Doogee X5 Pro - harapós ajánlat

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

Akinek volt már a kezében X5, azt nem érhette nagy meglepetés a külső kapcsán, az érdekességek azonban a burkolat alatt vannak. A 64-bites, ARMv8 utasításkészletű MediaTek MT6735P jóval fejlettebb rendszerchip, mint a normál verzióban található MT6580, a négymagos, 28 nanométeres csíkszélességű processzor órajelét visszavették ugyan, ezúttal csak 1 GHz-en pörög, de Cortex-A7 magok helyett Cortex-A53 magokkal van dolgunk, ami nem kis előrelépésnek számít. Szerencsére a Mali-400 grafikus gyorsító is leváltásra került, ebben már egy Mali-T720 dolgozik, a memória pedig duplázódott, 2 gigabájtnyi RAM-mal és 16 gigabájtnyi tárolóegységgel van dolgunk. Ez utóbbiból körülbelül 12,2-t használhatunk fel tárolásra, de igény szerint akár a microSD-re is áthelyezhetjük az alkalmazások adatait.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Doogee X5 Pro Doogee X5 Vodafone Smart Speed Op3n Dott telefon
Rendszerchip MediaTek MT6735P MediaTek MT6580 MediaTek MT6735M MediaTek MT6582
AnTuTu 5.x Benchmark 20204 pont 20297 pont 19647 pont 19545 pont
Vellamo Browser 1875 pont 2205 pont 1534 pont 1702 pont
Vellamo Metal 812 pont 676 pont 688 pont 768 pont
Geekbench 3 (single) 484 pont 361 pont 482 pont 354 pont
Geekbench 3 (multi) 1350 pont 1183 pont 1452 pont 1196 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,5 fps nem indult el 4,7 fps nem indult el
Manhattan offscreen 1080p 1,7 fps nem indult el 1,5 fps nem indult el
GFXBench T-Rex onscreen 8,5 fps 7,7 fps 9,5 fps 9,4 fps
T-Rex offscreen 1080p 5,0 fps 4,4 fps 4,3 fps 4,2 fps

Az erősebb hardvernek köszönhetően az általános rendszersebesség is előnyére változott, a mindennapi használatban alig-alig fordulnak elő akadozások, szinte minden villámgyorsan betölt, a komolyabb listák görgetése sem okoz gondot neki, a két gigabájtnyi RAM-nak köszönhetően pedig egész sokáig háttérben tartja a bezáratlan alkalmazásokat. A fejlettebb grafikus gyorsítónak hála játékra sem alkalmatlan a mobil, a hagyományosabb szoftvereket gond nélkül futtatja, de kicsit nyögvenyelősen még egy Asphalt 8 is eldöcög rajta. Bár a rendszerchip 64-bites, az általunk kipróbált rendszer még csak 32-bites volt, ARMv7 utasításkészlettel dolgozott, elképzelhető, hogy ez egy későbbi frissítéssel változni fog, de túl sok esély nincs rá.

Doogee X5 Pro Screen Shot Doogee X5 Pro Screen Shot

A készüléken az Android 5.1 teljesít szolgálatot, szinte mindent pontosan ugyanúgy kapunk meg, ahogy az X5 esetén is láttuk. A sötét témán és az egyedi ikonkészleten kívül nem sok mindent tud felmutatni a kezelőfelület, a lehúzató értesítési felületet csak a megjelenítő legfelső sávjából érhetjük el, a főképernyőn pedig semmilyen multitouch gesztust nem hajthatunk végre. Hagyományos értelemben vett menü van, balra-jobbra lapozgatásokkal tekinthetjük át a telepített szoftvereinket, amiket ábécé sorrendbe rendezve látunk megjelenni, ezen nem is tudunk változtatni. A tárcsázó hagyományos, billentyűzetből viszont nem csak az AOSP áll rendelkezésünkre, hanem a Bagan névre hallgató, viszonylag kis gombokkal operáló darab is, aminek legnagyobb pozitívuma, hogy a betűk fölötti sorba elhelyezi a számokat is. A GO Billentyűzet viszont talán mindkettőnél jobb, hiszen témázható, számos kiegészítő tölthető le hozzá és van benne magyar szótár is.

Doogee X5 Pro Screen Shot Doogee X5 Pro Screen Shot

Nem maradtak ki a gesztusvezérlési funkciók sem, bár ezek a menüpontok jellemzően enyhén kínaias beütésű angol nyelven jelennek meg a beállításokban, ami még elfogadható, az viszont kevésbé, hogy ezek általában elég gyengén működnek. Bejövő hívás esetén, ha lefordítjuk a telefont, akkor elnémul a csörgés, ez még megbízhatóan működik is, a többi funkció viszont nem kimondottan hasznos, a duplakoppintásos feloldás túl érzékeny, a kikapcsolt kijelzőre rajzolt karakterekkel pedig elméletileg különböző funkciókat hívhatunk elő, de egyrészt ez is simán aktiválódik a zsebükben, másrészt pedig minden vezérlési próbálkozásra egy zavaróan hosszú animációval reagál a mobil, annyi idő alatt gyakorlatilag megnyithatjuk a hagyományos menüből is a programokat, ha elég gyorsak vagyunk.

Doogee X5 Pro Screen Shot Doogee X5 Pro Screen Shot

Extra alkalmazások közül is kapunk néhányat, van egy korrektül működő fájlkezelő, a hátlapi vakut használó zseblámpáról viszont ez nem mondható el, mivel ez kikapcsolt kijelzővel nem marad aktív. Dokumentumok kezelésére használhatjuk a Documents To Go alkalmazást, a DG Xender pedig egy netes alapú fájlcserélő alkalmazás, amivel egyéb mobilokra és számítógépekre csatlakozhatunk. A Szoftver zárak névre hallgató extra lehet a leghasznosabb, ezzel ugyanis bármilyen programot megvédhetünk az illetéktelenek elöl, egy előre beállított számkód segítségével.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Doogee X5 - kiskutyák olcsón elvihetők

    Meghökkentően jó áron kerül itthon forgalomba a kínai márka készüléke, a specifikációk alapján igen jó vételnek ígérkezik. A kérdés, hogy mit nyújt a gyakorlatban.

Hirdetés