ASUS Transformer Pad Infinity - a végtelenbe és tovább!

Külső

Az ASUS formatervezői részlegén nem sokat töprengtek a külső megalkotásánál, tesztalanyunk szinte egy az egyben a Transformer Prime ruháját kapta. Ettől függetlenül nagyon jól néz ki az új Transformer is, egy elegáns és letisztult gépet alkotott a tajvani gyártó; szerkesztőségünk egybehangzó véleménye szerint az Infinity az egyik legszebb modell a piacon. Ez nagyban köszönhető a szálcsiszolt fém borításnak, illetve a hátlap koncektrikus körökkel operáló díszítésének; utóbbi lassan már a gyártó védjegyévé válik. Az ASUS az apróságokra is odafigyelt: a hangszóró nyílásait a borításba fúrták (a HTC One X-hez hasonlóan), az állapotjelző LED a keretbe van rejtve, az alul található speciális aljzat mellé pedig egy aprócska műanyag védődugasz is jár. A vékonysággal sincs gond, a 263 × 180,8 négyzetmilliméteres alapterület mellé mindössze 8,5 milliméteres magasság társul, a gép tömege 586 gramm. Az összeszerelési minőség kiváló, minden stabilan a helyén van, a hangerőszabályzó gombok viszont lötyögnek egy kicsit.

ASUS Transformer Pad Infinity
[+]

Az előlapon legfelül egy alig látható ASUS felirat fogad minket, középen pedig a két megapixeles másodlagos kamera foglal helyet. A képernyőt egy kicsit talán túl vastag fekete káva övezi, mely minden oldalon 22 milliméter széles. A kijelző képátlója 10,1 hüvelyk, a felbontása 1920 x 1200 képpontos, így a pixelsűrűsége 224 PPI. Ennek következtében a kép tűéles, recékkel és pixeles élekkel nem nagyon találkozni. A technológiát tekintve egy Super IPS+ panellel van dolgunk, amely óriási betekintési szögekkel és szép színekkel rendelkezik. A névben olvasható plusz egy ki- és bekapcsolható képernyőmódot takar, aktiválásakor a fényerő 600 nitre ugrik, amely jelentősen javít a kültéri láthatóságon (persze az energiát is jobban zabálja). A megjelenített színárnyalatok száma 16 millió, az érintéseket kapacitív módon érzékeli, egyszerre maximum tíz helyen. A megjelenítőt Corning Gorilla Glass 2 üveggel erősítették meg, amely a karcolások és egyéb sérülések elleni védelmen hivatott javítani.

ASUS Transformer Pad Infinity
[+]

A táblagép hátlapja remekül néz ki, a szálcsiszont fém borítás és a gravírozott díszítés párosa elegáns külsőt kölcsönöz a Transformer Pad Infinity-nek. Az elsődleges kamerát és a LED segédfényt legfelül találjuk, középen egy krómszínű ASUS felirat olvasható. A hangszóró a bal alsó sarokba került, a szokásos megoldással ellentétben nem egy különálló elemmel oldották meg, ehelyett a nyílásokat egyenesen a fémbe fúrták. Az elhelyezésen agyalhattak volna még egy kicsit, a gépet két kézzel tartva az ember önkéntelenül lefogja a hangkeltő berendezést. A hangminőség egészen kellemes, a SonicMaster eljárásnak köszönhetően magasabb hangerőn is kevésbé torzít a gép a vetélytársainál. Csodára azért nem szabad számítani, minőségi zenehallgatásra nem alkalmas a hangszóró.

ASUS Transformer Pad Infinity
[+]

Az ASUS ismét nagylelkű volt az oldalsó interfészek kiosztásakor, a megszokott androidos kínálatot jó néhány extra aljzattal fejelték meg. Alul középen egy 40 tűs csatlakozót láthatunk, mely adatszinkronizálásra és a táblagép töltésére szolgál. A bal és jobb oldalán egy-egy aprócska bemenet foglal helyet, melyek a billentyűzet stabil rögzítéséért felelnek. A mikrofonbemenetként is funkcionáló 3,5 milliméteres kimenet és a microHDMI-csatlakozó a bal oldal aljára került. Miután a táblagépeknél nem szokás a leszedhető hátlap, a microSD-kártya foglalata is ide került. A hangerőszabályzó, valamint a ki- és bekapcsoló gomb felül kapott helyet, utóbbi mellett egy aprócska állapotjelző LED is látható. Bár mi nem kaptunk tartozék billentyűzetet, a klaviatúrát csatlakoztatva további aljzatokkal gyarapodik az így is széles kínálat, többek között egy USB2.0-foglalatra és egy SD-olvasóra lehet számítani.

ASUS Transformer Pad Infinity
[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés