Hirdetés
Szoftverek
A BlackBerry 10-es készülékek gyári alkalmazáskínálata pazar, ami nyilván ebben az esetben is így van, ugyanazt kapjuk, mint az összes többi modellen. A PIM-funkciók tekintetén senki nem szenved majd hiányt, az üzenetkezelésért felelős szoftver pont olyan kiváló, mint a naptár, de ha már üzenetekről esett szó, érdemes megemlíteni az elképesztően pontos és jól használható virtuális billentyűzetet és a magyarul is jól működő, diktálásos szövegbevitelt is. Térképszoftverben továbbra is gyenge a platform, a gyártó saját megoldása a Google és az Apple Maps nyomába sem ér, de ez a csorba könnyedén pótolható, lévén az androidos Google Maps tökéletesen működik a készüléken. Multimédiás téren korrekt a kínálat, videóvágó szoftver is akad, a közösségi oldalak rajongói pedig natív Facebook, Twitter, LinkedIn és FourSquare klienst is találnak, csak úgy, mint egy Evernote-ot és egy teljesértékű irodai szoftvercsomagot (Docs to Go). Dropbox és Box is elérhető az első bekapcsolás után.
A BlackBerry saját szoftvereiben szintén sokan fogják örömüket lelni, mert nagyon okos és jól használható megoldásokról van szó. A ma már platformfüggetlen BBM sok szempontból az egyik legjobb azonnali üzenetküldő szoftver rengeteg kényelmi funkcióval és eszméletlenül jó hangminőséget nyújtó telefonálási lehetőséggel, de hozzá hasonlóan csak jókat lehet elmondani a folyamatosan fejlődő Blendről, amelynek segítségével a Leap képes csatlakozni a számítógépünkhöz, hogy arról is hozzáférjünk üzeneteinkhez, emailjeinkhez, fájljainkhoz. Okos megoldás a Jelszómegőrző, amelynek funkcionalitása valószínűleg teljesen egyértelmű. A konferenciahívások a BBM Meetings segítségével is lebonyolíthatók, az angolul tudók pedig a Sirihez hasonló, de annál azért egyszerűbb személyi asszisztens szoftvert is előszeretettel fogják használni.
A BlackBerry 10.3.1-es operációs rendszernek köszönhetően már nem csak a BlackBerry World nevű szoftverboltból érhetünk el alkalmazásokat, hanem az Amazon Appstore-ból is; ez utóbbiban kizárólag androidos szoftverek találhatók, amelyeket pár kivételtől eltekintve képes futtatni a készülék, gondot egyedül a Google Play Services hiánya okozhat. Ez egyben azt is jelenti, hogy a piacon lévő okosórák közül továbbra is csak a Pebble-lel tud kommunikálni a BlackBerry 10 (és így a Leap is), de ez a helyzet a jövőben még változhat. Mint arról korábban már volt szó, az androidos szoftverek sebessége nem mindig kielégítő, elsősorban az indításokkor szembesülhetünk azzal, hogy sokat kell várni, de a komolyabb igényű appoknál a hardver gyengeségéből adódó lassúságba is beleütközhetünk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!