Widevine CDM védelem mindenképpen jó hír, így a Netflix és a Prime Video HD tartalmak támogatottak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés