ASUS Fonepad 7 – tablet vagy telefon?

Hirdetés

Bevezető, tartozékok

Régen volt már nálam tablet, és meglepődtem, mikor tudatosult bennem, hogy ASUS termékről még nem is írtam. Ezen információkkal utólag se volt rossz döntés, hogy a Fonepad 7-et hoztam el a másik alternatíva, egy Nokia Asha 503 ellenében. A gyártó neve elsősorban a számítástechnika világából ismert, jómagam is elégedetten használtam korábban a cég termékeit. Azonban az okostelefonok és tabletek elterjedésével a számítástechnika kvázi a zsebünkbe költözött, ebből a buliból pedig az ASUS se szeretett volna kimaradni.

Asus Fonepad 7
[+]

Nem ők az egyetlenek, akik más területen befuttatott márkanévvel próbálnak szerencsét egy új piacon, viszont talán épp ők azok, akiknek ez elég jól sikerült. Elég csak a teljesen egyedi és innovatív Padfone-ra gondolni, melyből most már a negyedik generáció kerül hamarosan piacra (meg jön a mini verzió is, mert az most nagyon menő). Közben a táblagépeknél is belecsaptak a lecsóba, itt is elég kulturált eszközöket produkálva. A Samsung Galaxy Note által létrehozott phablet kategóriára is felfigyeltek, ahol a Fonepad széria van versenyben.

Asus Fonepad 7
[+]

Ebből már két verzió is piacra került, most a legelső kiadás második generációját kaptuk meg a gyártó hazai képviseletétől. A készülék ízléses dobozkában kínálja magát, melynek fedelét felhajtva rögtön szembesülünk az eszközzel. Alatta fogjuk megtalálni a tartozékokat, a lista igen minimalista, csupán egy apró beüzemelési leírás, egy hálózati töltőfej és az USB kábel hármasából áll. Ja, meg adnak egy tüskét a SIM tálca kinyitására. A kicsomagolás közben lettem figyelmes egy műanyag keretre, amiről kiderült, hogy igazából asztali tartóként funkcionál. Apró, de hasznos figyelmesség, bár kicsit igényesebben is kidolgozhatták volna, a belső fele lehetne gumírozott, hogy biztosan ne karcolja meg a kijelző keretét.

Asus Fonepad 7
[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés