Hirdetés

Honor Magic V3 - mágikus realizmus

A legvékonyabb hajlítható telefon talán az eddigi legjobb, de nem tökéletes.

Fotós képességek

A hajlíthatók spórolnak a kamerákon, igaz? A 20 + 20 + 40 + 50 + 50 megapixeles szenzorsoron végignézve a Magic V3 ezt cáfolja, bár mondjuk a 20 megapixeles önfotó a kameralyukakkal nem nagy eresztés, ha a részletességet nézem, a dinamika és a tónusok rendben vannak. Fontosabb, hogy remek minőségűek a hátlapi kamerákkal készülő portrék (1x-es és 2x-es példa), és ezúttal is elérhető a Harcourt fotóstúdió módszerén edzett arcképmód, így például monokróm stílusban. Egy kis adatkosár.

  • Szelfikamera nyitva: 20 MP, 21 mm, f/2,2, fixfókusz
  • Szelfikamera csukva: 20 MP, 21 mm, f/2,2, fixfókusz
  • Hátlapi főkamera: 50 MP, 1/1,56”, 23 mm, f/1,6, PD + lézer AF, OIS
  • 3,5x-ös teleobjektív: 50 MP, 1/2,51”, 90 mm, f/3, PDAF, OIS
  • Ultraszéles kamera: 40 MP, 112 fok, 16 mm, f/2,2, autofókusz, 2,5 cm markó


[+]

A kameraszoftver minden fontos beállítást tud a kézi fotó (DNG RAW) és videómódot beleértve (LOG, LUT), a portrévideó is opció, alább pedig a hátlapi kamerák teljes felbontása tekinthető meg.


[+]

Főkamera (50 MP), zoomkamera (50 MP), ultraszéles (40 MP)

Mondjuk részletelőnnyel csak a főkamera szolgál a lenti, binnelt változatokhoz képest, az is leginkább nappal. Fontosabb viszont, hogy 50 megapixelen, a teljes, 23 mm-es látószöget kapjuk, míg az automatika teljesen feleslegesen 26 mm-re vág, és erre a Honor máig nem adott magyarázatot.

Hirdetés

Főkamera, 12,5 MP

A nevezett látószög-szűkítést, illetve a buzgó zajszűrést és élesítést leszámítva igazán remek fotókat szállít éjjel-nappal a főegység kiemelkedő dinamikával, pontos expozícióval, általában akkurátus színekkel, csak a metrókijárat lett valamiért este kissé sárgás. Ez a következetesség fontos erény, éjjeli módra nincs szükség a magas minőségért.

2x-es szenzorzoom, 12,5 MP

Viszont nem minden 50 megapixeles kamera született egyenlőnek: amíg a Honor 200 Pro tűéles, optikai színvonalú szenzorzoomot kínál a 2x-es ikonra bökve, a Magic V3 leginkább digitálisat, így a jó dinamika és színek mellé középszerű részletesség jár. Vajon miért van különbség márkán belül?

3,5x-ös teleobjektív, 12,5 MP

Sebaj: van egy 3,5x-ös optikai nagyítást kínáló, a hajlítható műfajban ritka periszkópos egység jófajta zoomfotókat szállítva éjjel-nappal. A részletesség inkább csak átlagos és van nyoma a zajszűrésnek, viszont remek a dinamika, az expozíció és a fehéregyensúly. Nyilván előnyben van egy Xiaomi 14 Ultra két komolyabb zoomkamerával, de nem ellene versenyez a V3, amit sötétebb helyzetben azért nem árt nagyon stabilan fogni.

Ultraszéles kamera, 10 MP

A harmadik kamera egyetlen hibája 16 mm-en inkább csak széles, semmint ultraszéles látószög. Különben a sarkokat leszámítva remek a részletesség némi túlélesítés árán, jó a dinamika, pontos a fehéregyensúly, kiegyensúlyozott a működés. Jóval szerényebbek az éjjeli felvételek a főkamerával összevetve, ám speciel ebben sok kamerafókuszú telefon sem villog, úgyhogy tisztes a naplemente utáni helytállás automatikusan bekapcsoló éjjeli móddal.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement
  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények