Hardver, szoftverezettség
Egy hagyományos készüléknél sosem a hardver a legfontosabb szempont, általában nem is könnyű kideríteni, hogy mi lakozik a burkolat alatt. A B30 esetén azért elszórva lehet találni információt a belső komponensekről: a mobil lelke egy 40 nanométeres csíkszélességű Spreadtrum 7701 chipset. A processzoról nagyon kevés az adat, mindössze annyit lehet tudni, hogy 460 MHz-es órajelen ketyeg. A belső tárhely mérete nagyon kevés, mindössze 32 MB-nyi adatot tudunk felvinni, így a masina által biztosított, 32 GB-os kártyákat kezelni képes microSD foglalatra azonnal égető szükség lesz. A rezgés elég erős a B30 megmozgatásához, bár léteznek ennél erősebb motorok is.
A sebesség kiváló, nyilván itt nincs is nagyon olyan program, ami jelentősen megterhelné a hardvert. Bármilyen alkalmazásba lépünk be, vagy bármiből lépünk ki, egy másodpercet nem kell várni, és ez pont egy olyan szempont egy ilyen mobilnál, aminek minden körülmények között eleget kell tennie a gyártónak. A B30 tényleg gyors, jól használható, a menürendszer logikus, esetleg egy-két olyan alpont van, amit már nehezebb elérni.
Arról nem osztott meg információ a CAT, hogy milyen operációs rendszer fut a telefonon, ám olyasmi, mint a MediaTek szoftverei, amit azért az ikonkészlet és a színösszeállítás tekintetében személyre szabtak a vállalatnál. A főképernyőn láthatjuk a SIM-ek hálózatait, a következő naptáreseményt, az üzemmód és az akkumulátor ikonját. A menüben 3 x 4-es kiosztásban láthatjuk a programokhoz tartozó ikonokat. A jobb felső funkcióbillentyűt, valamint a négyirányú navigációs gomboknak egyedileg megadhatjuk, hogy milyen szolgáltatások tartozzanak hozzájuk (például partnerek, üzenet, SMS írás, zenelejátszó stb). A névjegyekhez telefonszám, email, név és csengőhang rendelhető, az üzenetírás kényelmes, a speciális karaktereket is könnyedén el lehet érni, létrehozhatunk sablonokat, a be nem fejezett SMS-t pedig elmenthetjük piszkozatként.
A beállítások között tudjuk konfigurálni az animációkat, a kontrasztot, a nyelvet (magyar nyelvet is tartalmaz a rendszer), az automatikus ki- és bekapcsolást, a már említett navigációs gombok funkciót, a SIM-eket, a kapcsolatok között pedig a Bluetooth-t, a GPRS szolgáltatást és az adatbarangolást találjuk. Az alkalmazások között leljük meg az ébresztőt (kikapcsolt telefon esetén is ébreszt!), a számológépet, a stoppert, valamint a mértékegység átváltót. Van fájlkezelő, és játékok terén is gondolt a felhasználókra a gyártó, retro szórakozást nyújt a kígyó és a tetris is. Az eszközök közé bújtatták az emlékeztetőt (csak szöveg), az E-könyv olvasót (azért megnézném, aki ekkora kijelzőn olvas könyvet), a JAVA alkalmazáskezelőt (JAR fájlokat lehet telepíteni), valamint a heti, havi és napi nézetet nézetet tartalmazó naptárt. Szót érdemelnek még a hangprofilok, így könnyedén válthatunk a hangos, az éjszakai, vagy éppen a rezgés között.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!