Hirdetés

Elephone Vowney - a leggyorsabb ormányos

Izmos hardver, kiváló felbontású kijelző, szinte módosítatlan Android. Mindez megint Kínából, csábító áron. Hol a hiba? Van hiba?

Hirdetés

Hardver, UI

Egy ilyen felbontású kijelzőhöz morcos hardvert illik hozzácsapni, úgyhogy kapott az ormányos egy MediaTek Helio X10-es chipsetet, amely nyolcmagos, órajele pedig 2,2 GHz. Ehhez most is a PowerVR G6200-as grafikus gyorsító tartozik, ez a párosítás pedig elég teljesítményt nyújt ahhoz, hogy a Vowney ne szenvedjen az erőforrások hiánytól. Szépen pörög-forog a menü, gyorsan megnyílnak az alkalmazások, ebben pedig nagy segítség, hogy a RAM mérete 4 GB. Az sok. Pláne úgy sok, ha tudjuk, hogy a telefonon egy gyakorlatilag módosítatlan, 5.1-es Android dolgozik.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Elephone Vowney Meizu m2 note Elephone P9000 Xiaomi Redmi Note 2
Rendszerchip MediaTek Helio X10 MT6795 MediaTek MT6753 MediaTek Helio P10 MT6755 MediaTek Helio X10 MT6795
AnTuTu Benchmark 5.x 49073 pont 31310 pont 43738 pont 49170 pont
Vellamo Browser 2919 pont 1903 pont 3653 pont 2460 pont
Vellamo Metal 1427 pont 832 pont 1343 pont 1355 pont
Geekbench 3 (single) 851 pont 562 pont 839 pont 911 pont
Geekbench 3 (multi) 2458 pont 2662 pont 3070 pont 4594 pont
GFXBench Manhattan onscreen 6,3 fps 4,2 fps 7,1 fps 7,9 fps
GFXBench Manhattan offscreen 10 fps 4,2 fps 7,1 fps 8,5 fps
GFXBench T-Rex onscreen 15 fps 12 fps 17 fps 23 fps
GFXBench T-Rex offscreen 21 fps 12 fps 17 fps 23 fps

A fenti pontszámok is arról árulkodnak, hogy ha a termék nem is tudja megszorongatni a nevesebb nagyágyúkat, de bőven eléggé erős ahhoz, hogy ne legyen a működés akadozó. Az Epic Citadel majdnem röccenés nélkül futott, a Dead Trigger 2 is csak összetettebb animációknál dadogott kissé, viszont a telefon hátulja a kamera körül bizony elkezd melegedni, ez egyébként a felhasználói visszajelzések szerint egy idő után odáig fajul, hogy a processzor teljesítményét is visszaveszi a rendszer, ami a QHD kijelző mellett nem annyira jó poén, mert szaggatni kezd a menü. Mulatságos, hogy egyébként pont az ujjlenyomat-olvasó lesz a leginkább langyos, oda az ember amúgy is sokat teszi oda az ujját, mert a Vowney szenzora egyrészt tökéletes helyen van, másrészt roppant gyors és pontos. Több ujjat is meg lehet neki mutatni, nem csak feloldani lehet így a kijelzőt, hanem a kamerát is elindíthatjuk a segítségével, ezt külön kell engedélyezni a beállítások között. Ha rossz ujjal nyúlunk oda (mondjuk nem a sajátunkkal - oké, nyilván nem mi, hanem valaki más), akkor háromszor lehet próbálkozni, ekkor feltámad a kijelző, de nem old fel, majd újabb három rossz kísérlet után már kódot kér a rendszer.

Módosítatlan Android 5.1 Módosítatlan Android 5.1
Módosítatlan Android 5.1 [+]

A beállításokban úgy lehet a legkönnyebben megtalálni a hozzáadott extrákat, hogy azok mögé a menüpontok mögé érdemes bekukkantani, amelyek nem magyarul szerepelnek — a hazai nyelvi csomag ugyanis csak az Android gyári szövegeit fordítja le. Magyarul kommunikál szerencsére viszont a MediaTek MiraVision nevű okossága, amellyel kalibrálhatjuk a gyárilag kissé kékre vett színhőmérsékletet, van egy ClearMotion nevű opció, amely a videók folyamatosságát hivatott javítani, illetve a BreathLight lehet még izgi, amely a kijelző alatti gomb villogását kalibrálja. Jó, ők lélegzésnek nevezik, mert dimmelve gyulladt ki és alszik el, hogy menőbb legyen.

Az ujjlenyomat-olvasó felülete nem magyar Az ujjlenyomat-olvasó felülete nem magyar
Az ujjlenyomat-olvasó felülete nem magyar [+]

Az Elephone kábé semmit nem tett hozzá a gyári alkalmazáskínálathoz, sőt, vannak olyan Google-szolgáltatások, amelyeket nekünk kell felrakni (Play Services), összesen három extra említhető meg. Egy korrekt fájlkezelő, egy online frissítési app (amelynek a magyar fordítása korlátozottan mulatságosra sikeredett), illetve egy Service feliratú ikon rögtön a főoldalon, amivel megírhatjuk a gyártónak, hogy mi a véleményünk a termékről és meg vagyunk-e elégedve a bolttal, ahonnan rendeltük. Ezek után mondjuk el is tűnhetne a fenébe, de nem, ott virít addig, amíg kézzel el nem takarítjuk. Nincs ilyen szerencsénk az NFC ikonjával, amely kiirthatatlanul ott tesped az állapotsávban, pedig ha az ember bekapcsolja, akkor feleslegesen figyel ott a továbbiakban. Viszont fel van készítve az érintéses fizetésre is, össze lehet vele kapcsolni a Google Valletünket.

A szoftverfrissítő Google fordítóval készült, a terméktámogatási felület "fórum" gombja nem létező oldalra visz A szoftverfrissítő Google fordítóval készült, a terméktámogatási felület "fórum" gombja nem létező oldalra visz
A szoftverfrissítő Google fordítóval készült, a terméktámogatási felület "fórum" gombja nem létező oldalra visz [+]

Kicsit necces, hogy a felhasználók szerint már fél éve nem volt rá frissítés és állítólag a 6.0-s Androidot nem is kapja meg a termék, persze mindenféle ROM-gasztrobloggerek főznek hozzá ezt-azt, de sok a panasz a júzerek oldaláról, hogy az Elephone support elég hervatag és nem válaszolgatnak a kérdésekre. Nyilván ha nincs baj, akkor ez akár mindegy is lehetne, de a melegedés és a friss szoftver kétséges érkezése sokak szerint abszolút kimeríti a “baj” kategóriáját.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

  • Az Elephone P20 is 6 GB RAM-ot kap

    A 4 GB-os lélektani határ átlépése óta igazán vagány ajánlattá a 6 GB-os rendszermemória vált, ebből az Elephone sem szeretne kimaradni.

  • Elephone U - magasra nyúlna

    Az eddigi legdrágább Elephone készülék megmutatná, hogy helye van a csúcskategóriában, és bár a külső megnyerő, az ígért funkciók egy része csak távolról meggyőző.

Előzmények