Gigabyte GSmart Alto A2 - a Napra lehet nézni, de rá nem

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Nem kell sokat várni az Alto A2-től, nincs NFC, nincs LTE, igazából kizárólag a legszükségesebbek kapjuk meg. Ebbe a körbe tartozik az internetmegosztásra képes, 802.11b/g/n szabványokat támogató WiFi modul, a Bluetooth 3.0 chip és az A-GPS egység, amihez szinte elengedhetetlen a mobilnet, hiszen így tud normális időkeretek között jelet találni a telefon. HSDPA-n történő internetezéskor 21,1 Mbps letöltési sebességet és 5,76 Mbps feltöltési sebességet érhetünk el. A hangminőség nagyon jó, kiválóan működik a zajszűrés is. Sajnos csak dual standby módra van lehetőségünk, azaz ha az egyik kártyán elkezdünk csacsogni, akkor a másikat már nem tudjuk használni. Géphez csatlakoztatva az eszköz külső adattárolóként látható, töltést ekkor is vesz fel.

Gigabyte GSmart Alto A2 screen shot Gigabyte GSmart Alto A2 screen shot

Böngészni vígan lehet a masinával, meg tudja jeleníteni a Flash-es oldalakat is, bár ehhez egy másik alkalmazás vagy egy Adobe honlapról letöltött fájl szükséges. A szövegtördelés hibátlanul megy, a két ujjas nagyítás szintén. El tudjuk menteni a honlapokat későbbi internetmentes időszakra, könyvjelzőket is létrehozhatunk, amiket szinkronizálni is lehet a Google fiókunkkal.

Gigabyte GSmart Alto A2
[+]

Értékelés: Gigabyte GSmart Alto A2
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 4 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A borítás alá helyezett akkumulátor 2000 mAh kapacitású, ez elvileg 250 óra készenléti és 3,5 órányi beszélgetési időre elegendő. Utóbbi adaton azért kikerekedik az ember szeme, személyes tapasztalataim alapján azért most kivételesen alábecsülték a képességeket, bár az egy napos üzemidővel így sem nagyon lehet villogni.

Esküszöm én híve vagyok annak, hogy legyen bőséges a telefonválaszték, jöjjenek az újabbnál újabb gyártók, hogy a többieket még inkább fejlesztésre sarkallják. A számos kínai vállalat jelenléte igenis jót tesz a piacnak, már ha olyan termékekkel rukkolnak elő, amiről tényleg érdemes is beszélni. A GSmart Alto A2 nem ez a kategória. A kijelző egyszerűen az egyik legrosszabb panelek egyike, amit még Távol-Keletről rendelni lehet, a kamera is hasonlóképpen ilyen, a hardver nem kiemelkedően jó eresztés, mondjuk a többi kétmagos MTK-k közül ez a jobbak közé sorolható. Az a nagy baj, hogy szemet lehetne hunyni sok minden felett, de csak akkor, ha az árazás ezt engedi. Tesztalanyunk legjobb esetben is 52 ezer forintért vihető haza, a kisebb kijelzővel operáló, de majdnem ugyanennyit nyújtó Alcatel OT Pop C3 húszezer forinttal olcsóbb, de házon belül is inkább a GSmart Roma R2-t választanám, ha lehetséges. Egyszerűen egy ilyen kijelző nem elég ahhoz a tényhez, hogy na gyerünk gyerekek, hozzuk be nagy kijelzőt az alsó-közép kategóriába, és akkor ez is pipa, mert semmit nem érnek el vele. Az Alto A2 meg sem közelíti az ajánlott szintet, sajnos semmi nem tetszett benne.

Legendd

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés