Multimédia
A kamerák megegyező képességűek és felbontásúak a csak WiFi képes modell 8 megapixeles, autofókuszos és 5 megapixeles moduljával. Segédfény vagy egyéb kisegítő funkció itt sincs, módokból viszont továbbra sincs hiány. Itt is érdemes a képminőséget ab start kiválóra állítani, valamint a felbontást 4 helyett visszatolni a maximális 8-ra. A beállításokban csak a fehéregyensúlyra, az ISO-ra és az expozíciós időre van minimális ráhatásunk, egyébként a módokon kívül nem sok variációs lehetőség adódik, amelyeket az élőkép bal sarkában érünk el. Plusz adott környezeti viszonyok között látványosan javasolja is, hogy melyiket vegyük igénybe. A HDR és a baglyos Kevés fény lesz a leggyakoribb.
A képek minősége meglepően nem rossz, noha nyomtatni nem biztos, hogy érdemes az alkotásokból, alapvetően vállalható képeket lehet készíteni a ZenPad 3s 10-zel, ha elbírjuk a 490 grammos táblát és nem remeg nagyon a kezünk. Éjszaka ez mind nem igaz, ha elbírjuk, akkor is tragédia a végeredmény, a baglyos mód pedig konkrétan használhatatlanul. Nappal viszont kellemesen kompenzál a HDR, bár a színek fakulnak, a dinamika megfelelő. Kromatikus aberráción kívül nem fordul elő komolyabb lencsehiba, bár a részletesség és a vonalélesség lehetne kissé határozottabb. Néha valamiért fátyolos az összhatás, pedig többet suvickoltuk, mint Ágnes asszony azt a bizonyos lepedőt.
A szelfi mód viszont mókás és remek önarcképeket lehet csinálni. Általános tapasztalat, hogy az alacsonyabb felbontás és a részlethiány külön kedvező, ha ilyen-olyan problémákat akarunk elkenni, az Asus algoritmusa viszont készséggel dob minderre egy kis pirosítót is nyolc féle árnyalatban, van egy opció, amiről valószínűleg sosem tudjuk meg, hogy mit művel a fejünkkel, a szem kiemelés és a keskenyítés viszont groteszk mértékig tolható. A pink exponáló gomb az előlapi kamera esetében időzítőként is szolgálhat, ha elhúzzuk, maximum 5 másodpercet nyerhetünk a kép elkészítése előtt.
A videofelvételnél nem tapasztaltunk olyan hibákat, mint a Z500M-es modell esetében, noha szépnek nem nevezhető az eredmény, legalább nem esik szét az 1080p 30 fps felvétel. A kompatibilis formátumok listája megegyezik, tehát a H.263, a H.264, a H.265 és az Mpeg4 megy, a DivX, az Xvid, és MKV kódolások, az AC3 hang és a feliratok viszont alternatív szoftvert igényelnek. Alapvetően rövidebb 4K felvétellel sincsenek komolyabb gondok, de a tesztjelleggel megtekintett 2K trailer erősen szaggatott félúton.
Zenét hallgatni a Google Play Zene segítségével tudunk, vagy nyilván bármilyen kedvünkre való zenelejátszóval, ha beszerezzük. A multimédiás hangszóró anélkül is kellemesen és megfelelő hangerővel szól, hogy bármit állítgatnánk az AudioVarázslóban, hangszínszabályzásra ugyanis csak itt van lehetőség, a Googleből kimaradt. A DTS HD sztereó hangszórópár kiegyenlített, kellemes, kissé mélyhiányos, de részletgazdag, dinamikus hangzást produkál. Durva tartalmaknál maximum hangerőn kissé összemosódnak a dolgok, de ezzel együtt is jobb, mint a sokéves átlag. Aránylag jó fülessel pedig egészen kiváló, tere és súlya van a legapróbb részletekig definiált hangzásnak. FM-rádió viszont nincs, amit azért öngólnak nevezni éppen túlzás lenne, de bőven kihagyott ziccer kategória.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!