Huawei Mate 10 Lite - négyesikrek

Megszámolni is nehéz, hogy hány kamerája van, de azt sem egyszerű, hogy mennyi különböző néven árulják. Az állás egyelőre döntetlen, utóbbi még változhat is.

Kamerák, multimédia

A Huawei trendmeghatározó volt a dupla kamerás rendszerek területén, az elöl-hátul kettős megoldást azonban nem egy csúcsmobilban, hanem itt, a Mate 10 Lite-ban alkalmazták először. Bizonyára mindenki hallott már a gyártóra jellemző, színes + monokróm megoldásról, de ha valaki nem, az ne most olvasson utána, hiszen itt sajnos nem ezt találjuk. A másodlagos kamerák csak afféle mélységszenzorok a háttérelmosáshoz, névleges felbontásukat tekintve 2-2 megapixelesek, de nem ezekkel fogunk fotózni, hanem a fő egységekkel: hátul 16, elöl 13 megapixeles fotók készülhetnek.

Hagyományos szelfivaku az előlapon
Hagyományos szelfivaku az előlapon [+]

Jól végzi a dolgát az automatika, az esetek többségében megbízhatóan, komolyabb hiba nélkül teljesít, még éjszaka sem merültek fel azok a tipikus fehéregyensúly- és fókuszproblémák, amik nem ritkán fordulnak elő a mobiloknál, de vállalkozó kedvűeknek érdemes átnézni a beállításokat: a maximális felbontás 4:3-on érhető el, teljes képernyőn (18:9) 11 megapixelre redukálódik a képpontok száma. A komponáláshoz használhatunk segédrácsot, aktiválhatjuk a portré módot, a HDR-t, a panorámát, használhatunk színszűrőt, vízjelet, effektet és olvashatunk be dokumentumokat is.


[+]

A mozgó kép annyit tesz, hogy a fotózás előtti és utáni másodperceket megörökíti, majd animált képeket csinál belőle a galériában. Van Pro mód, fotóknál érzékenység (ISO 50-3200), záridő (1/4000 – 8 mp), expozíció-korrekció és fehéregyensúly áll rendelkezésre a DNG RAW-képek mentésén kívül. A vaku elöl-hátul fizikai, ledes, elöl általában kevésbé vakító, jobban szórt és természetesebb fényt tud adni egy kijelzővaku, hátul viszont egyáltalán nincs gond: aprócska méretéhez képest meglepően erős, hideg fényt ad.

Az elkészült fotók minősége kimondottan jó, részletvesztés helyett inkább zajosan hagyja az algoritmus a végeredményt. A külön kapcsolható HDR-mód nem sokat változtat a képeken, az érintőfókusszal és a kézi expozíció-állítással jóval többet tudunk javítani a fotókon, az esetek többségében ugyanis alulexponálással próbálja kompenzálni a dinamikatartomány szűkösségét, a sötétebb részekből gyakran semmi nem látszik. Fókuszt egyébként mindig gyorsan és pontosan talál, jó a vonalélesség, az automata fehéregyensúly pedig jellemzően megbízható. Az háttérelmosás/portré nagyjából az elő-és hátlapi kamerák esetén is egyformán működik, egy képszerkesztő programmal és néhány percnyi alapos munkával jellemzően jobb eredményt lehetne elérni, mint amit a Mate 10 Lite hardveres extrával produkál.

A háttér elmosásához használja a 2 megapixeles segédkamerát, az eredmény ettől függetlenül nem tökéletes A háttér elmosásához használja a 2 megapixeles segédkamerát, az eredmény ettől függetlenül nem tökéletes
A háttér elmosásához használja a 2 megapixeles segédkamerát, az eredmény ettől függetlenül nem tökéletes [+]

A 13 megapixeles szelfik a fent látható minőségben készülnek, háttérelmosás nélkül sem jut túl sok részlet a távoli dolgokra, fixfókuszos az optika. Személyek fotózásánál az erős, hirtelen vaku gyakran idéz elő vörösszem-hatást, ezen képszerkesztő tud segíteni utólag. Sok funkciót rejt a videós oldal, de a csúcsmodelleknél jóval szerényebb paraméterekkel és végeredménnyel: a lassítás például csak VGA felbontás mellett megy, 120 fps-sel, a time-lapse összeillesztése pedig korántsem tökéletes. Normál videók esetén 1080p felbontásra, 30 fps sebességre és 187 kb/s bitsűrűségű, 48 kHz-es sztereó hangzásra számíthatunk, ez utóbbi zajszűréssel együtt kimondottan jó, de a képminőség is helytálló, noha semmilyen képstabilizálás nem áll a felhasználók rendelkezésére. Nappali és esti tesztvideóink a linkekre kattintva nézhetők meg!

Nem kényszeríti teljes kijelzőre a filmeket, de alternatív szoftverrel ez is megoldható
Nem kényszeríti teljes kijelzőre a filmeket, de alternatív szoftverrel ez is megoldható [+]

A mobillal felvett videókat kiválóan visszanézhetjük a gyári lejátszóval, de aki rendszeresen filmezne a telefonon, annak érdemes letöltenie kedvenc szoftverét ehhez, hiszen a Huawei megoldása sem ac3-hangot vagy DivX-et nem támogat, sem feliratozást, sem hangsáv-váltást nem tesz lehetővé. A hardver kiválóan elvan az 1080p-s filmekkel, 2K-val viszont előjönnek a problémák, el-elcsúszik a hangsáv, meg-megáll a kép néhány pillanatra, nem érdemes a kijelző felbontásánál nagyobb fájlokkal terhelni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés