Hirdetés

Az új ASUS PadFone - végtelenbe zárva

A tajvani gyártó újabb telefon-táblagép kombinációt készített, mely minden téren túlmutat elődjén, és megmagyarázza, miért jó ez a koncepció.

Bevezető, tartozékok

Nagy öröm éri az újságírót akkor, ha valami olyan kerül a kezei közé, ami más, ami eltér az átlagostól. Olyan ez, mint amikor a kisgyerek egy számára teljesen ismeretlen dolgot lát és nem bírja ki, hogy azt a valamit megtapogassa. Az ASUS szeret játszani a termékekkel, nem félnek kipróbálni olyan újdonságokat, melyeket még előttük senki sem tett meg. De pont így születnek az innovatív termékek, így lehet könnyedén beépülni a köztudatba. A tajvaniak eleinte a táblagépek kapcsán váltak ismertté androidos körökben, később az okostelefonos üzletág is fejlődésnek indult.

ASUS PadFone Infinity
[+]

Jó koncepció viszont az, ha egy mobiltelefont és egy táblagépet lényegében ötvözünk? Ezt a kérdést vetette fel az ASUS, Jonney Shih klasszikusa előadására pedig sokan emlékszünk, amikor az első PadFone-t piacra dobták. A dolog bejött, a szakma és a felhasználói kör is meglehetősen pozitív fogadtatásban részesítette az innovatív terméket. A tajvani gyártó pedig kapott az alkalmon, megalkotta a második szériát, az újabb sikereken felbuzdulva pedig a tavalyi Mobile World Congress alkalmával az új PadFone-ról is lehullott a lepel. Az idő viszont telt-múlt, a lapkakészletek pedig fejlődtek, ez is kicsit elavulttá vált, így a tajvaniaknak újabb lépést kellett tenniük.

ASUS PadFone Infinity
[+]

Két lehetőség áll ilyenkor egy gyártó előtt, vagy kiadnak egy teljesen új készüléket, vagy az előző modell ráncfelvarrását vállalják, mely költséghatékonyabb és egyszerűbb. Az ASUS ez utóbbi mellett döntött, még a tavaly megrendezésre kerülő IFA előtt bemutatta tesztalanyunkat, amiben már egy jóval erősebb processzor dolgozik (azért nem maradt el közben egy Lite verzió leleplezése sem). Az eredmény pedig önmagáért beszél, megint kapunk egy kiváló 2 az 1-ben masinát, csak sokkal jobb anyagminőséggel, még inkább átgondolva. Az új PadFone (ami sokakban Infinity néven ragadhatott meg, de Európában ez nem használandó) újfent egyesíti a tabletet és a mobiltelefont, most is elég drága lett, de kapunk egy olyan kütyüt, ami talán elfeledteti majd a kifizetett összeget.

ASUS PadFone Infinity
[+]

A csomagolás elegáns, visszafogott, a gyártónál nem szerettek volna ezzel túl kirívóak lenni, kizárólag egy termékfotót helyeztek el a szürkés színekben pompázó felületre. A doboz tartalma már izgalmasabb, legfelül a tablet fekszik, ami alatt külön kis dobozba rejtették magát a mobilkészüléket, valamint külön részt kapott a microUSB kábel, a töltőfej, a hallójáratba illeszkedő kialakítást követő fülhallgató, és az ehhez tartozó több darab, különböző méretű gumiharang. Furfangos módon még a telefon alatt is maradt hely, ide került a leírást tartalmazó dokumentum, és a SIM-tálca kinyitásához szükséges segédeszköz.

Külső

Az új PadFone esetében két eszközt kell elemezni, hiszen a mobiltelefonon kívül egy tablet-keretet is felölel a szett. Előbbi 143,5 x 72,8 x 8,9 milliméteres dimenziókkal és 145 gramm tömeggel rendelkezik, utóbbi esetében pedig annyit tudunk, hogy 264,6 x 181,6 x 10,6 milliméter kiterjedésű. Kezdjük a táblagép résszel, ami elölről teljesen átlagos külsejű, az viszont azonnal látszik, hogy nem spóroltak a hellyel, elég széles kávát hagytak a kijelző körül. A műanyagból felépülő ház igazi érdekessége a hátlapnál figyelhető meg, ide csatlakozik ugyanis maga a telefon. A mobil már sokkal vagányabb, az anyaghasználat pedig példás, kívülről kizárólag üveget és szálcsiszolt fémet tapinthatunk meg, le a kalappal a dizájnerek előtt, tényleg gyönyörű lett. A keret itt is kicsit szélesre sikeredett, sőt, maga a készülék is jó fél centiméterrel kövérebb, mint a legtöbb hasonló kategóriába tartozó masina, nyilván ez a különleges kombináció megoldása miatt alakult így.

ASUS PadFone Infinity
[+]

A telefonban található 5 hüvelykes, 1080 x 1920 pixel felbontású IPS kijelzőt a Sharp gyártja, és az LTPS sorozatból származik, ami ugyan nem a legújabb, IGZO technológiát használó termékvonal, ám ekkora méretben jelenleg sokkal kevesebbet fogyaszt annál, ami az üzemidő tekintetében lényegesebb dolog. A 441 pixel / inch képsűrűség meggyőző, nem csak tűéles a kép, hanem elképesztően szépek a színek is, a kontrasztarány messze túlmutat a konkurensek eredményein, valóban öröm nézni ezt a megjelenítőt. A tabletben szintén egy Full HD felbontású panellel számolhatunk, ezt már a Panasonic gyártja. A betekintési szög és a fényerő mindkettő képernyő esetén hibátlan. A mobil előlapjának alsó részén három érintésérzékeny, háttérvilágítással rendelkező vezérlőgombot nyomkodhatunk, ezáltal a kezdőképernyőre ugorhatunk vagy visszaléphetünk, illetve az alkalmazásváltót nyithatjuk meg. Felül a beszédhangszóró, az érzékelőszenzor és a 2 megapixeles előlapi kamera figyelhető meg. A tabletbe is szereltek egy optikát, bár ez sajnos csak 1 megapixeles.

ASUS PadFone Infinity
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Új ASUS PadFone (mobil / tablet) Samsung Galaxy S4 Sony Xperia Z1 Compact LG G2
Fehér fényerő 372 / 383 nit 162 nit 518 nit 399 nit
Fekete fényerő 0,16 / 0,43 nit N/A 0,29 nit 0,29 nit
Kontrasztarány 1:2329 / 1:893 1:600 1:1788 1:1375
Színhőmérséklet 8522K / 8345K 9050K 7122K 8261K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

Oldalról gyönyörű az új PadFone, matt felületű fémből épül fel az egész keret, aminek a fogása is kellemes. Jobbról tudjuk feloldani a kijelzőt, a hangerőt szabályozni, a legérdekesebb viszont az, hogy ide került a hangszóró, ami egyfelől jó, hiszen kézben tartva és asztalra helyezve sem takarjuk le, ám a sztereó hangzástól így elbúcsúzhatunk. A felső rész a fülhallgató kimenetnek és a másodlagos mikrofonnak ad otthont. A készülék bal felén az apró ajtócska mögé rejtett microSD foglalathoz férhetünk hozzá, egy tű segítségével pedig a nanoSIM tálcát tudjuk kinyitni. Alulra kizárólag a dokkoláshoz kialakított, mélyedésekkel körbevett microUSB csatlakozót szerelték.

ASUS PadFone Infinity
[+]

Hátulról talán a legcsodásabb az ASUS újdonsága, kellő figyelmet fordítottak a minőségre, hiszen az egész hátlap szinte teljesen egybeöntött, szálcsiszolt fémből készült. Egyedül alul, a Padfone feliratnál látható fordított "T" vonal töri meg az egységet, ez szolgál egyébként az NFC antenna kivezetésére. A felső terület a kamera és a vaku fennhatósága alá tartozik, a többi részre a letisztultság jellemző. A borítást nem tudjuk leválasztani, szóval a beépített akkumulátort sem tudjuk kicserélni. A tabletről egyébként szintén lehet a hangerőt és a ki- és bekapcsolást vezérelni, egy külön hangszórót is kapunk, ezen kívül pedig az itt látható hátsó puttonyba lehet belecsúsztatni a telefont, itt a puha műanyag borítás jelentősen kitüremkedik. A csatlakozás finom kattintás után történik meg, két oldalt kicsit gumírozott a felület, hogy kedvencünket ne karcolja meg az állandó becsúsztatás.

