Dreame D9 Max Gen 2 - az egyik legolcsóbb Dreame

Sok-sok csúcskategóriás porszívó után most egy belépő szintű masinánál néztük meg, hogy mik a kompromisszumok.

Működés

Ha felrakjuk a víztartályt is, akkor háromféle takarítása módot tud kínálni a cucc. Van a sima porszívózás, a porszívózás és felmosás és a csak felmosás ügymenet. Fura, de ha fent van a pamacs, akkor a sima porszívózás nem opció, de ha nem teszünk vizet a tartályba, akkor nem panaszkodik, egyszerűen csak nem vizezi be rongyot. Viszont megemelni nem tudja, szóval ha nedves maradt, akkor végig fogja nyalni vele a szőnyeget is. Ami egyébként nem kezel külön, nem észleli, nem emeli meg a szívóerőt sem.

Hirdetés

[+]

A gyors feltérképezés után az első takarítás a falak mentén kezdődik, utána jön a sávos ügymenet. A szobákat tökéletesen osztotta fel, de ebben a Dreame általában nem hibázik, viszont a LiDAR felbontása nem elég jó ahhoz, hogy mindent lásson, ezért a brutalista megközelítést alkalmazza: dolgoknak nekimegy, abból tudja monduk egy széklábról, hogy ott van. Ezeket utána rajzolja a térképre, vagyis a következő takarításnál már kicsit óvatosabb, de ettől még oda-odakoccan bútorokhoz. A nagy dolgokat persze tiszteletben tartja, a komódnak, a fotelnek, a konyhabútornak csak nagyon finoman koccan neki.


[+]

Mivel nincs rajta kamera, ezért nem tud olyan trükköket, mint a különösen mocskos padló észlelése, hogy azon extrán dolgozzon, a felmosási hatékonysága is elég alapszintű, de ha maximumra rakjuk a szívóerőt, akkor kellően alapos a por szempontjából, ugyanakkor nem tudom ajánlani olyan hajlékokba, ahol szőnyeg és háziállat is van, az állatszőröket a kárpitból csak akkor szedi össze, ha azok még nincsenek túl mélyen. Van “deep cleaning” üzemmód, de az csak annyiban más, hogy kétszer megy át mindenhol.


[+]

Az 5200 mAh-s akkumulátor viszont elég méretes. Maximumra tolt szívóerővel 120 percig tud menni töltés nélkül a masina, a szokásos takarítási sebességet hozza, vagyis körülbelül 1 perc alatt intéz 1 négyzetméternyi területet. Nyilván ez függ a kéró összetettségétől is, de tekinthetjük átlagnak. Képes több térképet is kezelni, ezek között pedig lehet váltani, csak fogni kell a motyót és felvinni az emeletre, az on/off gomb megnyomásával el is kezdi zokszó nélkül a takarítást. Nem fog pampogni, hogy nincs ott a dokkoló, mert nincs miért menet közben visszalátogatnia, ha vége a melónak, akkor majd nyönyörög, hogy nincs a közelben a házikója, de ez normális.


[+]

Viszont az alkalmazásra semmi panaszom nincs. Lehet neki virtuális falakat behúzni, van no-go és no-map zóna is, ha akarjuk, ami ezen az árszinten nem túl gyakori. Ezekkel érdemes játszani, mert sajnos a D9 Max Gen 2 nem veszi észre a kábeleket, azokat simán magára tudja csavarni (aztán hisztizik), a kisebb szőnyegekkel is meggyűlik a baja. Az oldalsó körkefe fordulatszáma sem változik, ami azzal jár, hogy kemény felületen néha elsöpri oldalra a nagyobb méretű szemetet, pedig azokat pont a gép alá kéne irányítsa. A konkurens termékek közül hasonló áron megy a Xiaomi S20+, ami felmosópamacsos gép és szőnyegérzékelés is van benne. Szívóerőben és akkumulátorban ugyanezt hozza, valamivel kisebb a portartálya. A Roidmi Eve CC ezen az áron már dokkolót is ad, korábban ezt is tudtuk tesztelni, ott a kompromisszum a szívóerőben és az akkumulátor méretében keresendő. A Roborock a Q5 Prót küldi harcba ebben a kategóriában, ott a dupla spirális kefe és a jókora portartály az előny, de valamivel alacsonyabb a szívóerő. Vagyis a Dreame ajánlata nem emelkedik ki a mezőnyből, de a D9 Max Gen 2 megemelt szívóereje és az elődnél a hajszálakkal szemben hatékonyabb spriális keféje okvetlenül ér extra pontot, kellően decens a portartály mérete is, igen kulturált a kapcsolt alkalmazás, olcsón beszerezhető hozzá ez-az, ugyanakkor felmosásban nem kiemelkedő, viszont lendületesen átmászik a 2,2 centiméteres küszöbökön is… de ez a Dreame “csak” egy kulturált, jó minőségű és az árszintnek megfelelő tudású porszívó, amit egyedül a 6000 Pa szívóerő különböztet meg a többiektől, de sokszor ez csak egy szám, mert nem csak az a fontos, hogy mi a hivatalos adat, hanem az is, hogy a körkefe mennyire hatékony és az alsó spriális henger mennyire megbízható. Előbbi kapcsán talán még lehetne javítani, az utóbbira pont a “Gen 2” miatt nincs panasz.

Bog

A tesztkészüléket a gyártó hazai partnere küldte el a részünkre, köszönjük.

Előzmények