Huawei Ascend Y210 - túlzott kompromisszum

Hirdetés

Kamera, adatkommunikáció, akkumulátor

A hátlapi kamera fixfókuszos, segítségével legfeljebb 2 megapixeles, azaz 1600 x 1200 képpontos felbontású fotókat tudunk lőni, videó mód esetén a maximális felbontás 640 x 480 pixel. A kameraszoftverben állíthatunk a felbontáson, a minőségen és a fehéregyensúlyon, bekapcsolhatjuk a geotagging funkciót, illetve néhány effektet rendelhetünk a képekhez. Kamerában tehát már papíron sem kimondottan erős az Ascend Y210, működés közben ez be is igazolódik. A fotók zajosak, a részletek elmosódottsága már-már az olajfestményeket idézi, a kromatikus aberráció pedig gyakran jelen van a fényképeken; a dinamikatartomány viszont meglepően korrekt.

Huawei Ascend Y210 Huawei Ascend Y210

Adatkommunikációs szempontból sem túl erős az Ascend Y210. A GSM-modul háromnormás (900/1800/1900 MHz), az UMTS-egység háromsávos (900/1900/2100 MHz), mobilhálózaton legfeljebb HSPA sebességre számíthatunk. A WiFi-modul (802.11b/g/n) és a Bluetooth (2.1-es verzió) tesztalanyunk esetében is alapfelszereltségnek számít, extraként hotspotként is tud működni a telefon, azaz a mobilinternet WiFi-n keresztüli szórására is van lehetőség. Természetesen egy a-GPS modul is helyet kapott a borítás alatt, a jelet viszonylag gyorsan és pontosan megtalálja a masina. Telefonálás során a hangminőség megfelelő volt.


[+]

Értékelés: Huawei Ascend Y210
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt egy 1700 mAh kapacitású lítium-ionos akkumulátor lapul, mellyel masszív használat mellett körülbelül egy napot bír a telefon. Visszafogott terhelés és az energiatakarékos üzemmód aktiválása mellett akár két napot is túlélhet egy töltéssel, ám véleményem szerint mint minden okostelefont, az Ascend Y210-et is érdemes esténként töltőre dugni. A hivatalos adatok alapján 2G-n 17 és fél órányi beszélgetést és 695 óra készenlétet bír, harmadik generációs hálózatra lépve az értékek 19 órára és 580 órára módosulnak.

Nincs könnyű dolgom az összegzés során, tesztalanyunk nyilvánvalóan nem tör felsőkategóriás babérokra, ami az igen visszafogott árcédulán is látszik. Ezek mellett úgy érzem, ezúttal túl nagy kompromisszumokat kell kötni, szó szerint néhány ezer forint többletért pedig olyan készüléket kapunk házon belül, mely egy év múlva is megállja majd a helyét. A HVGA felbontású kijelző és az 1 GHz órajelű processzor megfelel a kategóriájának, az üzemidő talán egy fokkal jobb a közepesnél, ám itt nagyjából vége is van a pozitívumoknak. Az Android 2.3.6 felett már elszállt az idő, a 256 MB RAM idén az alsó kategóriában is kevés, a kamera teljesítménye finoman szólva gyenge, mindez pedig használat közben is érezteti hatását.

A telefon kártyafüggetlen konstrukcióban 27 ezer forintba kerül, ami összességében egy korrekt ár a képességek tükrében, ám a RAM mérete, az operációs rendszer ósdisága és a gyatra kamera rendesen rányomja a bélyeget a felhasználói élményre. Körülbelül ugyanennyibe kerül a jobb kijelzővel és frissebb rendszerrel szerelt ZTE Blade III, ám véleményünk szerint érdemes pár ezressel többet kiadni a szintén Huawei gyártmányú Ascend Y300-ra. Utóbbi kártyás csomagban 32 ezer forintért már haza is vihető, ezért a pénzért pedig egy remek kijelzőt, egy kétmagos processzort, 512 MB RAM-ot és Jelly Beant kapunk. Tesztalanyunk esetében sajnos nincs lehetőségem plecsnit adni.

dr. Kind

A cikk elkészítésében a Telekom 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés