Honor View 10 - tízpontos kilátás

A Huawei gyakran generál magának házon belüli konkurenciát, a Honor View 10 viszont remekül pozicionált és megkülönböztethető eszköz lett, aminek így remek esélyei vannak.

EMUI, alkalmazások

A GameSuite a Samsung Game Launcheréhez hasonlóan energiagazdálkodási beállításokat kínál a teljesítmény fokozásához, illetve az optimális teljesítmény/fogyasztás belövéséhez azon kívül, hogy zavartalanná tehetjük az élményt. A navigációs gombok zárolása értelemszerű, a kijelző alján található vezérlők blokkolása megakadályozza a véletlen érintésekből fakadó kellemetlenségeket, a Zavartalan üzemmód pedig lehetőséget biztosít az értesítések, hívások és egyéb zavaró tényezők kiiktatására játék közben. Kivéve a bejövő hívásokat, de akkor sem csörög, csak rezeg. Ennek kipróbálásához a gyártó előtelepített néhány játékdemót is.


[+]

Az előtelepített alkalmazások száma viszonylag magasnak számít manapság, ebből azért bőven akad hasznos cucc is, ilyen az Instagram vagy a Facebook, amit jó eséllyel úgyis letölt a júzer, a Booking.comra és az eBayre viszont már nem fogadnánk nagyobb összegben. Az Huawei Egészség appja szintén elfér, van témaáruház és Telefonkezelő is, HiCare és a Honor hivatalos oldalára irányító alkalmazás a teljes Google csomagon kívül. A Private Space engedélyezésével biztonságos felületet kreálhatunk, illetve van lehetőség appok duplikálására, zárolására, vagy adott fájlok széfbe helyezésére.


[+]

Alkalmazásmenü első körben továbbra sincs, de lehet csinálni, az appok viszont így alapból kulturáltan mappázva sorakoznak a főképernyőkön. Többek között a szokásos Tükör, hangrögzítő, zseblámpa és iránytű például az Eszközökben. A rácsszerkezet, az ikonok elrendezése, és nagyjából minden testreszabható, témázható, illetve igazgathatjuk az elrendezést a készülék rázásával. A teljes képernyős megjelenítés opcionális, a változtatható elrendezésű navigációs sáv teljes egészében eltüntethető, a főképernyőre pedig az előlapi ujjlenyomat-olvasót megérintve is eljuthatunk.


[+]

A megjelenítéshez kapcsolódik egy halom beállítási lehetőség, ilyen kékfény-szűrő, a már említett alkalmazásmenü lehetősége, a teljes képernyős alkalmazások szűrése, a megjelenítési méret testreszabása, vagy a kijelzőfelbontás módosítása. Az intelligens felbontás automatikusan vált FHD+ és HD+ között, főleg energiatakarékossági megfontolásból, de kérhetjük fixen a maximum 1080 x 2160 pixeles megjelenítést. Az intelligens forgatás viszont nem egyenlő a képernyő elfordításával, az arcunk pozíciójából ítéli meg, hogy hogyan kéne lennie, ez főleg fekve, olvasgatás közben jön jól. Vagy ha a készüléket távirányítónak használjuk, mert az infraportnak köszönhetően azt is lehet.


[+]

Egyéb kényelmi funkciókat az Intelligens asszisztens menüpontban keressünk, például az egykezes használatot támogató képernyő- és billentyűzetigazítást. Mozgással is elintézhetünk egy rakás dolgot, fogadhatunk vagy indíthatunk hívást, válthatunk beszédhangszóróra vagy BT headsetre, felemelve a készüléket pedig csökkenthetjük az értesítések és hívások csengőhangjának hangeresjét. A natív osztott képernyős nézetet egy vonal megrajzolásával is előszedhetjük, illetve működik a képernyőre rajzolt gyorsindító mintázat is, a hangvezérlés viszont csak angolul ért.


[+]

A kétfázisú értesítősáv és gyorskapcsoló panel kizárólag fentről kapható elő, itt nem működik az ujjlenyomat-olvasós trükk, mondjuk nem is lenne kényelmes. A kijelző lefelé simogatásával pedig csak a keresőfelületet érjük el. A panel tartalma és elrendezése természetesen a felhasználó kedvére alakítható, elérhető az automatikus fényerőszabályozás, illetve a manuális vezérlő is, valamint néhány extra ikon, mint a képernyővideó, képernyőfelvétel és a navigációs dokk, ami a értelemszerűen a navigációs gombokat váltja gesztusvezérléssel a kijelző tetszőleges pontján.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés