Garmin-Asus nüvifone M10 - együtt sem könnyebb

Hirdetés

Multimédia, GPS

A hátlapon található kamera 5 megapixeles, s ezt büszkén hirdeti is magáról. Vaku nincs hozzá, de nem ettől szerencsétlen az egész, hanem a beállítások szinte teljes hiánya és az autofókusz esetlegessége teszi kissé használhatatlanná a funkciót. Az sem segít sokat, hogy nincs külön exponálógomb, a kijelzőt kell taperolni. Autofókusz talán nincs is, franc sem tudja (és Franz sem), hogy mikor lép működésbe, az viszont biztos, hogy a makró mód totálisan kimaradt, 20 centinél közelebb minden homályos. Viszont alapból 16:9-ben fotózhatunk, úgyhogy a próbaképek is így készültek.

A fenti tesztfotók a legjobban sikerültek a 20-30 képből, amit ellövöldöztem az utóbbi pár napban. A fényviszonyok ideálisak, ragyogó napsütés (és 35 fok konstansan), úgyhogy ilyen körülmények között maximumot kell hoznia még a legótvarabb mobilos optikának is. Az M10 képei azonban egyáltalán nem jók, elképesztő módon prbóálja szűrni a zajt az algoritmus, aminek eredménye, hogy a vonalélesség fogalma teljesen ismeretlenné válik. Homályos, foltos fotók keletkeznek – képzaj viszont tényleg alig van.

Garmin-Asus nüvifone M10 menu

Zenei szempontból van egy jóféle lejátszó, amely albumborítót is megmutat, egy korrekt fülessel elég jól szól az M10. Kihangosítva is masszív, de ez kell is, hiszen a navigáció miatt alapkövetelmény a korrekt hangminőség. Sem ebben az alkalmazásban, se pedig a Windows Media Playerben nincs equalizer. FM-rádió sem része a funkcionalitásnak, pedig egy esetleges TMC miatt ennek még értelme is lett volna.

A Media Galery nevű applikáció hivatott arra, hogy kiváltsa a gyári képnézegetőt és ennek teljes mértékben meg is felel. Egyrészt gyors, másrészt albumokba rendezhetjük a képeket, amelyeknél lehet ömlesztett, illetve időrendi nézet. Miután a fotózás során a szoftver GPS koordinátákat is tárol, ezért ebből a galériából egy gombnyomással nyitható a Google Maps webes felülete, szépem bejelölve rajta, hogy hol készült a kép.

Garmin-Asus nüvifone M10 menu

Nyilván kéne beszélni egy kicsit a navigációról is, úgy egyébként. Sajnos a tesztkészülék kizárólag maláj tájakon volt ismerős, hazánk tekintetében csak a főútvonalakat ismeri. Ez nyilván változni fog, ha a gép hivatalosan is megjön Európába, egyelőre a beépített navigációs programot nem tudjuk itthon használni, pedig ígéretesnek tűnik. Gyakorlatilag a Garmin navikban dolgozó szoftver átültetéséreől van szó, ami nagyon könnyen kezelhető, logikus, nincs túlvariálva, a fontos dolgokat azonban tudja. Miután Windows alapú a szerkezet, ezért tetszőleges navigációs szoftver belerakható, a Sygic és az iGO is gond nélkül fut. Műholdat pedig semmi perc alatt talál a vas.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés