Honor View 10 - tízpontos kilátás

A Huawei gyakran generál magának házon belüli konkurenciát, a Honor View 10 viszont remekül pozicionált és megkülönböztethető eszköz lett, aminek így remek esélyei vannak.

Multimédia

A kamerarendszer a gyártótól megszokott technológiát alkalmazza. Ahogy a Huawei Mate 10 Pro esetében, van egy 20 megapixeles monokróm és egy 16 megapixeles RGB szenzor. A felbontás ugyan magasabb, viszont a rekeszérték itt f/1,8, ami még mindig nagyon jónak számít. A módok között ugyanakkor elérhető az úgynevezett nagy rekesznyílás, ami igen hatékonyan teszi a dolgát, lehet vele például élettelen dolgokat, lásd például Rizzo, kiemelni a környezetéből, mivel a rendes portré mód kizárólag arcra reagál. Egyébként nem rosszul, noha az algoritmus hajlamos hibázni, néha olyan, mintha tompa, ráadásul recés ollóval vágtuk volna ki a kollégát a háttérből, de többségében jó eredmény születik, már, amikor arcot vél felfedezni a rendszer.

Hirdetés

Portré mód, amikor felismer és amikor nem


[+]

Nagy rekesznylás mellett készült képek

A fényképmódokat az élőképtől balra, míg a jobbára nem képminőségre vonatkozó beállításokat jobbra találjuk. Alapértelmezett módon itt a felbontás nem a lehetőségek maximumára van állítva, hanem az RGB lencse képességeihez, így ha a két szenzor együttműködésével készülő 20 megapixeles színes képekre vágyunk, állítani kell. A 4:3-as képarányt így is tudja. Módokból, mint a mellékelt ábra mutatja, rengeteg van, természetesen AR matricák, natív monokróm és hátterek is. A kétszeres optikai zoomot a kijelzőn látható 1x feliratra tappantva kérhetjük.

Zoom


[+]

Monokróm felvételek

20 magpixeles színes képek

Azon túlmenően, hogy a Pro fotó módban állíthatjuk az érzékenységet, a záridőt, korrigálhatjuk az expozíciót, illetve játszhatunk a fókusszal, elérhető a RAW formátum is. Ha viszont ezzel pont nem tudunk, vagy egyáltalán akarunk kezdeni bármit is, az automatikát itt is mesterséges intelligencia segíti a témához mérten optimális beállítások alkalmazásában. És valóban kiváló hatékonysággal ismeri fel, hogy mi van. Ha csak visszafogottan ügyeskednénk a lehetőségekkel, az élőképen itt is elérhető a nagy rekesznyílás, illetve a portré mód, mindkettő remekül használható. A kameraváltó előtti ikon pedig egy rövid videót rögzít a felvétel elkattintása előtt.


[+]

A képminőség igen jó, noha lencsehibák előfordulnak. Mármint egy, mert lencsetorzítás például nincs, kromatikus aberráció viszont igen. A vonalélesség, a részletesség és a színhőmérséklet figyelemreméltó, a fókusz gyors és stabil, a dinamika viszont nyomott. Felhős időben kellemetlenül alulexponált képeket kaptunk, a HDR viszont erősen túldolgozott, így az összhatás egyik esetben lett természetes. Viszonylag jó fényviszonyok között azonban határozottan jó, élénk és részletgazdag képek születnek, felesleges mértékű zajmentesítés és élesítés nélkül. Éjszaka viszont borzasztó erős a zajmentesítés, cserébe javul a dinamika és elég jól felismerhető, hogy mit is akartunk.

16 megapixeles képek

Az előlapi kamera nem csak biztonságunkra figyel folyamatosan, 13 megapixeles felbontásban nyilván önarcképet is készíthetünk mindenféle optikai tuninggal. A tökéletes szelfihez előbb össze kell ismerkednünk az algoritmussal, amely megpróbálja kihozni a maximumot hozott anyagból. Ezen felül természetesen vannak AR matricák, hátterek, szépítő funkciók, amelyek akár egyszerre is bevethetők. És akkor lesz belőlünk egy roppant kisimult, cuki cicafüles humanoid létformára emlékeztető valami. A szoftveres portré mód viszont igazán ügyes, noha a fix fókusz gátat szabhat művészi hajlamainkak.


[+]

Videót felvenni maximum 4K 30 fps minőségben tudunk, 60 képkockát másodpercenként pedig maximum FHD felbontásban. A fókusz mindkét esetben atomstabil, a dinamika korrektül követi a fényviszonyok változását, noha a stabilizálás nem ártott volna. A képeknél nem okoz különösebb kellemetlenséget, mivel a fókusz és a kép elkészítése is tényleg nagyon gyors, a szabadkezes videózásnál azonban érezhető a hiánya.


[+]

A gyári videolejátszó nem különösebben érdekes, az AC3 hangot, a feliratokat és a hangsávokat nem kezeli, viszont elérhető a méretezhető kis ablakos megjelenítés. Formátumokkal viszont nem válogatós, minden kódolást hajlandó volt lejátszani, ami életszerű körülmények között előfordulhat, felbontásból pedig 4K-ig teljesen mindegy, hogy mit indítunk el, nem lesz vele gond.


[+]

Zenelejátszóból kettő is akad, hangszínszabályzó viszont egyikben sincs, mindössze néhány effektet vethetünk be fülhallgatóval. Amit jó eséllyel használni is fogunk, ha kifejezetten zenehallgatás a cél. A multimédiás hangszóró nem rossz, de dinamikátlan, maximum hangerőn kissé torzít és roppant telítetlen. A fülhallgatóra jutó hangminőség lényegesen jobb, a mélyeket viszont nagyon erősen, aránytalanul tolja a szoftver, amitől érdemben nem változik a hangzás, csak olyan, mintha kissé hanyagul alákeverték volna. FM-rádió nincs is, a zene tehát egyáltalán nem erőssége a készüléknek. Szerencse, hogy minden más jobbára igen.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés