Doboz, külső
A csomagolás teljesen szokványos, azaz fehér hasáb, elején a telefon szépen felpimpelt, étvágygerjesztő fotójával, belül pedig rideg valóság. Ez esetünkben konkrétan azt jelenti, hogy a tartozékok listája igen szegényes, töltőfej és microUSB kábel kettőse alkotja, nincs füles, nincs microSD. Olcsó játékos az Explorer, legalábbis házon belül, mert ha a konkurenciát előcitáljuk, akkor bizony legalább egy memóriakártya nem ártott volna, tényleg filléres tétel ez már gyártói szinten, a vásárló pedig örvend.
Maga a telefon elég érdekes jószág. Egyrészt meglehetősen aprócska, főleg most, hogy hatalmas HTC modellekhez vagyunk szokva. De más cuccokhoz viszonyítva sem nagy, hiszen az előlapon csak 3,2 inches kijelző lakik, s ez azért alapvetően determinálja egy telefon méretét. Ehhez a kijelzőhöz viszont 320x480 pixeles felbontás tartozik, ami egyáltalán nem rossz, igen finom, pixelmentes felületen dolgozhatunk. Négy érintőgomb került alulra, ezek az ismert andoridos funkciókat csalogatják elő, fehéresen világítanak a sötétben. Előlapi kamera nincs.
Az Explorer érdekessége, hogy a hátlap és az oldalsó részek egyetlen elemből állnak, de unibody-nak azért nem nevezném, mert ez a héj egyáltalán nem merev. Egy puha, gumis-műanyagos érzésű burokról van szó, amiből szinte ki lehet hámozni a telefont, körbeöleli a készülékházat, s igazából egyáltalán nem kizárt, hogy valamiféle védelmet is biztosít kisebb esések ellen, bár ezt a HTC semennyire nem reklámozza. Azt viszont igen, hogy milyen frankón cserélhető és többféle színben is elérhető a hátlap.
A furcsa burokba lukakat vágtak a tervezők, bal felől a microUSB csatlakozója tátong, jobb oldalon a hangerőt szabályozó gombpáros lelhető fel. Az Explorer tetején 3,5 mm-es jack kimenetet láthatunk, mellette egy hosszúkás gomb szolgál a kijelző feloldására és lezárására. A hátlapon fémes betét került középtájra, ebben ül a kamera lukacskája, illetve a HTC felirat. A burkolatot szó szerint lehámozva férünk hozzá a microSD kártya helyéhez, illetve az akkumulátorhoz.
Elsőre kicsit furcsa az Explorert kézben tartani, de hamar hozzászokik az ember, s megszereti a kis kavicsot, lévén a gumis tapintás miatt nem fog kicsúszni a markunkból, a mérete pedig ideális arra, hogy mindenféle extra zsonglőrködés nélkül elérhessük ujjainkkal az érintőkijelző összes pontját. Masszív, tömör kis cuccnak érződik, kár, hogy ismereteink szerint a kijelzőt nem védi semmi extra megoldás.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!