Hirdetés

Dreame D9 Max Gen 2 - az egyik legolcsóbb Dreame

Sok-sok csúcskategóriás porszívó után most egy belépő szintű masinánál néztük meg, hogy mik a kompromisszumok.

Beüzemelés, kialakítás

A dobozban minden szükséges kellék megvan. A gépre alul fel kell pattintatni a körkefét, igény szerint a felmosótartállyal egybeépített rongyot, leszedni a fóliákat, aztán annyi a dolgunk, hogy a konnektorba bedugott dokkolóra rátoljuk a masinát. Ebben a pillanatban az bekapcsol, zenél, köszön, aztán tölteni kezd (50%-os töltöttséggel érkezik a termék). Ezután jöhet a Dreame Home alkalmazás a telefonra, ott szükséges lesz egy gyors regisztráció, aztán úgy tudjuk hozzáadni a felülethez a robotot, hogy a gépen levő két gombot egyszerre nyomjuk 3 másodpercig. Ilyenkor a telefonunk direktben a porszívóhoz kapcsolódik, elkéri az otthoni WiFi jelszavát (csak a 2,4 GHz-es hálózat jó neki), összerakja magát és készen is van.

Hirdetés

[+]

Az első kör a gyors feltérképezésről szól, nekiindul a D9 Max Gen 2, tényleg relatív gyorsan körbenéz, hogy legyen egy nagyjábóli képe arról, hogy hol fog dolgozni, aztán hazamegy, tölt és várja a feladatot. Robotunk mérete a szokásos, alakja szabályos kör. Egyetlen körkefét kapott, amit nem tud kinyújtani, így sarkokban nem olyan hatékony, mint egy drágább modell. A tetejéből a szokásos LiDAR néz ki, az elején pedig sima radar nézelődik, a kamerás megoldás ebben az árszegmensben még nem elérhető, ahhoz legalább duplannyit kell kicsengetni. A gép felső része felhajtható, alatta van a portartály (570 ml), amiben benne ül a HEPA-szűrő, plusz van egy kis kefe is a panel alatt, amivel jobban ki tudjuk pucolni a tartályt.


[+]

Ha megforgatjuk, akkor alul sincs sok meglepetés. Hátulra lehet felpattintani a felmosóronggyal borított víztartályt (235 ml), ez érzékeli is a masina, ha nincs fent, akkor tudja, hogy nem fog tudni felmosni. Legyen egyértlemű: ez a felmosási megoldás inkább csak feltörlés: a gép benedvesíti a rongyot és rányomja a padlóra, miközben a robot halad. A spirális kefénk inkább egy gumírozott henger, az alapszintnél azért simán jobb, de nem vágja el a hajszálakat és nincs is két, egymás felé forgó része, ami a komolyabb eszközöknél hatékonyabb működést eredményez, viszont a dokkoló nélküli, olcsó mezőnyben a 6000 Pa szívóerő decensnek tekinthető. A korábbi D9-ben nem ilyen hengert használt a Dreame, hanem az előző generációs, félig gumis, félig sörtés megoldást, ez az új jóval ügyesebb, ritkábban tekeredik rá fel a hajszál.


[+]

Mindenképpen a D9 Max Gen 2 egyik jó tulajdonsága, hogy különösebb fakszni nélkül átküzdötte magát még a felmosóronggyal súlyosbított esetben is a 2,2 centiméteres küszöbön, megkockáztatom, hogy ezt ügyesebben intézte, mint az egyébkén itthon rezidens X40 Ultra. Ez egy relatív egyszerű, de funkcionális masina, nincs benne semmi különös extra, de benne van a Dreame rutinja, jól tisztítható, egyértelmű és logikus a kialakítása is. Ha cserélni kell benne ezt-azt idővel, akkor a HEPA-szűrő 30 dollár (ez két szűrőt jelent a csomagban), a körkefe 16 dollár, a henger pedig 20 dollárba kerül. Utóbbit azért jó esetben sokáig nem kell piszkálni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények