Hirdetés
Külső
Aki nem tudná, a BLU egyébként nem is kínai, hanem brazil márka, de az nem olyan meglepő, hogy ezek is Kínában kerülnek le a gyártósorról. Nos, valahogy a Magic már az első pillanatban gyanús volt. Mint ha már láttam volna részleteket róla máshol is. Igen, határozottan HTC-s beütése van, abból is több típust vélhetünk felfedezni rajta, bár talán nem akar annyira másolat lenni, mint a korábban tesztelt Studio 5.3 nevű Galaxy Note „kreálmány”. Külön „öröm” volt, hogy fehérben pompázott, amit a fotózás miatt nem annyira kedvelünk. Méretben egyébként mondhatni egészen kézbeillő a mai lapátok között (bezzeg a nálam lévő másik kütyü meg óriási). A hófehér színt csak az előlapon lévő fémes keret és a kijelző fekete kerete töri meg. Minőségben felemás a helyzet, egész normálisan össze van rakva, nem lötyög, erősebb szorításra azért kicsit nyöszörög. Persze minden műanyag rajta, viszont ezt sikerült olyan lakkozással ötvözni, hogy a telefon annyira csúszós, mint ha egy jégdarabot fognánk (ennek ellenére egyszer sem ejtettem le, ami csoda).
Az előlapon felülről kezdve a hangszóróba botlunk elsőnek, ami egészen normális hangerővel és minőségben közvetíti a másik fél hagját, illetve arra sem volt panasz, hogy engem nem hallanak. Még a kijelző előtt közelség- és fényszenzorba(!) botlunk, előlapi kamerát viszont ne keressünk. A képernyő 3,2 hüvelykes átlójával nem túl combos, ehhez HVGA felbontás tartozik, ennek köszönhetően a képminőség elfogadható (a Galaxy Mini nagyobb kijelzőn ad QVGA-t). Sőt, még a betekintési szög se rossz (kínai telefonos mértékkel), de azért nem egy Mobile Bravia. Rögtön a kijelző alatt van a négy androidos billentyű, szintén érintős kivitelben. Egész alul még egy gombot találunk, ami csak látszatra néz ki úgy, mint egy trackball. Ez csak egy sima benyomható billentyű, ami ráadásul a Home gomb ikertesója (tehát nincs önálló funkciója), ez biztos valami védjegye lehet a BLU-nak.
A hátlap totál lapos, a nagy fehérséget csupán két dolog töri meg. Alul egy Android figurát tettek bele, ez még akár aranyosnak is mondható. Felül ott a kamera, ami egy márkajelzéssel és a kihangosítót tartalmazó fémes kerettel együtt került elhelyezésre.
Oldalt körbejárva a bal rész kihagyható, itt semmi sincs. Legalul is csupán a nyakakasztó helyét látjuk, jobbra viszont már van hangerőszabályzó és... hoppá, fizikai kameragomb! A többi dolog felülre került, itt van a bekapcsoló, a 3,5 mm-es jack és a microUSB, utóbbi egy még körömmel is nehezen kipiszkálható fedél mögött.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!