Amazfit GTR 2 – az Amazfit félrelép

Újít de veszít is elődje tudásához képest a Huami mutatós, zenelejátszós órája.

Zepp, órafunkciók

A GTR 2 alkalmas némi önálló működésre, ám már csak a beüzemelés és az értesítéskezelés miatt is szükség lesz legalább 10.0-s iOS verziójú iPhone-nal vagy 5.0-s, de még inkább újabb androidos mobillal társítani. A problémás Amazfit mobilappot a sokkal profibb Zepp váltja, amit a közösség is szeret, és ezzel tudjuk az óra alapbeállításán túl a rendszerfrissítést is elvégezni – ami mondjuk úgy is kínkeservesen lassú, hogy megvan a WiFi modem, mert Bluetooth kapcsolaton megy az átvitel.

[+]

A Zepp főoldala ügyesen egybefogja a napi testadatokat (lépések, kalóriák, alvás, stressz, sporttevékenységek, PAI), míg saját paramétereinket és az órabeállításokat a Profile fül alatt érhetjük el. A képekből látszik: az angol rendszernyelv adott, a magyar nem, viszont az órán rendben megjelennek ékezeteink az egy-két sornyi szöveggel átkerülő mobilértesítésekben, pár alap hangulatjellel egyetemben. Más kérdés, hogy továbbra sincs csoportosítás vagy bármiféle válaszadási lehetőség, pedig ezt a Garmin egyszerűbb rendszerű órákkal megoldja. De legalább fogadhatjuk az órán a hívást, ami kapóra jöhet, ha a telefon mélyen lapul a táskában, szakad az eső, vagy csak lusták vagyunk megemelni.

[+]

A remek AMOLED panelhez méltó a Zeppből telepíthető óralapok minőségi választéka: a minimalistától kezdve az információval agyonzsúfoltig, az analógtól a digitálisig mindenféle akad, néha egy kis animációt és némi testreszabást mellékelve. Igaz: az adatmezőkre bökve nem ugrik fel az adott alkalmazás vagy widget, és a gyártó által telepítetteken túl egy időben csak néhány óralap települhet az órára, és egy-egy feltétele 30-60 másodperc attól függően, hogy a Zepp letöltötte-e korábban a mobilra, vagy még az is hátravan. Megannyi beállítás akad a telefonon, és érdemes testadatainkat minél naprakészebben megadni, a lényeg persze az óra használatán van.

A GTR 2 hangutasításokra is reagál
A GTR 2 hangutasításokra is reagál [+]

Az olyan apróságok mellett, mint a mindig aktív kijelző (ami tovább kurtítja az üzemidőt) alapvető hangutasításokat is adhatunk angolul (ezt bekapcsolva további merülést hozva): nyisd meg a zenelejátszót / edzéseket, lépj a következő számra, növeld a fényerőt! stb. Azért viszont kár, hogy edzés közben nem működnek a zeneutasítások, bár egy simítással elérhető a lejátszó, és jól működik a teljesen önálló, Bluetooth zenehallgatás a telefont hátrahagyva.


A magyar rendszernyelv nincs meg, de a magyar ékezetek rendben megjelennek az értesítésekkel [+]

Az óralapon felülről gördíthetők le a kapcsolók, alulról az értesítések, balról pár kártyaszerű widget (zene, ébresztő, időjárás, PAI, pulzus, mozgásadatok, véroxigén-telítettség), jobbról pedig egész lapos minialkalmazások. A menüből a következő appok közül válogathatunk: PAI, pulzus, véroxigén-telítettség, sport, edzésbejegyzések, stressz, célok, zene, időjárás, ébresztő, események, widgetek és beállítások. Ez a lista egyelőre nem bővíthető a Zeppből.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés