Kamera, multimédia
A hátlapra egy autofókuszos, 8 megapixeles felbontású (Samsung ISOCELL szenzor), az előlapra pedig egy fixfókuszos, 2 megapixeles kamera került. Az elsődleges fényképezőt egy ledes vaku segíti, bár sajnos meglehetősen csekély mennyiségű fényt bocsát ki. A keresőképernyőről több mód közül választhatunk: szépítő, effektus (szépia, negatív, szolarizáció), HDR, portré, tájkép, sport. A fogaskerék ikonra nyomva beállítások valóságos garmadájával találkozunk: változtathatunk a képminőségen, az érzékenységen (ISO 100-800), az időzítőn (1-60 másodperc sok fokozatban), a fehéregyensúlyon, az expozíción, a telítettségen, a kontraszton, a fókuszáláson, az élességen, a helycímkével ellátáson. A képek mentése körülbelül egy másodpercet vesz igénybe, a fókuszálás gyorsabb.
A kamera keresőképernyője és a menüje [+]
Sokat vártam a szenzortól, aránylag keveset kaptam. Persze a képeket elnézve egyértelműen kijelenthető, hogy a Q7 sokkal jobb alkotásokat készít, mint az eddigi Evolveo mobilok, nappal vállalható, korrekt dinamikatartománnyal rendelkező fotók készültek. Sajnos a zajt nagyon elmossa az algoritmus, így a részletesség és a vonalélesség is kap egy hatalmas pofont, érdemes belenagyítani a fotókba, hiszen az apróbb dolgok, arcok, feliratok már szinte egyáltalán nem látszanak, eléggé festményszerűnek tűnik a képek széle, olykor közepe is. A beltéri felvételeknél hasonló eredményre számíthatunk, a vakus fotók viszont csalódást keltőek, nagyon gyenge a vaku, egy méternél messzebb nem visz el a fénye. Az éjszakai felvételek majdhogynem használhatatlanok, bár az ISOCELL-ről tudjuk, hogy sötétben egyébként sem számít a legjobb megoldásnak. A tesztvideó elégséges, minőségben pont annyit hoz, hogy egy munkafolyamatot felvegyünk és később visszanézzünk.
Sajnos meglehetősen gyenge a vaku, a kamera teljesítménye sem kiemelkedő [+]
A videolejátszó a fontosabb formátumok közül csak a DivX-et nem kezeli, viszont legalább a felbontást bírja 1080p-ig, bár volt olyan film, aminek a kódolása nem tetszett a szoftvernek és akadozott a lejátszás. Vannak persze alternatívák, a Play Áruházban számos nagyobb tudású programot találunk, érdemes is keresni, mert a gyári megoldás szinte semmilyen plusz funkcióval nem rendelkezik.
A zene- és a videolejátszó [+]
A zenelejátszó előadók, albumok és dalok szerint listázza a telefonon tárolt számokat, a felhőben lévőket nem kezeli. Létrehozhatunk listákat, bejelölhetünk kedvenceket, Egy gombnyomással elérjük a hangszínszabályzót, az ismétléses és a véletlenszerű zenehallgatást, az albumborítók kis képként jelennek meg. A muzsikát beállíthatjuk csengőhangnak is, külön-külön mindkét SIM-re egyaránt. A maximális hangerő nagyon jó, még zajosabb környezetben is hallható, mondjuk a minőségével azért van gond, hiszen a mélyek berezonálnak.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!