Benq-Siemens EL71 - magnéziumos csusza

Hirdetés

Bevezető

Bog tudtán kívül különleges élménnyel ajándékozott meg, amikor a Benq-Siemens az európai gyártásból való kivonulása előtti utolsó készüléktriójának egyik tagját adta nekem tesztelésre. Az élményt leginkább a paleontológus izgalmához tudom hasonlítani, igaz, a tudósnak nincs lehetősége élő példánnyal találkozni, nem úgy, mint nekünk, feltéve, hogy hajlandóak vagyunk előítéleteinket egy kicsit félretenni.

Ha belegondolunk abba, hogy a Siemens gyakorlatilag a kezdetektől komoly energiát fektetett mobil kommunikációs üzletágába, és olyan legendás készülékek szerepeltek repertoárjában, mint az S4, az egyik első lítium-ionos akkumulátorral szerelt készülék, vagy az S10, a maga színes (igaz, csak 4 színű) kijelzőjével, vagy az első slider (SL10), majd később az ME45/S45 páros, amivel igazán felért a csúcsra, joggal gondolhatnánk, hogy helye van a nagyok között. Sajnos a menetelés nem volt szakadatlan. Hatalmas mélyrepülés következett, és csak a fanatikusok tartottak ki a márka mellett.

A cég hibát hibára halmozott, és képtelen volt megújulni, felvenni a ritmust a feltörekvő márkákkal, ráadásul fő piaca Európa volt, így a hatalmas Távol-Kelet előbb kimaradt, majd teljesen elérhetetlenné vált számukra. Ahogyan az sok más céggel megesett, itt is jött a felmentő sereg a Benq képében, aki kizárólag a már bejáratott brand megszerzése érdekében látott fantáziát a Siemensben. A történet egyáltalán nem happy enddel zárul: a legfrissebb hírek szerint a már Benq-Siemens nevet viselő formáció kivonja a gyártást az európai piacról. Még azzal sem vádolhatjuk őket, hogy nem próbálkoztak: tesztünk alanyának is azt a szerepet osztották, hogy feltámassza a reményeket. Az eredményt tudjuk, de azért lássuk, milyen tűzerőt vetettek be a tábornokok.

A száraz tényeket nézve, papíron középkategóriás modellel van dolgunk. Az adatok biztatóak, a megvalósítás azonban nem tökéletes.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés