Huawei Ascend D quad XL - csak összerakták

Adatávitel, akkumulátor

4G nincs, minden más viszont van. HSDPA hálózaton 21 Mbps sebesség érhető el, de kapunk WiFi-t, akad DLNA, természetes a GPS és a Bluetooth (3.0) jelenléte, viszont különös módon nincs NFC, holott ez a konkurens modellekben általában benne van. A böngésző gyors, az oldalszélességre való tördelés perfekt, a gyári browser mellett a Chrome is választható. A WLAN érzékenysége csak átlagos, de a GPS modul rendben van, gyorsan pozícionál, s tartja is a jelet.

Huawei Ascend D quad Huawei Ascend D quad

A hátlap alatt 2600 mAh teljesítményű akkumulátor lakozik, a D quad XL pedig viszonylag takarékosan bánik az erőforrásokkal. Így nagyjából arra készülhetünk, hogy másfél-két nap lesz a rendelkezésre állási idő, nyilván ez a használat függvényében változhat. Ha nem piszkáljuk sűrűn, akkor ez jócskán megnőhet, de csodát azért ne várjunk.

Huawei Ascend D quad
[+]

Értékelés: Huawei Ascend D quad XL
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 4 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Bár szkeptikusan vettem a kezembe, hiszen kissé ormótlan a külső, de pozitív csalódást okozott a D quad XL. A név kötelez, legalábbis ha a konkurens modellek motorkerékpárok, akkor ez a valami tényleg inkább egy quad, kicsit nagy, kicsit bumfordi, de ez is elég gyors. Látszik, hogy tényleg csúcsmodellnek szánták, benne van minden, amire a Huawei képes, kiváló a kijelző, a saját fejlesztésű SoC is megüti a mércét, a fényképezőgépre láthatóan nagyon odafigyeltek és a zenei teljesítmény is kiemelkedő. Árnyoldalak is vannak azért: a szoftver nem a legfrissebb, s hát a legfőbb ellenérv a telefonnal szemben az ára. Ha ugyanis itthon is kapható lenne, akkor 140 ezer forint körüli végfelhasználói árcímkével kerülhetnek csak piacra, ami bizony sok. Február-március magasságában még csak-csak azt mondtuk volna, hogy oké, csak a One X tekinthető versenytársnak, de ma már a Galaxy S III, az említett HTC is olcsóbb, nem is beszélve az Optimus 4X-ről, vagy a Nexus 4-ről. Egyedül a Padfone 2 drágább, de ott kicsit más a helyzet. Így tehát a D quad megmarad számunkra egy erődemonstrációs modellnek, amivel a Huawei bizonyítja, hogy nem süketeltek, amikor az MWC-n nagy dérrel-dúrral bemutatták, csak éppen sokkal-sokkal hamarabb kellett volna összerakni ahhoz, hogy tényleg azt mondhassa a szakma, hogy a kínai cég megérett arra, hogy az ismert gyártókkal együtt emlegessék a nevét. Abban azonban biztosak vagyunk, hogy a CES alkalmával most bejelentett modelleknél már nem lehet elkövetni ezt a botlást, s persze nagyon várjuk azt is, hogy mit hoz magával a Huawei Barcelonába, mert látunk arra esélyt, hogy idén a tavalyinál nagyobbat durrantsanak. Bár drága lenne a D quad XL, mégis megadom rá a Tetszett plecsnit, hiszen sok szempontból igen nagy előrelépésnek tekinthető ez a modell, bizonyos pontokon pedig egészen kiválóan teljesít.

Huawei Ascend D quad XL

Bog

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Ismeretlen ismerős

    Sajnos a Huawei Ascend D quad hivatalosan nem jelent meg a magyar piacon, ám mi sikeresen megkaparintottunk egy példányt a gyártó tavalyi csúcsmodelljéből.

Hirdetés