Hirdetés

Doogee Shoot 1 - lövése sincs

Két hátlapi kamera, ujjlenyomat-olvasó, Full HD felbontású kijelző… az ilyen paraméterekkel hirdetett telefonok általában többszörösébe kerülnek annak, amennyit a tesztkészülékért kell leszurkolni.

Hirdetés

Doboz, külső

Korrekt a csomag, semmi bazári ordenáréság, semmi hivalkodó giccs, korszerű, ízléses, belül pedig egész bőkezűen bántak a hozzávalókkal. Ez konkrétan egy 2 Ampert leadó töltőfejben, egy microUSB-kábelben, egy SIM-tűben, egy gyárilag a telefonra rakott szilikon tokban és egy pót kijelzőfóliában manifesztálódik. Oh, még egy törlőkendőt is adnak előzékenyen, hogy a fólia felrakásának művelete buborékmentesen kivitelezhető legyen, igazán kedves. Plusz magán a telefonon is fent van egy, de valahogy olyan tapadós-ragadós lett tőle a görgetési érzet, úgyhogy mi rövid úton leszedtük. Headset viszont nincs.


[+]

A termék nem apró, de sokkal kevésbé tűnik önvédelmi eszköznek, mint a hasonlóan 5,5 hüvelykes Y6, vagy az Oukitel U7 Plus, ráadásul ezúttal még csak azt sem mondhatjuk, hogy különösképpen nehéz lenne, 167 grammot mutatott a mérlegünk. Ennek megfelelően viszont fémet a burkolat nyomokban sem tartalmaz, noha baromira kiírták a hivatalos termékoldalra, hogy “metallic”. És még a két antennakilépő csíkot is rárajzolták a hátlapra és az tényleg csak egy festés, egészen zseniális, hogy egy máshol alapvetően kényszerből használt megoldást utánoznak annak érdekében, hogy prémium hatást keltsen a termék. Az összeszerelés egyébként általánosságban rendben van, noha van egy pont a hátlapon, úgy középtájt, ahol kissé be lehet nyomni a nemfém burkolatot és ad egy kis nyökörgő hangot, de legalább nem csúszik és a szennyeződéseket sem gyűjti.


[+]

Az előlapon terpeszkedik a Sharp által szállított, 5,5 hüvelykes, Full HD kijelző, amivel egyáltalán semmi gond nincs, ezen az árszinten igen kellemes meglepetés. Fényes, egész kontrasztos, finom, nem lesz fakó, ha kissé oldalról nézzük, a minimális fényerő lehetne alacsonyabb, hogy ágyban fetrengve elalvás előtt ne süsse ki a szemünket, de összeségében abszolút rendben van. És különben is: elalvás előtt telefont nyomkodni káros, bántja a szemet és alvászavarokat okoz. Legalábbis így hírlik. Viszont a Doogee erre is gondol, a beállításokban nem csak általánosságban csavargathatjuk a színhőmérsékletet (a MiraVision menüpontjában), hanem van szemkímélő üzemmód, ami akár automatikusan is működhet, elvileg a telefon tudja, hogy mikor van napnyugta és be is kapcsolja a kívánt Kelvin értékű beállítást. Ami egyébként gyárilag 4500 K, de más érték is lehet, 1000 K már eléggé piros.

Kijelző-teszt
Mérés Doogee Shoot 1 Xiaomi Redmi 4A Huawei Y6 II Oukitel U7 Plus
Képátló 5,5 hüvelyk 5 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk
Felbontás 1080 x 1920 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280
Technológia IPS LCD IPS LCD IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő (max.) 339 nit 454 nit 464 nit 442 nit
Fehér fényerő (min.) 13,8 nit 1,4 nit 13,6 nit 17,65 nit
Fekete fényerő 0,31 nit 0,53 nit 0,38 nit 0,44 nit
Kontrasztarány 1094:1 857:1 1221:1 1066:1
Színhőmérséklet 7478 K + kézi 6955 K + kézi 9038 K + kézi 8137 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A gyári tok
A gyári tok [+]

A kijelző felett másodla… khm, harmadlagos kamera található, mellette közelségszenzor és fényérzékelő. Igen, törzsolvasóink már sejtik: ebben a Doogee telefonban sincs értesítési led, két kamerára fussa, lámpácskára pedig nem, ejnye. Az alsó részen egy jókora, samsungos beütésű home gomb terpeszkedik, ez egyben az ujjlenyomat-olvasó is, fantázianeve is van ám neki: DTouch. És meglepően jól működik, ráadásul érintésérzékeny és be is nyomható. Elég rátenni az ujjunkat, hogy feloldjuk a készüléket, oldalra simogatva lehet haladni a galériában, váltani a zenék között, vagy lapozni a főképernyő oldalait. Még az is beállítható, hogy bárhol átvegye a “vissza” gomb szerepét. Működik, abszolút működik, de szuperérzékeny, egy nagyon óvatos hozzáérésre is azt gondolja, hogy itt mi simogatni akarjuk igazából, úgyhogy lapozgat, vált akkor is, ha nem ez volt a cél. Viszont akár ki is kapcsolhatjuk és akkor úgy működik, mint egy gomb.


[+]

A hangerőgombok a készülék bal oldalára költöztek, jobbra a kijelzőt izgató billentyű magányát a SIM-fiók hivatott enyhíteni. Ide két microSIM tolható be, illetve az egyik helyett microSD. Kár, hogy most is dönteni kell a bővítés és a kétkártyás üzemmód között. Felül 3,5 mm-es jack dugasz, alul microUSB-csatlakozó ücsörög. Két hangszórórács is látható itt, de csak a bal oldaliból áramlik kifelé némi zaj, a másik néma. A hátlap tehát plasztik, a híres két kamera egymás alatt üldögél, közöttük van egy kéttónusú villanó.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

  • MWC 2017: Így kell kiejteni a Doogee márkanevet

    A kínai cég képviselőjétől megtudtuk, hogy számítanak a magyar piacra, igyekeznek minden releváns mobiljukat eljuttatni a mi régiónkba is. Nem mellesleg kipróbáltuk a 3D-kijelzős phabletet.

  • Doogee Shoot 2 - lőjetek le!

    Tesztünk alanya nem a Shoot 1 frissített változata, hanem az egyik legolcsóbb, dupla hátlapi kamerarendszerrel szerelt mobil. Sajnos ez érződik rajta, számos hibája mellett azonban előnyei is vannak.

Előzmények

  • Doogee Y6 - nagytestű, nyugodt, engedelmes

    Nem lép szintet a Doogee ezzel az 5,5 hüvelykes phablettel, továbbra is a középkategória alsó szegmensébe tartozik, de azért vannak meglepően jó tulajdonságai. A számos rossz mellett.