Huawei G8 - próbálja figyelni a nagyokat

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból kiválóan teljesít a G8. A két SIM kezelés dicsérendő, persze hozzá kell tenni, hogy vagy két kártyát rakunk a foglalatokba, vagy az egyiket microSD-re cseréljük, és ez csak a független verziót érinti, a szolgáltatói változatot egy kártyára korlátozták. Előbbi mindenesetre duál standby képes, így ha az egyik SIM-ről hívást indítunk, a másik teljesen lekapcsolódik a hálózatról. A Cat.4-es 4G/LTE-nek köszönhetően maximum 150/50 Mpbs sebességgel szörfölhetünk a neten, ha nincs ilyen lefedettség, akkor 3G-n 42/5,76 Mbps-re módosulnak a lehetőségek. A hangminőség hibátlan, sem a beszédpartnerem, sem én nem tapasztaltunk zavaró hangokat, háttérzajokat. A 802.11b/g/n-es WiFi kétcsatornás, internetmegosztásra képes, van még Bluetooth 4.0 (A2DP), illetve NFC. A GPS a földi adótornyokon és routereken felül a GLONASS műholdakat is látja, nem meglepő, hogy gyorsan és pontosan pozicionál. A 2.0-s microUSB csatlakozó OTG-s, vagyis kezeli a külső eszközöket.


[+]

A Huawei-féle böngésző a Flash-t ugyan nem támogatja, ám ezen felül az átlagosnál bőségesebb tudást garantál. Pillanatok alatt elmenthetünk könyvjelzőket, bekapcsolhatjuk a képszűrőt (adatforgalom csökkentésének céljából), az asztali nézetet, illetve az inkognitó módot. Beállíthatunk kezdőlapot, illetve elmenthetjük a weboldalakat offline olvasásra. A két ujjas nagyítás és a görgetés is folyamatos, a honlapok gyorsan betöltődnek, szóval a netezési élmény kiváló. A szövegnél csak egy előre beállított méretre nagyíthatunk, a sortördelés sajnos nem működik.

LG G4 vs. Huawei G8
LG G4 vs. Huawei G8 [+]

Értékelés: Huawei G8
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A 3000 mAh kapacitású akkumulátor arra mindenképpen elég, hogy egy kellemes másfél napot elüssünk töltő nélkül, utána már éhezni fog a mobil. Van három energiatakarékossági mód, az ultra funkciót bekapcsolva jelentősen javul a készenléti idő, ami alacsony töltöttségnél lehet életmentő. Lefuttattuk a MinDig TV tesztet, HD videókat ez alapján körülbelül 6 órán keresztül lehet streamelni.

A Huawei G8 megvásárlásához 130-135 ezer forintot kell összekuporgatni, kártyás konstrukcióban 107 ezerbe kerül, sajnos egyik sem nem kevés, főleg, hogy az operátoroknál elesünk a két SIM lehetőségétől. Természetesen nagyon sokat ér a fém készülékház, hiszen a minőség még mindig az egyik legkiemelkedőbb előnye a kínai gyártó termékeinek, az ujjlenyomat-olvasó pedig az egyik legjobb a piacon, szempillantás alatt felismeri az azonosítónkat, ráadásul semmi teendőnk nincs, odaérintjük az ujjunkat és már a kezdőképernyőn is vagyunk. Más téren viszont már nem rendelkezik annyi extrával a mobil, hogy ezt az ára megérje, az EMUI felület ugyan számos plusz funkcióval kecsegtet, hardveresen mégsem vagyunk eleresztve. A Snapdragon 615 chipsetnél vannak jóval jobb és gyorsabb megoldások, mondjuk annak azért örülhetünk, hogy az optimalizálás kiválóan sikerült, így nem fogunk idegesítő megakadásokkal vagy lassulásokkal találkozni. Szintén vonzerő lehet a három gigabájtnyi rendszermemória, vagy a duál SIM képesség (független verzió esetén), ha pedig valaki nem szeretne két kártyát használni, akkor a belső adattároló méretét bővítheti microSD-vel. A kamera egyértelműen a leggyengébb pontja a mobilnak, ami sajnos nem tudja hozni azt a minőséget, amit ennyi pénzért elvárnánk. Konkurensből ráadásul nagyon sok akad, egykártyás vonalon már olcsóbban elérhető a nagyobb tudással, de kevésbé minőségi anyaghasználattal kecsegtető LG G3, ha pedig a két SIM is számít, akkor Lenovo Vibe Z2 Pro, vagy éppen a kedvezőbb árcímkével és nagyobb teljesítménnyel rendelkező ZUK Z1 jöhet szóba. A Huawei G8 tehát alapvetően a jó mobil, csak sajnos az ára a független piacon egyáltalán nem fogja slágertermékké varázsolni. Legalábbis egyelőre.

Legendd

A tesztkészüléket az Speedshop küldte el nekünk, vásárláshoz kérem kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei Mate S - az Erő nincs vele

    Nem minden Mate S született egyenlőnek: a nálunk járt, 32 gigabájtos változat Force Touch technológiával nem, villámgyors ujjlenyomat-olvasóval és optikai képstabilizátorral viszont fel lett vértezve.

  • IFA 2015: Megnéztük a Huawei G8-at

    A berlini kiállításon lehetőségünk nyílt megtapogatni a kínaiak középkategóriás phabletjét, mely 5,5 hüvelykes Full HD kijelzővel és ujjlenyomat-olvasóval hívja fel magára a figyelmet.

  • 5,5 hüvelykes kijelzővel debütált a Huawei G8

    A kínai vállalat újdonsága a phablet kategóriában versenyez, Snapdragon 615 chipset hajtja meg, és kapott hátlapra szerelt ujjlenyomat-olvasót is.

  • Huawei P8 - nekik nem 8

    Erős csúcskészülékkel rukkolt elő a Huawei, amely a küllem és a kamerák tekintetében is megszorongathatja a riválisokat, ám hiba is becsúszott a gépezetbe.