Evolveo StrongPhone X2 - célszerszám

Az Evolveo kínálatába két, hagyományos kialakítású strapatelefon is érkezett. Ha az X3-ra azt mondtuk, hogy rémesen egyszerű, az X2 a faék kategória, ugyanakkor minden lényeges alapfunkciót kiválóan ellát.

Külső, kijelző

Annak ellenére, hogy az eszköz kérlelhetetlen külsővel és tekintélyes méretekkel rendelkezik, kifejezetten ergonomikus érzetet kelt, lehetőségeihez – és a manapság divatos okostelefonok kialakításához – képest egészen aprócskának tűnik 126 x 58 x 22 milliméteres dimenziói és 145 grammos tömege ellenére. Az anyaghasználatot a masszív műanyag és gumírozott, többszörösen megerősített felületetek és élek jellemzik, az összeszerelés minősége pedig példás. Az előlapon található csavarok funkciója ezúttal kérdéses, eltávolításukra nem kapunk felhatalmazást a gyártótól, de valószínűleg nem csak a dizájn okán kerültek oda, mindamellett remek dekorációs elemnek tűnnek. A formaterv ezúttal sem forradalmi, de az Evolveo mérnökei kihozták a maximumot a lehetőségekből, az X2 markáns, már-már militáris benyomást kelt.


[+]

Az előlapból nagyjából megegyező arányban foglalnak helyet maguknak a valódi fizikai gombok és a szinte megmosolyogtatóan apró, 2 hüvelykes TFT kijelző. A betekintési szögek majdhogynem tragikusak, ha nem nézünk bele arccal a készülékbe, márpedig rendeltetésszerű használat során ritkán teszünk ilyet, ugyanis kényelmetlen, minden létező anomáliával találkozhatunk a fényerőcsökkenéstől kezdve, a tükröződésen át, a színek teljes megváltozásáig vagy invertálódásáig, ahogy apróbb részletek is hajlamosak eltűnni, fotózásnál pedig csak tippelhetünk, hogy mi lesz a képen. Jobbról és balról nem ennyire kiábrándító a kép, a tartalom látható marad, mindössze némi fényszivárgást tapasztalhatunk a széleken. Habár a fényerő nem látványos, a sötét alaptéma kontrasztosságának köszönhetően a kültéri láthatósággal nincs gond, csak némi tükröződést kell kijátszanunk. A kijelző fölé előlapi kamera hiányában csak a meglehetősen mélyen ülő beszédhangszóró került, ennek takarításához minden bizonnyal célszerszámra lesz szükségünk.


[+]

A nem túl meggyőző kijelzőt és a fizikai gombokat a márkajelzés határolja el egymástól, alatta pedig a teljes mértékben konfigurálható funkciógombok és dedikált eszközgombok kaptak helyet, jelesül balra a zseblámpa, amely adott esetben menüként is funkcionál, valamint a csillag gombbal gyors egymásutánban lenyomva a billentyűket is zárolja. A meglehetősen vérszegény fényforrás aktiválásához 3 másodpercig kell nyomva tartani. Az alatta lévő gombon az üzenetek ikonja díszeleg, az átellenes oldalon pedig a kamerát indíthatjuk. A négy irányú gombokhoz nagyjából bármilyen funkciót rendelhetünk felhasználási szokásaink maximális figyelembevételével. A numerikus billentyűkön kívül hívást fogadni és beszüntetni is külön erre a célra rendszeresített kezelőkkel tudunk. Nyomáspontjuk abszolút rendben van, kis klasszikus kattanások kíséretében nyomkodhatjuk őket, bár vastag kesztyűben problémás lehet a használat, mivel elég közel ülnek egymáshoz, ráadásul kicsik is.


[+]

Az alsó élen csak a fedetlen microUSB csatlakozóba botlunk, felül pedig a zseblámpa szerepét betöltő LED fényt és a masszívan védett 3,5 milliméteres jack csatlakozót találjuk. Az eszköz természetesen ütés-, por-, és vízálló, értelemszerűen a töltőcsatlakozó belső szigetelést kapott. Az IP68-as szabvány szerint a gyártó 60 percet garantál 1,2 méteres vízoszlop nyomása alatt, az ütésállóság mértékét viszont nem specifikálta, ellenben mínusz 20 és plusz 45 fok között nyugodtan tárolhatjuk is, nem hatja meg. A magyar nyelvű tájékoztató szerint a gombokat nem tanácsos – vagy ahogy ott írva vagyon, tilos - addig nyomkodni, míg teljesen meg nem szárad, tehát ha elkerülhető, inkább ne áztassuk a készüléket. Jobboldalra csak a hangerőszabályzó gombpáros jutott, balra pedig egy tetszés szerinti funkcióval felruházható gyorsindító, ennek használatához előbb természetesen fel kell oldani a készüléket. A hangerőgombok kicsit jobban kiemelkednek a gumibarázdákból, míg a bal oldali gomb jobban belesimul, így kitapintani és benyomni is nehezebb, munkavédelmi kesztyűben pedig majdnem lehetetlen vállalkozásnak tűnik. Hívásfogadásnál is érdemes a bármelyik gomb opciót alkalmazni, ha nem fedetlen kézzel szeretnénk használni a készüléket.


[+]

A hátlap jelentékeny hányadát a kézi erővel eltávolítható akkufedél teszi ki. Ezt kinyitva jutunk hozzá a 2000 mAh-s telephez, alá pedig hagyományos, keretes foglalatba egy normál (mini) SIM-et és egy microSIM-et, valamint egy maximum 64 gigabájtos microSD kártyát rögzíthetünk. Az akksi ki-be rámolását gondoljuk meg kétszer is, legjobb esetben a dátumot és időt mindenképpen meg kell adnunk újra, de a korábban beállított csengőhangot is simán elfelejti. A hátoldal felső harmadában található a multimédiás hangszóró és az 1,3 megapixeles kamera.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Evolveo StrongPhone X3 - elemlámpa

    A csehek újdonsága egy rémesen egyszerű strapatelefon, gyors a rendszersebesség, van rajta egy óriási zseblámpa, víz-, por- és ütésálló, plusz teljes értékű USB-n képes más eszközöket tölteni.

  • Evolveo StrongPhone X1 - olcsó strapabírás

    A csehek újdonsága a strapatelefonok kategóriájában próbál szerencsét, mely vízálló és ütésálló burkolata mellett a két SIM kezelésének lehetőségét vonultatja fel.