Huawei IDEOS S7 Slim - valahogy így kell ezt

Üzenetek, adatátvitel

Nyilvánvaló, hogy inkább a non-verbális kommunikáció az erőssége a ketyerének, elsősorban az üzenetkezelés. A szöveges üzenetek felülete két oszlopos, de nincs benne semmi különös, csak azért ilyen az elrendezés, hogy több thread férjen el a képernyőn. Ha belekattintunk egy üzenetbe, akkor a szokásos, chat-nézetű grafika fogad, írni a virtuális gombsorral lehet, s mivel ez igen nagy, ezért elég gyorsan tudunk pötyögni. A prediktív tud magyarul, ez sokat segít, az ékezetes betűket az adott karakter hosszas lenyomásával érhetjük el.

Huawei S7 Slim

Sokkal komolyabban ráfeküdtek a srácok a levelezésre. Az e-mail kliens ugyanis szintén két oszlopos felülettel bír, de itt a bal oldalon kiválasztott levél tartalma látszik a jobb hasábban, ami kiváló kezelhetőséget eredményez. A fiókok beállítása is profibb, mint az alap Android felületen, egyetlen képernyőnyi form kitöltése a feladat, amiben segít is a rendszer, s már kész is a cucc, esnek be a levelek. A mi tesztkészülékünk a nem végleges szoftver miatt időnként kissé csúszott a levelezéshez kapcsolódó hangjelzéssel, de egyébként öröm volt ezzel a tablettel lemenni nagyon vidékre, mert az EDGE hálózat is bőven elég tempót adott ahhoz, hogy a fűben elheverve megnézzem az e-maileket, illetve kicsit netezgessek.

Huawei S7 Slim

Merthogy böngészőből kettő is van a gépen, a gyári is tökéletesen alkalmas mindenre, de akad Opera Mini is. Nincs is alapértelmezett szoftver, ezt mi választhatjuk ki első használat során, a Huawei által kicsit átrajzolt alkalmazás is teljesen jó, megnyitásakor a korábban látogatott oldalakat szépen kiteszi egymás mellé, de ott van a címsor is, ha ezektől eltérő URL-t szeretnénk megadni. A képernyő szélességére való tördelés szinte mindig hibátlan, a kétujjas nagyítás működik, a görgetés egész gyors (ha az oldal alsó része is betöltődött már), flash támogatás viszont gyárilag nincs, ami főleg a beágyazott videók kapcsán kellemetlen, de a Marketről letölthető. És működik, egész gyors, a böngészési élmény szinte tökéletes így. Külön YouTube alkalmazás viszont gyárilag van.

Ha rákötjük PC-re a kütyüt (mondjuk kábellel), akkor települni óhajt, egy Hi Suite nevű alkalmazás. Ha csak a memóriakártyáról másolgatnánk, akkor felesleges, mert látja a gép külső tárhelyként a microSD-t, de ha komolyabb szinkronizáció a cél, akkor érdemes megtenni a dolgot. Ráadásul ez aktiválja a tableten is a kliens szoftvert, s akár WiFi hálózaton keresztül is tud kommunikálni a két cucc, a megfelelő IP-t megadva, ami igen hasznos, a Motorola Phone Portal tud hasonlót. Fentiekből kiderül, hogy természetesen WLAN is van a gépben, nem hiányzik a Bluetooth sem (2.1), úgyhogy az adatkommunikációs repertoár teljesnek mondható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei U8500 - árbajnok

    Rendkívül kedvező áron kelleti magát a Huawei androidos telefonja, talán a legolcsóbb alternatíva a piacon. Hogy megéri-e? Nos, ez ki fog derülni.

  • MWC2011: androidos Huawei-dömping

    A Huawei rengeteg androidos készüléket mutatott be, melyek között táblagép is található.

Hirdetés