Huawei G8 - próbálja figyelni a nagyokat

Bevezető, tartozékok

Mobilos szempontból az ágyúk leginkább a barcelonai Mobile World Congress, valamint a berlini IFA kiállításokon szoktak eldördülni, hiszen sok nagy gyártó ilyenkor leplezi le legújabb készülékeit. Persze vannak olyan techóriások is, akik mostanában inkább saját eseményt tartanak, ilyen a Samsung, az Apple, vagy éppen az LG, ám a Huawei csak részben tartozik ezek közé, ők a német fővárosban ismét két kiváló eszközzel készültek. A kínai gyártónál szalad a szekér, hiszen hazai földön elsőként szállíthatnak le 100 millió kütyüt, amivel egyébként 18,7 százalékos részesedést szereznek (ez a statisztika természetesen csak a világ legnépesebb országára értendő), ráadásul a felhasználók kegyeiért szoftveresen is versenyeznek, hiszen már azt is lehet tudni, hogy mely termékek kapják meg az Android 6.0 Marsmallow operációs rendszert.

Egész korrektül néz ki elölről
Nem lett apró, de ettől még jó a fogása [+]

A Huawei ráadásul a Nexus vonatra is felült, hiszen idén két új referenciamodellel frissült a Google terméksorozata, melyekből az egyiket az LG, a másikat viszont a kínai cég gyártja, eddig még nem került ki a boszorkánykonyhájukból ilyen mobil, de jól látszik, hogy milyen magas szintre emelkedtek ezzel a lépéssel. Visszatérve Berlinre, itt debütált a cég csúcsphabletje, a Mate S, amit már volt szerencsénk letesztelni, a készülék pedig kapott egy testvérmodellt is, ami külső dimenziók tekintetében egy icipicit nagyobb, tudás szempontjából egy kicsit visszafogottabb lett. A G8 névre keresztelt phablet az Ascend G7 örököse, ráadásul méltó örököse, hiszen szinte minden téren fejlődött elődjéhez képest, és olyan plusz funkciókat is kapott, melyek időtállóvá teszik. A tudást persze most is meg kell fizetni, konkurensből pedig akad néhány, nem lesz könnyű feladata a G8-nak sem.

Gusztusos a csomagolás
Gusztusos a csomagolás [+]

A Huawei nagyon gusztusosan tálalja termékeit, a G8, amit a Speedshop bocsátott rendelkezésünkre, egy fekete dobozban érkezett, Rio felirattal az oldalán. A fedél levétele után tárul elénk minden, olyan, mintha egy polcra egymás mellé helyeznénk a könyveket, tényleg jól néz ki. Középen vár minket a mobil, tőle balra egy kis szelencében lapul a többnyelvű használati útmutató, jobbra pedig az 1 amperes töltőfej, a microUSB kábel, a SIM-tű, valamint a hívások kezelésére képes, félig hallójáratba illeszkedő kialakítású headset található. A G8 fekete, fehér és arany színben érhető el.

Külső

Nem hiába lett megalkotva a phablet szó, hiszen tesztalanyunk a maga 152 x 76,5 x 7,5 milliméteres méretével és 167 grammos tömegével már egyáltalán nem az apróságok közé sorolható, ilyenkor tényleg érdekes visszagondolni a kétezres évek elejére, amikor még az volt a menő, ha egy telefon pici, most pedig teljesen ellentétes irányba indultunk el. Átérni egy kézzel mondhatni lehetetlen, ezt a készüléket már nem fogjuk a villamoson egy hüvelykujjal nyomogatni, hiába kecses, nem mondható nagyon kompaktnak. A fém külső persze kárpótol mindenért, a Huawei nagyon figyel a dizájnra – nem véletlen nyitottak esztétikai központot Párizsban –, a G8 is nagyon jól néz ki, vonzza a tekintetet, az anyaghasználat tényleg példás, az összeszerelési minőség pedig kiváló, ez a mobil egyáltalán nem fog megreccsenni még akkor sem, ha erősebben elkezdjük nyomogatni, tekergetni.

Elölről egész pofásan néz ki a telefon
Elölről egész pofásan néz ki a telefon [+]

Kijelző-teszt
Mérés Huawei G8 Honor 7 Lenovo Vibe S1 Huawei P8 Lite
Fehér fényerő (max.) 453 nit 475 nit 530 nit 336 nit
Fehér fényerő (min.) 7,5 nit ? nit 10,3 nit ? nit
Fekete fényerő 0,41 nit 0,27 nit 0,58 nit 0,48 nit
Kontrasztarány 1106:1 1760:1 915:1 700:1
Színhőmérséklet 9322 K + kézi 7762 K + kézi 7304 K + kézi 7652 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlap több mint hetven százalékát az 5,5 hüvelykes, 1080 x 1920 pixel felbontású kijelző teszi ki, a 401 ppi-s képpontsűrűségre egy rossz szavunk nem lehet. Az IPS panel fényereje kiváló, mind a maximum, mind pedig a minimum értékek elégedettséggel tölthetnek el, hiszen az automatikus szabályzást bekapcsolva erős napsütésben is jól látható a tartalom, ám éjszaka sem világítja ki a szemünket a képernyő. A fehéregyensúlyt gyárilag nagyon hűvösre kalibrálták, ám ezen manuálisan igen széles skálán változtathatunk. A betekintési szög kiváló, minden oldalról tökéletesen látható a kijelző. Tíz ujjat képes kezelni, bár ilyenkor már vannak gondok, ötujjas használat esetén viszont precízen veszi az érintéseket, a téli nyomkodást pedig a kesztyű mód segíti. Alul csak a Huawei feliratot láthatjuk, a vezérlőgombok virtuális formában érhetők el, sorrendjük szabadon változtatható. A felső részen találjuk az öt megapixeles kamerát, a közelség- és fényérzékelő szenzorokat, a beszélgetési hangszórót, valamint az értesítési ledet, ami zöld és piros színben tud felvillanni.

A fém oldalak nagyon minőségivé teszik a készüléket
A fém oldalak nagyon minőségivé teszik a készüléket [+]

A fém oldalak éleit fényesre csiszolták, ez egyrészt még elegánsabbá teszi a mobilt, másrészt jól is néz ki. A fogás kényelmes, az összeillesztések mérnöki pontosságúak. Jobbról tudjuk szabályozni a hangerőt, illetve be- és kikapcsolni a képernyőt és a telefont, a gombok nyomáspontja erős, nem lötyögnek, kényelmes a tapintásuk. Balról leljük fel a fém tálcát, amibe vagy két nanoSIM-et rakhatunk, vagy pedig az egyik kártya helyett microSD-t tolhatunk a készülékbe (már ha a független modellt választottuk, a szolgáltatónál vásárolt készüléknél nem támogatott a másodlagos SIM). Felülre került a másodlagos mikrofon és a 3,5 milliméteres jack kimenet, alulra pedig a microUSB csatlakozó. Ezt fogja közre pár lyukacsos díszítés, az egyik mögött a hangszóró, a másik mögött pedig a beszédmikrofon rejtőzik.

Hátul található az ujjlenyomat-olvasó
Hátul található az ujjlenyomat-olvasó [+]

Hátulról iszonyatosan jól néz ki a G8, bármelyik felső kategóriás készülék megirigyelné ezt a feneket. Szinte az egész fémből készült, egyedül a felső és az alsó sáv áll műanyagból, hogy a WiFi és egyéb modulok antennái szabadon maradjanak. Középen felül dudorodik ki egy kicsit a tizenhárom megapixeles fényképező, közvetlen társaságában a dupla ledes villanót találjuk, alatta pedig az ujjlenyomat-olvasó hever. A szenzor példás működése annak köszönhető, hogy nem csupán gyors, hanem pontos is, tízből legalább kilencszer jól ismeri fel az azonosítókat. A hátlapot nem lehet levenni, az akkumulátor gyors cseréjére tehát nem adódik lehetőség.

Hardver, szoftverezettség

Nyilván ha már kijelzőméretben és felbontásban nincs különbség a Mate S és tesztalanyunk között, hardveresen külön kellett választania termékeit a Huawei-nek. A G8 esetén a 28 nanométeres csíkszélességű és 64 bites Snapdragon 615 chipsetre esett a választás, a processzor nyolcmagos, ami négy darab 1,5 gigahertzes és ugyanennyi 1,2 gigahertzes ARM Cortex-A53 magot jelent. A grafikus feladatok ellátása során az Adreno 405 jelentkezik szolgálatra, az alkalmazások futtatásában pedig 2 vagy 3 gigabájtnyi rendszermemória segít, attól függően, hogy 16 vagy 32 gigabájtos adattárolóval vásároljuk-e meg a készüléket. A microSD foglalat nem maradt el, bár ebben az esetben búcsút kell intenünk a második nanoSIM foglalatnak. A programokat nem csak a belső tárhelyre, hanem a microSD-re is lehet menteni, ez nagy segítség, hiszen nagyjából 7,5 gigabájtot foglal le a rendszer. A rezgés erős, lényegében a mindennapi használat során könnyedén megérezhető.

Az ujjlenyomat-olvasó gyorsan és precízen működik
Az ujjlenyomat-olvasó gyorsan és precízen működik [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei G8 Sony Xperia M5 Lenovo Vibe S1 Honor 7
Rendszerchip Snapdragon 615 MediaTek MT6795 Mediatek MT6752 HiSilicon Kirin 935
AnTuTu Benchmark 5.x 37247 pont 43145 pont 46565 pont 53149 pont
Vellamo Browser 1255 pont 1855 pont 2872 pont 2872 pont
Vellamo Metal 911 pont 1079 pont 1430 pont 1430 pont
Geekbench 3 (single) 604 pont 776 pont 802 pont 943 pont
Geekbench 3 (multi) 2859 pont 3276 pont 3972 pont 3621 pont
GFXBench Man. onscreen 6,0 fps 8,4 fps 6,0 fps 9,5 fps
GFXBench Man. offscreen 5,6 fps 7,5 fps 6,0 fps 9,2 fps
GFXBench T-Rex onscreen 15,0 fps 21,0 fps 15,0 fps 18,0 fps
GFXBench T-Rex offscreen 14,0 fps 19,0 fps 15,0 fps 15,0 fps

Valahogy nincs jó viszonyban a G8 a tesztprogramokkal, meglepően alacsony pontszámokat produkált a bechmarkok lefuttatása során, a Honor 7 is rommá verte a Kirin 935 lapkával. Ez persze csak azoknak lehet gond, akik kizárólag az eredmények alapján döntenek, hiszen a rendszersebesség teljesen más képet mutat. A mobil nem csak az átlagos felhasználás vagyis az üzenetírás, menüben bóklászás és hasonló műveletek során hasít, hanem az összetettebb programokkal sem gyűlik meg a baja. Mi az erősebb variánst kaptuk, ami elég jól gazdálkodott a RAM-mal, a 3-ból körülbelül 1,82 gigabájt maradt szabadon üresjárat esetén, vagyis sok appot meg lehet nyitni anélkül, hogy a régebbiek újratöltődnének. A játékok legtöbbje bátran futtatható, nagyobb teljesítmény esetén langyosodás igen, zavaró melegedés nem tapasztalható.


[+]

A készüléken nem az Android 5.1 Lollipop operációs rendszer a nagy szám, hanem az EMUI 3.1 felület, ami nem csak jól használható és gyors, hanem személyre szabható. Nincs klasszikus főmenü, mindent a főoldalakról érünk el, amikre gyorskikonokat és alkalmazásfelületeket rakhatunk ki. Szerencsés dolog, hogy több téma közül választhatunk, ami az ikonkészletre és az egész szoftverre kihatást gyakorol, a külső kivételével úgy érezzük, hogy egy teljesen új telefont vásároltunk. A legördülő információs függönyben percre lebontva találjuk az értesítéseket, valamint a gyorsbeállítások kapcsolóit. A Huawei-féle Swype billentyűzet elég zsúfolt, hiszen sok ékezetes karakter is megjelenik, a csúsztató mozdulatot viszont könnyű megszokni, utána pedig gyerekjáték a gépelés. A tárcsázóról prediktíven kereshetünk a névjegyek között, és ahogy az lenni szokott, a kontaktokhoz sok információ elmenthető, kezdve a névtől az emailen és a címen át egészen a csengőhangig.


[+]

Ami a beállítások menüpontot illeti, különlegességként itt találjuk a kezdőképernyő stílusa opciót, ahol vagy a normál nézetet, vagy az egyszerűt választjuk, utóbbi esetében nagy kártyalapok szerint listázva látjuk az alkalmazásokat. Nem sokkal lejjebb bukkanhatunk rá a Ne zavarj módra, valamint az ujjlenyomat-azonosítót, maximum öt minta menthető el, méghozzá a szokásoknak megfelelően, többször és több szögből hozzá kell érinteni ujjbegyeinket a szenzorhoz. A Huawei most sem volt rest funkciókat társítani ehhez az elemhez, így elég megtapicskolni a leolvasót a hívások fogadásához, a képek készítéséhez, a riasztás leállításához, ha pedig lefelé húzzuk rajta az ujjunkat, akkor az értesítési panel gördül le. A mozgásvezérlésnél a dupla koppintásos képernyő felébresztést és a rajzolást leljük fel, utóbbi aktiválása után ha a kikapcsolt kijelzőn megfelelő betű formázásunk, akkor alkalmazások nyílnak meg.


[+]

Túl sok extra alkalmazást nem találunk, persze azért akad néhány: a Telefon-kezelőben a felesleges fájloktól szabadulhatunk meg, vagy a RAM-ot tisztíthatjuk meg, a Nagyítóba lépve a kamera segítségével tudjuk méretesebb formában látni az apró dolgokat, a közösségi alkalmazások közül a Facebook és a Twitter emelhető ki, dokumentumokat olvasni és szerkeszteni pedig a WPS Office segítségével tudunk. Van Play Áruház, zene- és videolejátszó, böngésző, naptár, ébresztőóra, FM-rádió, időjárás, számológép, hangfelvevő, zseblámpa, fájlkezelő és jegyzettömb. Az email kliens POP3, IMAP és Exchange fiókokat kezel, csúsztató ujjmozdulattal is lehet törölni az üzeneteket, arra viszont nincs küön menüpont, hogy mely időszak levelei legyenek szinkronizálva.

Kamera, videó, audió

A hátlapon található fényképező autofókuszos, 4:3-as képaránnyal maximum 13 megapixel felbontású fotókat tud készíteni, videózni pedig 1080p-ben tud. Az előlapi szenzor fixfókuszos és 5 megapixeles. A képernyőn ujjcsúsztatás segítségével választhatunk a szépítés, a kép, a videó, a time-lapse és a jó étel módok közül, plusz választhatunk filtereket, amivel egy kicsit változatosabbá tehetjük a felvételeket. A bal felső sarokban lévő három vonal rejti a HDR, sorozatfelvétel, hangjegyzet, panoráma, utófókusz és vízjel funkciókat. a beállítások között pedig GPS címkét, hangvezérlést (ergo a csíz szóra, vagy egy hangerősség elérése után fókuszál a kamera), időzítőt (2, 5, 10 másodperc), mosolyfelismerést, ISO-t (100-800), fehéregyensúlyt, expozíciót, kontrasztot és telítettséget találunk. Bekapcsolhatjuk az optikai képstabilizátort, ami mindenképpen hasznos extrának számít filmezés esetén.


[+]

Meglehetősen jó előjelekkel indult tehát a kamera, a végeredmény sem rossz, noha messze nem tökéletes. Nem a dinamikatartománnyal van baj, hiszen ha lenne is, ott a HDR mód, inkább a képzaj erősebb a kelleténél, ennek viszont az az eredménye, hogy részletgazdagok a felvételek, elolvashatóak a feliratok, a rendszámok. A sarkokban kicsit túlzó a zaj, de ez is bőven tolerálható. A színek sem rosszak, de ha nincs megfelelő fényviszony, akkor fakulnak. A vaku és a makró mód azok, amik a pozitív oldalt képviselik, éjszaka a képek láttán viszont nem örömünkben fogunk könnycseppeket elmorzsolni. A videózás viszonylag korrektül működik, a stabilizálás elég jó, a tesztfilmnél egy kézben tartottam a telefont, mégsem érződik a kilengés, a hang jó, a részletesség viszont itt nincs annyira rendjén.

Jó a dupla ledes villanó fényereje
Jó a dupla ledes villanó fényereje [+]

A gyártó weboldala szerint a H.263, H.264, MP4 kódolásokkal és az AMR-NB, AAC, AAC+, eAAC+ audiokodekekkel könnyedén megbirkózik a telefon, ám ennél is jobb hír, hogy a DivX támogatás sem maradt el. Ennek köszönhetően bármilyen mozit élvezhetünk az 5,5 hüvelykes képernyőn, egészen 1080p felbontásig, a 2K-nál már a szoftver is megálljt parancsol. A kijelzőt lezárhatjuk, így a véletlen érintések nem zavarják majd meg a mozizást, ha pedig valamilyen üzenetünk érkezik, akkor sem kell megállítani a videót, hanem kis ablakba lehet helyezni.


[+]

A zenelejátszás szintén a telefon egyik erőssége, rengeteg formátumot kezel a program: mp3, mid, amr, awb, 3gp, mp4, m4a, aac, wav, ogg, flac. A telefonon zárolt számokat dalok, előadók, albumok, mappák szerint válogatja szét a szoftver, létrehozhatunk listákat, kijelölhetünk kedvenceket. Az albumborítók megjelennek, bekapcsolhatjuk a véletlenszerű és ismétléses lejátszást, plusz a DTS hangzásjavítást, ami leginkább füles esetén érezhető. A hangminőség nagyon korrekt, nem csak ordítani tud a mobil, hanem szépen szólaltatja meg mind a mély, mind pedig a magas dallamokat. A jack kimenet az eddigi egyik legjobb eredményeket produkálta a tesztek alatt, a frekvenciaátvitel tökéletes, a zajszint pedig nagyon alacsony, semmilyen recsegést vagy sistergést nem hallunk majd muzsikáláskor. Van FM-rádió, ami túl sokat ugyan nem tud, a vételi erőssége viszont megfelelő, antennaként a headset szolgál.

Teszt Huawei G8 Meizu m2 note Xiaomi Redmi Note 2 Sony Xperia M4 Aqua Lenovo K3 Note
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,02, -0,05 +0,10, -0,06 -0,03, -0,15 +0,02, -0,05 +1,51, -1,93
Zajszint, dB (A): --89,3 -90,4 -98,0 -87,7 -84,8
Dinamikatartomány, dB (A): 88,1 90,5 94,1 88,1 85,3
THD, %: 0,0051 0,0170 0,0150 0,0075 0,0086
IMD + Zaj, %: 0,013 0,026 0,016 0,021 0,019
Sztereó áthallás, dB: -88,4 -89,1 -88,7 -87,3 -83,1

Frekvenciaátvitel
Frekvenciaátvitel

Zaj
Zaj

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból kiválóan teljesít a G8. A két SIM kezelés dicsérendő, persze hozzá kell tenni, hogy vagy két kártyát rakunk a foglalatokba, vagy az egyiket microSD-re cseréljük, és ez csak a független verziót érinti, a szolgáltatói változatot egy kártyára korlátozták. Előbbi mindenesetre duál standby képes, így ha az egyik SIM-ről hívást indítunk, a másik teljesen lekapcsolódik a hálózatról. A Cat.4-es 4G/LTE-nek köszönhetően maximum 150/50 Mpbs sebességgel szörfölhetünk a neten, ha nincs ilyen lefedettség, akkor 3G-n 42/5,76 Mbps-re módosulnak a lehetőségek. A hangminőség hibátlan, sem a beszédpartnerem, sem én nem tapasztaltunk zavaró hangokat, háttérzajokat. A 802.11b/g/n-es WiFi kétcsatornás, internetmegosztásra képes, van még Bluetooth 4.0 (A2DP), illetve NFC. A GPS a földi adótornyokon és routereken felül a GLONASS műholdakat is látja, nem meglepő, hogy gyorsan és pontosan pozicionál. A 2.0-s microUSB csatlakozó OTG-s, vagyis kezeli a külső eszközöket.


[+]

A Huawei-féle böngésző a Flash-t ugyan nem támogatja, ám ezen felül az átlagosnál bőségesebb tudást garantál. Pillanatok alatt elmenthetünk könyvjelzőket, bekapcsolhatjuk a képszűrőt (adatforgalom csökkentésének céljából), az asztali nézetet, illetve az inkognitó módot. Beállíthatunk kezdőlapot, illetve elmenthetjük a weboldalakat offline olvasásra. A két ujjas nagyítás és a görgetés is folyamatos, a honlapok gyorsan betöltődnek, szóval a netezési élmény kiváló. A szövegnél csak egy előre beállított méretre nagyíthatunk, a sortördelés sajnos nem működik.

LG G4 vs. Huawei G8
LG G4 vs. Huawei G8 [+]

Értékelés: Huawei G8
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A 3000 mAh kapacitású akkumulátor arra mindenképpen elég, hogy egy kellemes másfél napot elüssünk töltő nélkül, utána már éhezni fog a mobil. Van három energiatakarékossági mód, az ultra funkciót bekapcsolva jelentősen javul a készenléti idő, ami alacsony töltöttségnél lehet életmentő. Lefuttattuk a MinDig TV tesztet, HD videókat ez alapján körülbelül 6 órán keresztül lehet streamelni.

A Huawei G8 megvásárlásához 130-135 ezer forintot kell összekuporgatni, kártyás konstrukcióban 107 ezerbe kerül, sajnos egyik sem nem kevés, főleg, hogy az operátoroknál elesünk a két SIM lehetőségétől. Természetesen nagyon sokat ér a fém készülékház, hiszen a minőség még mindig az egyik legkiemelkedőbb előnye a kínai gyártó termékeinek, az ujjlenyomat-olvasó pedig az egyik legjobb a piacon, szempillantás alatt felismeri az azonosítónkat, ráadásul semmi teendőnk nincs, odaérintjük az ujjunkat és már a kezdőképernyőn is vagyunk. Más téren viszont már nem rendelkezik annyi extrával a mobil, hogy ezt az ára megérje, az EMUI felület ugyan számos plusz funkcióval kecsegtet, hardveresen mégsem vagyunk eleresztve. A Snapdragon 615 chipsetnél vannak jóval jobb és gyorsabb megoldások, mondjuk annak azért örülhetünk, hogy az optimalizálás kiválóan sikerült, így nem fogunk idegesítő megakadásokkal vagy lassulásokkal találkozni. Szintén vonzerő lehet a három gigabájtnyi rendszermemória, vagy a duál SIM képesség (független verzió esetén), ha pedig valaki nem szeretne két kártyát használni, akkor a belső adattároló méretét bővítheti microSD-vel. A kamera egyértelműen a leggyengébb pontja a mobilnak, ami sajnos nem tudja hozni azt a minőséget, amit ennyi pénzért elvárnánk. Konkurensből ráadásul nagyon sok akad, egykártyás vonalon már olcsóbban elérhető a nagyobb tudással, de kevésbé minőségi anyaghasználattal kecsegtető LG G3, ha pedig a két SIM is számít, akkor Lenovo Vibe Z2 Pro, vagy éppen a kedvezőbb árcímkével és nagyobb teljesítménnyel rendelkező ZUK Z1 jöhet szóba. A Huawei G8 tehát alapvetően a jó mobil, csak sajnos az ára a független piacon egyáltalán nem fogja slágertermékké varázsolni. Legalábbis egyelőre.

Legendd

A tesztkészüléket az Speedshop küldte el nekünk, vásárláshoz kérem kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Huawei G8
Huawei G8 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 152 x 76,5 x 7,5 milliméter
Tömeg 167 gramm
Színvariációk fekete, fehér, arany
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (401 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Snapdragon 615 (MSM8939)
Processzor típusa 1,5 GHz-es, négymagos ARM Cortex-A53 + 1,2 GHz-es, négymagos ARM Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 405
RAM mérete 2/3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16/32 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1 (Lollipop) + EMUI 3.1
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Telefon-kezelő, Témák, HiCare, Fájlkezelő, Facebook, Twitter, Todoist, Nagyító, FM-rádió
Multimédia
Fő kamera 13 megapixeles, autofókuszos, dupla ledes villanó
Másodlagos kamera 5 megapixeles
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, giroszenzor, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, fényérzékelő, ujjlenyomat-olvasó

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei Mate S - az Erő nincs vele

    Nem minden Mate S született egyenlőnek: a nálunk járt, 32 gigabájtos változat Force Touch technológiával nem, villámgyors ujjlenyomat-olvasóval és optikai képstabilizátorral viszont fel lett vértezve.

  • IFA 2015: Megnéztük a Huawei G8-at

    A berlini kiállításon lehetőségünk nyílt megtapogatni a kínaiak középkategóriás phabletjét, mely 5,5 hüvelykes Full HD kijelzővel és ujjlenyomat-olvasóval hívja fel magára a figyelmet.

  • 5,5 hüvelykes kijelzővel debütált a Huawei G8

    A kínai vállalat újdonsága a phablet kategóriában versenyez, Snapdragon 615 chipset hajtja meg, és kapott hátlapra szerelt ujjlenyomat-olvasót is.

  • Huawei P8 - nekik nem 8

    Erős csúcskészülékkel rukkolt elő a Huawei, amely a küllem és a kamerák tekintetében is megszorongathatja a riválisokat, ám hiba is becsúszott a gépezetbe.

Hirdetés