Evolveo StrongPhone D2 Mini - bírja a kiképzést

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A chipset 21 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebesség elérését biztosítja, ha mobilinternetezni kezdünk. A két SIM támogatása (az egyik foglalat 3G-s, a másik csak 2G-s) adott, de csak az egyik tud hálózatra csatlakozni hívás közben, a másik már lekapcsolódik ilyenkor, ezáltal sem csevegni, sem netezni nem tudunk arról. A hangminőség nem rossz, a beszédhangszóró hangos, ámbár egy kicsit éles, de talán zajos környezetben pont így lehet jobban hallani partnerünket. Adatkommunikációs szempontból kiemelhető a 802.11b/g/n WiFi, a Bluetooth 4.0, valamint az A-GPS. Navigálni azért nem könnyű a mobillal, nem a jel megtartásával van a gond, hanem a megtalálással, várni kell azért bő egy-két percet, mire WiFi vagy mobilnet híján bepozicionál minket a telefon. Nincs NFC és LTE sem, de ezt a szakavatottabbaknak már az SoC láttán is lehetett tudni.

Evolveo StrongPhone D2 Mini Screen Shot Evolveo StrongPhone D2 Mini Screen Shot

Amíg régen sarkalatos pontnak számított, addig ma már nem kérdés a böngészési sebesség, hiszen minden készülék maradéktalanul ki tudja szolgálni a felhasználóját. A D2 Mini sem különbözik ettől, hiszen a weboldalak gyorsan betöltődnek, a görgetés folyamatos, egyedül a Flash támogatás hiányzik, de ez ugye a Google hibája, nem pedig a gyártóé. Több lapot meg tudunk nyitni, elmenthetünk könyvjelzőket, az oldalak olvasása közben pedig ha kétszer rákoppintunk a képernyőre, akkor a sorok a képernyő széléhez igazodnak, így jobb olvashatóságra tehetünk szert.

Evolveo StrongPhone D2 Mini akkumulátor
[+]

Jól döntött az Evolveo, hogy a hátlap alá egy 3600 mAh kapacitású akkumulátort szerelt, hiszen a hardver nem túl energiaéhes, így nagyon hosszú üzemidőt érhetünk el a készülékkel. A Mindig TV applikációt futtatva WiFi-n keresztül körülbelül 10 órányi HD filmnézést értünk el, ami kiemelkedő eredmény, de normál használat során sem csökken rohamosan a töltöttség, két-három napnyi nyomkodást könnyedén túlél a telefon, mire töltőre kellene csatlakoztatnunk.

Értékelés: Evolveo StrongPhone D2 Mini
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az Evolveo StrongPhone D2 Mini az érem két oldalát egyesíti, hiszen hardveresen már elég idejétmúltnak számít, szoftveresen és strapabírásban viszont az "élmezőnyt" erősíti. Annak ellenére sem szabad ugyanis alábecsülni a telefont, hogy csak egy kétmagos processzor hajtja meg, nem beszélve a fél gigabájtnyi rendszermemóriáról, hiszen a KitKat operációs rendszert kiválóan optimalizálták a csehek, ennek köszönhetően pedig az alapvető feladatok ellátása során nem fogunk a rendszersebesség miatt idegeskedni. Bátran lehet internetezni, emailezni, a hangminőség sem rossz, a játékokat viszont igen erős kompromisszumok mellett tudunk majd futtatni. Ezt a keserűséget fogja ellensúlyozni egyrészt a két SIM kezelése, másrészt az IP67-es víz- és a katonai szabványnak megfelelő ütésállóság, a gumi borítással rendelkező oldalak az egy-két méter magasból történő leejtés során keletkező behatásokat könnyedén elnyelik. Szintén a pozitív tulajdonságok közé tartozik a combos akkumulátor, normál használattal is több napos üzemidőre lehet számítani. Az 58 ezer forintos ár viszont nem teszi egyszerűvé a megítélést, nyilván ennyiért már sokkal fejlettebb hardverrel rendelkező okostelefonokat kapunk, csak hát amennyire okosak ezek, annyira sérülékenyek is, plusz energiaforrás terén is hátrányban vannak tesztalanyunkhoz képest. A Doogee Titans 2 viszont árban ugyanitt, teljesítményben pedig előrébb tart, viszont mivel az a készülék még így sem kapott plecsnit, így a D2 Mininek sem jár, ettől függetlenül ezzel a telefonnal egy újabb alternatívát kaptak a strapa- és egyben okostelefont kereső vásárlók.

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

  • CAT B30 - hagyományos munkagép

    Tesztalanyunk a numerikus billentyűzettel szerelt mobiltelefonok számát bővíti, ám különleges képessége, hogy víz-, por- és ütésálló, két SIM-et kezel és hosszú üzemidővel rendelkezik.

  • myPhone Hammer Axe - a melegben sem izzad

    Az Axe és annak LTE variánsa külsőleg ugyanolyanok, ám belső terén lényeges különbségek adódnak: tesztalanyunk MediaTek MT6582 SoC-t, 1 GB RAM-ot és 8 GB háttértárat kapott.

  • Evolveo EasyPhone D2 - hátrébb a robotokkal

    A csehek egy idősebb korosztály számára ajánlott készülékkel rukkoltak elő, melynek vonzereje nem a hardverben vagy a lélegzetelállító kijelzőben, hanem a sok fizikai gombban keresendő.

Előzmények

Hirdetés