Hardver, szoftverezettség

Az új PadFone első verziójához képest a legnagyobb változás a hardverben keresendő. Tesztalanyunkban ugyanis egy 28 nanométeres gyártástechnológiájú Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 lapkakészlet látja el a feladatokat. Az ARMv7 architektúrájú, négy darab 2,26 GHz-re skálázott Krait 400 maggal ellátott processzor mellett az Adreno 330 grafikus gyorsító végzi a nehéz munkát, a 2 GB RAM pedig már LPDDR3 technológiájú. A belső tárhely mérete 16 vagy 32 GB lehet, amit maximum 64 GB-os microSD kártyákkal tudunk bővíteni, a microUSB csatlakozó OTG támogatásának köszönhetően pedig külső eszközökkel ez még tovább növelhető. Ha még ez sem lenne elegendő, akkor ott az ASUS által két évig ingyenesen biztosított 50 GB-nyi felhő alapú tárhely, ahová szabadon menthetjük a fájljainkat.

Teljesítmény-teszt
Benchmark ASUS PadFone LG G2 Sony Xperia Z1 Samsung Galaxy S4
Quadrant Standard 21046 pont 18663 pont 20648 pont 12541 pont
Linpack for Android (single) 458,533 MF. / 0,18 s 458,106 MF. / 0,18 s 441,228 MF. / 0,19 s 335,333 MF. / 0,23 s
Linpack for Android (multi) 1074,466 MF. / 0,16 s 1054,167 MF. / 0,16 s 937,037 MF. / 0,18 s 807,018 MF. / 0,21 s
Smartbench 2012 Prod. 10123 pont 9851 pont 9870 pont 7358 pont
Smartbench 2012 Games 3766 pont 4359 pont 4469 pont 2713 pont
AnTuTu 4.x Benchmark 35381 pont 34066 pont 32045 pont 27003 pont
Geekbench 3 (single) 918 pont 858 pont 913 pont 685 pont
Geekbench 3 (multi) 2584 pont 2199 pont 2751 pont 1869 pont

Nem kellett jósnak lennünk ahhoz, hogy tudjuk, tesztalanyunk az élmezőnyhöz csatlakozik teljesítményével, ám még a várakozásokat is túlszárnyalta, ha nem is sokkal, de jelenleg az ASUS újdonsága a benchmark pontszámok királya. A rendszer szélsebes, a csatlakoztatás könnyedén és villámgyorsan történik, a telefon becsúsztatása után nagyjából egy másodperc alatt aktiválódik a tablet képernyője, ami remek eredmény. Mivel a két kijelző felbontása azonos, így a hardvernek nem jelent többlet terhet a táblagép meghajtása. Az összerakást, vagy a szétválasztást még játékok futtatása közben is gond nélkül elviseli a rendszer, látszik, hogy az ASUS szinte már tökéletesre fejlesztette ezt a megoldását. Ahhoz viszont, hogy a dinamikus kijelzőváltás működjön, ahhoz magának az alkalmazásnak is támogatnia kell ezt, ami még sok esetben hiányzik, így például ha egy Angry Birds Go-t szeretnénk nagyobb képernyőn élvezni, akkor az alkalmazást újra kell majd indítani.

ASUS PadFone Infinity screen shot ASUS PadFone Infinity screen shot

Hiába frissíti szoftvereit aránylag gyors ütemben az ASUS, az Infinity-n még mindig az Android 4.2.2 Jelly Bean található. A tajvaniak saját megoldása viszont könnyedén kárpótol a kis elmaradásért, mivel a gyártó mindig annyit módosít csak a külsőn, amivel megtartja a Holo UI szépségét, és extra funkciókat hoz a rendszerbe. Külön háttérképeket, widgeteket kapunk, az ikonokat átrajzolták, a letisztult dizájn most is jellemző az egész szoftverre. A menü 4x4-es elrendezésű, a megjelenítés sorrendje telepítés és betűrend szerint történhet. Már rögtön a főmenüből elrejthetünk és zárolhatunk programokat, a lapokat pedig személyre szabhatjuk, ahogy nekünk kényelmes. Az AudioWizard fejlődött, a felugró ablakban különféle módokat választhatunk (zene, beszéd, rögzítés, film), egy kattintással pedig aktiválhatjuk az energiatakarékos módot. A legördülő információs sávban további gyorsbeállításokat aktiválhatunk, plusz további funkciókat érhetünk el innen.

ASUS PadFone Infinity screen shot ASUS PadFone Infinity screen shot

A telefonon minden olyan alap androidos alkalmazás megtalálható, ami más zöld robotos készülékeken. Van gyári böngészőnk, zenelejátszónk, fényképezőnk, hangfelvevőnk, email és YouTube kliensünk, időjárásunk, naptárunk, ébresztőóránk, térképünk, számológépünk és navigációnk. Az ASUS termékeinél viszont az a jó, hogy a felhasználóknak számos olyan extra programmal készül a gyártó, amik egyáltalán nem demó vagy valamilyen felesleges appok. Az AppBackup például segít biztonsági mentést végezni, az AppLocker pedig egy rendszerbe integrált program, aminek hála bármilyen alkalmazást le tudunk védeni jelszóval, így az illetéktelenek például nem tudnak hozzáférni a kamerához vagy az üzeneteinkhez.

ASUS PadFone Infinity screen shot ASUS PadFone Infinity screen shot

Az Echo egy hangalapú segédasszisztens (még vannak hiányosságai, weben például nem tud keresni), a Splendid pedig egy színhőmérséklet szerkesztő program, amivel a képernyő színein tudunk változtatni. Hasznos applikáció az Instant Dictionary, ha ezt aktiváljuk, akkor a kijelzőn megjelenő idegen szavakat kijelölve azok azonnal akár magyarra fordíthatók. A Story menüpontban képekből készíthetünk diavetítést, a Tasks keretein belül feladatokat és emlékeztetőket írhatunk fel, amiket a Google fiókunkkal is szinkronizálhatunk. Említést kell még tenni a fájlböngészőről és a Szülői zárról, utóbbi esetében lezárolás után egy külön weboldalról figyelhetjük a telefon működését.

Multimédia, kamera

Tesztalanyunkban ugyanaz a 13 megapixeles, autofókusszal és segédfénnyel ellátott Sony IMX091 szenzor dolgozik, mint a Padfone 2-ben, ám itt a lencsék már f/2.0 apertúrával rendelkeznek, így több fényt tudnak átereszteni. Az előlapi optika szintén fejlődött, 2 megapixeles képeket képes készíteni. Mindkettő 1080p-ben vesz fel videót, méghozzá 30 képkocka / másodperc sebességgel. A tabletbe is szereltek kamerát, az OmniVision OV2722 szenzor 1 megapixeles felbontásra képes. A szoftverben számos dolgot babrálhatunk, mint például a fehéregyensúly, ISO, expozíciós érték, időzítő, sorozatfelvétel, zárkésleltetés, arcfelismerés, effektek. Üzemmódokkal is találhatunk, HDR, szépség, panoráma, éjszakai, intelligens eltávolítás, GIF-animáció, mosoly között válogathatunk.

ASUS PadFone Infinity
[+]

Szerintem elég meggyőző a képek minősége. A dinamikatartomány kiváló, egyszer futottam csak bele olyan rosszul sikerült fotóba, amikor már a szoftver szerint is inkább a HDR lett volna ajánlatos. A makró képek szintén nagyon szépek, én nagyjából tíz centiméterről próbálkoztam, mindig élesek maradtak a felvételek. A vonalélesség rendben van, a képek részletgazdagok, talán a színek azok, amiket nem mindig érzünk valóságosnak, kicsit talán kivilágosítja őket a szenzor. Nagyon kevés zaj figyelhető csak meg a sötétebb részeken, de ez elhanyagolható. A vaku fényereje átlagos, van derítővillanás, pár méterig tökéletesen használható. A GIF fájlok viccesek, hosszan kell nyomva tartani a fényképezőgombot, ilyen és ilyen alkotásokat kreálhatunk. A videók minőségébe sem lehet nagyon belekötni, a tesztfilmen is szépen látszódnak a részletek.

ASUS PadFone Infinity
[+]

Az ASUS SonicMaster hangrendszerrel fűszerezte meg a teljesítményt, amit egyébként a kis hangszórón csak elvétve érzünk, szépen és tisztán szól a masina, csak hát a hangerő azért nem fülsüketítő. Fülhallgatón keresztül viszont elképesztő mértékben javul a helyzet, gyönyörűen szólalnak meg a magas és a mély hangok, valóságos koncertélményben lehet részünk. A számokat a szokásos módon albumok, dalok, előadók szerint rendezhetjük. A beépített RDS FM-rádió csak füles csatlakoztatása után fogja a jelet, elég jó a vételi erőssége, és kihangosítva is használható.

ASUS PadFone Infinity screen shot ASUS PadFone Infinity screen shot

A gyári videolejátszó minden fontosabb formátumot kezel, legyen az az MP4 vagy a DivX. Nyilván a lapkakészlet grafikus gyorsítója nem ijed meg sem a 720p, sem pedig az 1080p felbontású filmektől, akadásmentesen megjelennek ezek a videók, a kiváló kijelzőn pedig élmény filmet nézni. A 2K felbontású mozik szintén problémamentesen futnak, a 4K azonban már gondot okoz, nem mintha erre egyelőre bárkinek szüksége lenne egy telefonon.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az új PadFone adatkommunikációs szinten lényegében mindent tud. A Cat4-es LTE/4G támogatásnak hála akár 150 Mbps letöltési sebesség is elérhető, az 802.11a/b/g/n/ac WiFi modul pedig kétcsatornás, kezeli az 5 GHz-es frekvenciasávot. Fontos, hogy tesztalanyunk a nanoSIM kártyákat fogadó telefonok csoportjába tartozik, értelme nem sok van, de sajnos úgy tűnik, hogy egyre több ilyen készülék lát majd napvilágot. Rendelkezésünkre áll az NFC és a 4.0-s Bluetooth chip, a beépített A-GPS egység pedig a GLONASS műholdak információit is fel tudja használni, a belvárosban megtett hosszabb utam során sosem vesztette el a jelet a telefon. A microUSB csatlakozóba integrálták a MyDP-t, azaz a Mobility DisplayPortot, ami az MHL kétszeres sebességét hozza el, így akár a 60 fps sebességgel kecsegtető 1080p-s videókat is lejátszhatjuk külső eszközökön.

ASUS PadFone Infinity screen shot ASUS PadFone Infinity screen shot

A telefonba egy 2400 mAh-s lítium-polimer akkumulátor került, ami jelentős előrelépés az elődmodellhez képest. A gyári adatok szerint ez 19 óra beszélgetésre elegendő, ám ha a normál napi használatot vesszük, akkor bizony az PadFone-nak is ki tudjuk nyomkodni a lelkét estére, ha viszont kicsit visszafogjuk magunkat, akkor elég lesz másfél naponta tölteni. Okos döntés volt az ASUS részéről, hogy a tabletbe most is szereltek egy 5000 mAh-s telepet (ezt érdekességképpen a Sanyo gyártja), így akár kétszer fel tudjuk tölteni vele a készüléket, plusz microUSB-n keresztül külön is lehet etetni, ha éppen nem használnánk. A híváskezelésnél is figyelt rá az ASUS, hogy a telefon éppen hol van. Ha a tablet-keretben ücsörög, akkor is szépen bejön a hívás, fel is lehet venni, a beszélgetés kihangosítva zajlik. Akkor sem jön zavarba a rendszer, ha eközben kikapjuk a telefont a helyéről, automatikusan a mobilkészüléken folytatódik tovább a beszélgetés. Mi úgy gondoljuk, hogy a leggyakoribb forgatókönyv az lehet, hogy az éppen tabletként működő Padfone-ra jön a hívás, és az ember kvázi ahogy felveszi, már rántja is ki a helyéről a mobilt, hogy ne hallják a környezetében mások a beszélgetést.

ASUS PadFone Infinity
[+]

Értékelés: ASUS PadFone
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 9 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A böngészés itt most dupla élvezettel kecsegtet, főleg úgy, hogy ha kicsinek találjuk a telefon kijelzőjét, akkor válthatunk a tablet tíz hüvelykes megjelenítőjére. A Flash még mindig aktiválható az Adobe telepítőfájljának segítségével, a szöveg pedig már egyszerű nagyítás esetén is tördelődik, így könnyebben tudjuk majd olvasni a leírtakat.

Úgy érzem, az ASUS által kitalált koncepció most ért meg igazán arra, hogy sikeres legyen. Természetesen eddig sem voltak gondok az eladásokkal, ám most már egy olyan eszközpárost vásárolhatunk meg, ami méltó módon képviseli a tajvani gyártó elképzeléseit. A táblagép rész elérte azt a kijelzőfelbontást, ami manapság bőven elég, maga a telefon pedig minden tekintetben megfelel a kor elvárásainak. A kijelző egyszerűen fantasztikus, a kamera mobilos szinten meglehetősen jó képeket készít, a külső fémes kialakítás pedig már csak hab a tortán. Legfontosabb persze az, hogy miként működik együtt a két masina, és szerencsére ilyen téren sem érheti kritika az ASUS-t, villámgyorsan csatlakozik a telefon a tablethez, a képernyők egy másodperc alatt váltanak. Az egyetlen probléma az az, hogy sok program nem támogatja még a dinamikus váltást, így egy-egy játék vagy más alkalmazás esetén beleütközhetünk abba, hogy az alkalmazást újra kell indítani. Az egész hóbelevanc 230 ezer forintba kerül, ami elsőre kikerekíti a felhasználó szemeit. Felvetődik a kérdés, hogy ennyiért nem éri-e meg inkább külön venni a két készüléket. Nos, a válasz nem egyértelmű, hiszen a mobiltelefon jelenleg az egyik legerősebb ajánlat a piacon, egyelőre a LG G2-t és a Sony Xperia Z1-et tudnám konkurensként felhozni. Nyilván tabletből sokkal több ellenfél akad, pláne úgy, hogy azok önmagukban is képesek létezni. Az új PadFone együttes viszont tökéletesen működik egymással, nem kíván sem többet, sem kevesebbet nyújtani annál, mint amire szánták. A tajvaniak szinte már tökéletesítették az ötletet, nekem egy tetszett plecsnit mindenképpen megér a termékpáros teljesítménye.

Új ASUS PadFone

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

ASUS PadFone
ASUS PadFone Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 143,5 x 72,8 x 8,9 milliméter (mobil)
264,6 x 181,6 x 10,6 milliméter (tablet)
Tömeg 145 gramm
Színvariációk fekete
SIM-foglalat nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (441 ppi)
Kijelző típusa IPS LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800
Processzor típusa 2,26 GHz-es négymagos Krait 400
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 330
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 / 32 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/900/2100 MHz
LTE-A 800/1800/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE-A van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi hotspot, DLNA
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.2.2 (Jelly Bean)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, AOLink, App Backup, App Locker, Echo, Instant Dictionary, Polaris Office, Story, SuperNote, Szülői zár, Tasks
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 2 megapixel (tablet: 1 megapixel)
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2400 mAh-s lítium-polimer (mobil)
5000 mAh-s lítium-polimer (tablet)
Készenléti idő 410 óra
Beszélgetési idő 19 óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor
  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények