Multimédia
A hátlapon található kamera elég szerény képességekkel bír. A 3,15 megapixeles érzékelőhöz sem vaku, sem pedig autofókusz nem tartozik, bár ez utóbbit több forrás is biztosra veszi. A beállítások ettől függetlenül egész bőséges listában bukkannak fel, babrálható a fehéregyensúly, az ISO, a geotagging, a zárhang, a telítettség, a kontraszt és az expozíció is. Azt gondoltam eleinte – amíg csak a telefon kijelzőjén néztem a fotókat – hogy ezek a beállítások semmit sem érnek, mert az Explorer kamerája úgyis egy gyenge darab lesz, de tévedtem. Nyilván nem kell csodát várni, de ahhoz képest, hogy ez tényleg csak egy „legyen benne kamera is“ jellegű optika, egész kulturált fotókat lő – persze csak ha van fény is. Amint sötétebb van, rohamosan csökken a minőség, úgyhogy bulizni ne vigyük, de túrázásnál például elegendő egy-két momentum megörökítéséhez. Alant a fotók.
Videót VGA felbontásbn tud rögzíteni a kütyü, lejátszani pedig gyárilag MP4-et, 3g2-t, wmv-t tud, minden máshoz szükséges lesz egy külsős program. A galéria olyan, mint bármilyek másik HTC-n, meglepően gyorsan lapozhatóak a képek, a kétujjas nagyítás is folyamatos, egyáltalán nem lehet érezni, hogy egy erősen tavalyi hardver dolgozik az Explorerben.
A zenei képességek az átlagnál jobbak. Kihangosítva megdöbbentően morcosan szól, hangerő van bőséggel, azonban torzít is rendesen. Fülessel a helyzet normalizálódik, sőt. Ilyenkor ugyanis elérhető az equalizer is, amivel sokat dobhatunk a hangzáson. A lejátszó kellemes, albumborítót is megjelenít, van ismétlődés és véletlenszerű lejátszás, az adott zenéhez kapcsolódva pedig keresgélhetünk YouTube videókat is. Külön öröm, hogy nem maradt ki az FM-rádió sem, amelyhez megintcsak kell a füles, de cserébe megajándékoz minket az RDS nagyszerű vívmányával.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!