Huawei Band 7 - kirázzák csuklóból

A filléres karperecek között szép számmal van választék, a Huawei terméke végre egy érvényes ajánlat, ha sikerrel vesszük a beüzemelési akadályokat.

UI, app

A Band 7 kezelése nem egy agysebészet. Az oldalsó gomb visz be a vertikálisan görgethető menübe, különlegességeket nem fogunk itt látni, de elfért a stresszmérés (ami szerintem vakítás), a zenevezérlés, az SpO2, az alváskövetés, a légzésgyakorlat, meg a kijelzőt fehéren kivilágító zseblámpa is a szokásos (óra, stopper, edzés, időjárás, telefonkeresés) eszköztár mellett. Ha a kezdőlapról jobbra-balra mozgunk, akkor képernyőnyi kártyákon jön a pulzus, a véroxigén, az időjárás, a napi tevékenységi összegző és a zenevezérlés felülete, fentről lefelé vannak gyorsbeállítások, lentről pedig az értesítések.


[+]

És akkor itt jön pár meglepetés. Egyrészt bizonyos alkalmazások üzeneteire (például Messenger) simán lehet válaszolni előre gyártott sémákkal. Ebből egy tucatnyi van az órában, de a telefonról még 36 további darabot hozzádobhatunk. A telefonhívásokat is el lehet utasítani előre gyártott SMS-ekkel. Felvenni ezeket nem tudjuk, mert a karperecen sem mikrofon, sem hangszóró nincs, de ebben a kategóriában ez nem is jellemző. Aminek viszont nagyon örültem, hogy kontextuális számlapok is elérhetők, magyarán a kijelzett értékek és adatok (pulzus, lépésszám, SpO2, időjárás, vagy akármi) megérinthető és a megfelelő felületre át is dobja a júzert. Számlapból amúgy csilliárd van, de egy részük fizetős (130 és 1060 HUF között), amihez szükséges, hogy a Huawei azonosítónkhoz legyen bankkártya is rendelve — és én pont megértek mindenkit, aki nem akarja még egy cégnek megadni az ilyen jellegű adatait. De van egy jó nagy adag ingyenes opció is.

Hirdetés

[+]

A rezgés erőssége három lépésben csavarható, ez kellemes, mert még a gyenge változatra is fel lehet ébredni. Van PIN-kóddal védhető képernyőzár, amely a karperec levételét követően kapcsol be, a DND (ne zavarj) üzemmód viszont nincs szinkronban a telefonnal, tehát esténként érdemes az alváshoz ezt aktiválni, vagy adott esetben időzíteni, mert ilyen lehetőség szerencsére van. Tehát eddig elég jók a benyomások, csak hát sajnos van egy szoftverünk is, méghozzá a Huawei Egészség, amivel amúgy nincs baj, csak a telepítési procedúra meglehetősen kaotikus. Nyilván onnan startol a dolog, hogy lerángatjuk a Play Áruházból a telefonra: pipa. Első megnyitásnál kelleni fog Huawei ID, ez azért megugorható: pipa. Utána bejutunk a szoftverbe, hogy az arcunkba tolja, hogy frissítésre lenne szükség, ha itt továbbmegyünk, akkor már rögtön fog jönni az ismeretlen forrásból történő telepítés engedélyezési képernyője, nyilván ha nem engedélyezzük, akkor nem lesz pipa (vagy mi leszünk azok), szóval rendben, engedélyezzük. Ezután megint megnyitjuk a szoftvert, ami egyből ránknyit egy külsős weboldalt, ott is be kell jelentkezni, hogy aztán megint telepítsünk egy még újabb verziót. És mindezek után még jön a pampogás, hogy ilyen-olyan engedélyeket adjunk meg, mert különben kenhetjük az egészet a hajunkra, ezt is meg lehet ugrani, de van két buktató.

[+]

Az egyik az, hogy a különböző engedélyek megadását joviálisan még képernyőfotókkal is próbálja elmagyarázni a szoftver, hogy a kretének is értsék, de ha ugyanezen kretének nem tudnak angolul, akkor megette a fene az egészet, mert az összes illusztratív screenshot angol nyelvű felületeket mutat. Másrészt nagyon erőlteti a Huawei Egészség, hogy külön adjunk engedélyt, hogy ő maga is küldhessen értesítéseket, ami bizonyos telefonokon fixen kidob általában két szívet az állapotsorba, amit el sem lehet onnan takarítani. Szóval erre nincs szükség, enélkül is megvan a kommunikáció a telefon és a kütyü között, csak épp a Huawei Egészség nem fog a háttérben futni. Ez az egész hajcihő egyébként nem a Band 7 sajátja, minden Huawei (és egyelőre Honor) bigyónál ez a sztori fut, de a jó hír, hogy csak egyszer kell hajat tépni, utána kis szerencsével visszanő, mert onnantól a kütyük rendesen működnek.

[+]

A szoftver kezdőoldalán ott figyelnek a mindenféle értékeink és statisztikáink kártyás felosztással, lehet indítani innét is az edzést (és ez például kültéri aktivitásoknál szükséges is lesz, hogy a telefonunk GPS adatiból dolgozzon az alkalmazás), minimálisan lehet babrálni a karperec funkcióit, a gyorsválaszok, az értesítések és a folyamatos mérések paraméterezéssel, innen rámolhatunk át számlapokat és állíthatunk be ébresztést is, ha itt kényelmesebb, mint a kütyün. És van egy saját profilunk az általunk megadott adatokkal és elvárásokkal, valamint edzéstervekkel, ahol gyűjtögethetünk virtuális érmeket.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés