Bang and Olufsen Serene - hű

Bevezető

Amikor az XXL GSM-től jött a hír, hogy egy Bang & Olufsen Serene készüléket kapok tesztelésre, kicst megdöbbentem. Erről a telefonról köztudott, hogy igen nagy ritkaság, hazánkban hivatalosan nem is került forgalomba, a tesztelt példány is hosszas előkészítés után jutott el hozzám. Újságoltam is fűnek-fának, hogy egy Bang & Olufsen telefonnal fogok vetíteni néhány napig, ám meglepve tapasztaltam, hogy a márkanév sokak számára semmit nem mond.

Hát ez meg hogy lehet? Jómagam annak idején az egyik bevásárlóközpontban fedeztem fel a dán cég döbbenetes formatervezésű termékeit, de az üzletbe akkor is azért mentem be, mert ismerősen csengett a név. A Bang & Olufsen 1925-ben alakult, első nagy dobásuk egy olyan rádiókészülék volt, amit be lehetett dugni a konnektorba. Hülyén hangzik, hogy ez vezetett a sikerhez, de tény, hogy ennek előtte gyenge kis akkumulátorokról működtek a rádiók.

Ezek után a cég a minőség és a technológiai újítások mellett a formatervezésre is igen nagy hangsúlyt fektetett. Az elmúlt három évtizedben több száz rangos díjat nyertek az egyszerű, funkcionális és letisztult formák. A Bang & Olufsen haladt a korral, gyártanak tévét (fenti kép), MP3 lejátszót, vezetékes telefont, az Audi R8-ba ők szállítják az autóhifit, jelen tesztünk főszereplője pedig első mobiltelefonjuk.

De a Serene megalkotásához segítségre volt szükségük, ebben pedig jó partnernek mutatkozott a Samsung. Így született meg a közös gyermek, amely külsejét a dánoktól, műszaki tartalmát a koreaiaktól kapta, de szerencsére a többi - földi halandók számára is elérhető - Samsung telefonoktól erősen különbözik minden szempontból.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés