Asus Zenfone 8 - komplett kompakt

Az Asus megalkotta a piac legkisebb androidos csúcsmodelljét, amire az 5,9 hüvelykes képátló ellenére is határozottan mondhatjuk, hogy kompakt. De ezen kívül is tud még néhány trükköt.

Hirdetés

Videó, audió

A videós képességek kifejezetten jók. Mondjuk a 4K 30 fps-sel dolgozó, 12 megapixeles, Sony IMX663 előlapi kamera dinamikája nem kiemelkedő, de a felvétel minősége, a Dual PD autofókusz és az elektronikus stabilizáció nagyot dob az élményen, ahhoz képest meglehetősen szerény méretű lyukat üt a kijelző bal felső sarkában. Mellesleg ezt a szenzort az Asus Zenfone 8 szériában látjuk először, Full HD minőségben pedig a 60 fps is opció.

A két látószög között váltani csak 1080p 60 fps felvétel közben lehet, az ultraszéles dinamikája kevésbé erős, cserébe van mozgásterünk a látószögek tekintetében.

Ha nem akarunk váltogatni, mindenképpen érdemes 4K-ban rögzíteni, ezt megtehetjük külön-külön mindkét szenzorral, akár 60 fps képkockasebesség mellett, a főkamerával pedig 8K elektronikus stabilizálással és a 4K 120 fps is opció.

A főszenzor egyébként optikai képstablizációval dolgozik, ami rendkívül sokat dob a performanszon, az apró remegéseket kitűnően kompenzálja, a színek szépek, a dinamika abszolút korrekt ,a digitális zoomot bevetve pedig a mikrofon is közelít a témára.

Normál sétatempónál a főkamera optikai stabilizálása elegendőnek tűnik, a Hiper Steady szuperstabilizálás viszont jól jöhet a az ultraszéles szenzor esetében, ahol FHD 60 fps minőségig vethetjük be. Az intenzívebb mozgolódást is eliminálja, normál esetben számomra talán már kissé életszerűtlen a folytonosság, de vannak helyzetek, amikor erre van szükség. Pro módban egyébként a mikrofonokat is vezérelhetjük, ami meglehetősen ritka funkció, a Zenfone 8 esetében viszont eldönthetjük, hogy a három hangrögzítő egységből melyiket óhajtjuk használni.

Este viszont nagyjából csak a főkamera értékelhető 4K 60 fps minőségben, de az is rettenetesen zajos, a dinamika megszűnik létezni a vonalélességgel együtt, erősen remeg, vagy hullámzik a kép, mindez pedig hatványozottan igaz az ultraszéles szenzorra.

Videólejátszót külön nem kapunk, úgyhogy ha nem szeretnénk a Galéria vagy a Fájlkezelő kényes ízlésére hagyatkozni (MP4-en kívül semmit nem hajlandó elindítani, az MKV nem következetes), le kell töltenünk egy erre a célra kitalált szoftvert. Viszont a streaming szolgáltatók tartalmai magas dinamikatartománnyal és magas felbontásban is hajlandóak megjelenni (Widevine L1), ha megfelelő előfizetéssel rendelkezünk, a hang pedig remekül szól.

Az Asus ugyanazt az erősítőt használja a multimédiás hangszórók esetében, mint a ROG Phone 5-nél, csak itt a beszédhangszóró érthető okokból kisebb, mint az alsó. Viszont mindkettő Cirrus Logic CS35L45-tel dolgozik. A hangzás nem teljesen szimmetrikus, a felső hangszóró 10 x 16 milliméter, az alsó pedig a ROG Phone-nal megegyezően 12 x 16 milliméter DBass gömbökkel, de a hangzás maximum hangerőn is tiszta, telt és természetes, széles színpadképpel, erőteljes dinamikával, érezhető mély tartománnyal és rengeteg részlettel a közép és magas szegmensben.

[+]

Varázslatos módon még egy Qualcomm Aqstic WCD9385-ös DAC-cal megtámogatott 3,5 milliméteres jack is belefért a keretbe, fizikailag és átvitt értelemben is, a fülhallgatóra jutó hangminőség pedig kifogástalan, főleg, ha egy komolyabb fejhallgatót sikerül rákötni a készülékre. De egy átlagosnál picit jobb fülhallgatóval is élmény, vezeték nélkül pedig rendelkezésre áll a Bluetooth 5.2 LDAC, Qualcomm aptX, aptX HD, aptX Adaptive és AAC kodekkel, úgyhogy megfelelő eszközzel a 100 milliszekundum alatti késleltetés is opció játék közben. A beállításokat ezúttal is a svéd Dirac intézte, a készülékből megfelelő eszközzel kijön a 32-bit/384 kHz felbontás, az Audiovarázsló pedig továbbra is intelligensen alkalmazkodik a megszólaltatott tartalomhoz, a hangzást igazíthatjuk a fej- vagy fülhallgató típusához, és a stílusnak megfelelően.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés