Amazfit GTS - nem kerek a történet

Az Apple Watchra hasonlító, rendkívül kitartó Amazfit óra kijelzőben erős, tudásban viszont van hova fejlődnie.

Funkciók

Az Amazfit GTS képernyője bármilyen csuklómozdulatra felvillan, ami egyszerre kényelmes és zavaró, mert akkor is bekapcsol, ha csak este az ágyban az ember mozgolódik kicsit – dupla koppra meg nem reagál. Billentyűből csak egy akad jobbra, a hosszú lenyomásához az alábbi funkciók egyike társítható: aktivitáskövetés, értesítőpanel, napi mozgásadatok, pulzusgrafikon, időjárás, az órán tárolt események és riasztások, iránytű, visszaszámláló, stopper, zenelejátszó a mobil megcsörgetése. Ezen kívül csak a PAI edzettség index, a korábbi edzések megtekintése és a beállítások érhetők el az óráról, és a lehetőségek végére is értünk. Az érintésérzékeny óralapon felülről tudjuk a kapcsolópanelt lehúzni (zseblámpa, programozható ne zavarj üzemmód, automatikus vagy kézi fényerő és zárolás), alulról pedig az alkalmazáslistát felgördíteni. Jobbra-balra két árva widgethez juthatunk (aktuális mozgásadatok, pulzusértékek) – azért az időjárás, a telefon zenelejátszója (rendben működik a mobilszoftver indítása után), és az edzésközpont is kaphatott volna gyorselérést.


[+]

Az AMOLED panel viszont nem kérdez: 348 x 442 pixelen senki nem fog szőrös karakterrajzolatra panaszkodni, még ha a négy saroknál veszítünk is néhány pixelt. A betekintési szögek hibátlanok, az automata fényerő állítás nappal és éjszaka egyaránt kényelmes olvasást biztosít, plusz a fényerőt kézzel is szabályozni lehet. A hardvert és az operációs rendszert a Huami különösebben nem részletezi, a menüben és a widgetek között mindenesetre különösebb várakozások és megakadások nélkül tudunk navigálni – persze nincs annyi funkció, hogy kiakassza. Az önálló zenelejátszás mellett kimaradt ugyanis a mikrofon és a hangszóró a hívások fogadásához, nincs NFC-s fizetés és EKG funkció sem.

[+]

Elérkeztünk a GTS leggyengébb pontjához, az értesítéskezeléshez. Eleve csak néhány telefonról érkező noti marad a memóriában, és gyakran nem csak az nem derül ki, melyik alkalmazás küldte (bármelyik megteheti), például egy email címe és tartalma helyett csak annyi jön át, hogy az adott címre üzenet érkezett. Nincs csoportosítás és válaszadás, képek és emojik nem jönnek át, kérdőjelek bezzeg akadnak: valamiért a Google Naptár rengeteg ilyen írásjelet használ, a magyar ékezetek közül pedig az ő-t és az ű-t helyettesíti ?. Végül az óra ébresztője nem szinkronizálható a telefonéval, mondjuk a középerejű rezgésre úgyse ébrednénk fel.

[+]

Annyira azért elég erős a motor, hogy a fenekünkön ülve a jelzéseket megérezzük, ráadásul ahány fajta, annyiféle rezgésminta választható. Intenzív mozgás közben viszont nem biztos, hogy észrevesszük, ha a GTS némán jelez, hangosan meg ugye nem tud. Végül azt is meg kell jegyezzem, hogy bármilyen jelzés küldéséhez az Amazfit mobilappnak a telefonon az előtérben kell maradnia, és miután a P30 Prón kivettem az alkalmazást az automatikus akkumulátorkezelés alól, az a mobilt állandóan felébresztette, a készenléti fogyasztást megnövelve. Szoftverileg tehát van még a dolgon reszelni való, egy frissítéssel pedig a magyar rendszernyelv is bekerülhetne.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés