Hirdetés

Alcatel OT M'Pop - sláger lehetne belőle

Az Alcatel legújabb slágere ugyan nem rendíti meg alapjaiban a hardveres képességek csúcsát, ám cserébe két SIM-et is kezel és kedvező áron lesz kapható.

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

Lassan kezdünk hozzászokni, hogy már az alacsonyabb árszegmensben árult telefonokat is kétmagos hardverrel szerelik, ám még mindig vannak hírvivői az egymagos csodáknak is. Az M'Pop éppen ezek közé tartozik, hiszen a borítás alatt egy 40 nanométeres csíkszélességű, ám szerencsére már ARMv7 architektúrát használó MTK MT6575 chipset bújik meg, amiben egy 1 GHz-es egymagos processzor dolgozik, ehhez pedig 512 MB RAM társul, ami messze nem kiemelkedő már. A grafikus gyorsítás a PowerVR SGX531-től várható. Mivel a belső memória akár 32 GB-tal is bővíthető, így nem fog nagy gondot okozni az, hogy szabad felhasználásra nagyjából 2,2 GB áll rendelkezésre gyárilag. A masina rezgése érezhető, kicsit talán magas frekvencián mozog.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Alcatel OT M'Pop ZTE Blade III Alcatel OT 997D Sony Xperia E dual
Quadrant Standard 2472 pont 1867 pont 1689 pont 2119 pont
Linpack for Android (single) 38,633 MF. / 2,17 s 25,130 MF. / 3,34 s 37,600 MF. / 2,24 s 38,544 MF. / 2,17 s
Linpack for Android (multi) 33,432 MF. / 5,05 s 22,447 MF. / 7,51 s 32,936 MF. / 5,12 s 35,539 MF. / 3,24 s
Smartbench 2012 Prod. 1083 pont 781 pont 995 pont 1114 pont
Smartbench 2012 Games 1599 pont 1476 pont 1526 pont 1988 pont
AnTuTu 3.x Benchmark 4471 pont ? pont ? pont 5356 pont
Geekbench 2 503 pont ? pont ? pont ? pont

Talán ennél a táblázatnál ütközik ki az egyik legjobban a Project Butter és az jó optimalizálás hatása, hiszen ha végignézzük a pontszámokat, akkor tökéletesen kitűnik az előnye az M'Popnak. Itt persze nem számottevő differenciáról beszélünk, de az említett készülékek mind tesztalanyunk követésére képesek csak. Fontos tényező persze, hogy például a 997D-n még nem a legújabb szoftver futott, amikor nálunk járt, azóta minden bizonnyal az az eszköz is fejlődött, de az M'Pop egymagos hardvere a Jelly Beannel lazán maga mögé utasította az ICS-t futtató testvérét. A kellemes összhang a rendszer folyamatosságára is kihat, meglehetősen gördülékeny minden, alig találkozunk megakadásokkal. Játékokra annyira már nem alkalmas a kütyü, de legalább a nagyobb igénybevétel esetén sem melegszik fel a készülékház.

Alcatel One Touch M'Pop screen shot  Alcatel One Touch M'Pop screen shot

Már mindenki rájöhetett, hogy az Alcatel újdonságán az Android 4.1.1-es verziója fut, amit köznapi nevén Jelly Beanként ismerhetünk. Az alap felületet rendesen átszabták a gyártónál, minden ikon és háttérkép lecserélésre került, kicsit gömbölyűbb formavilág jellemezi a menürendszert. A zárolt képernyő jól néz ki, a megadott ikonokat lefelé húzva tudunk akár az üzenetkezelőbe, akár a fényképezőgéphez jutni. Jópofa, hogy az értesítési függönynél a hangprofilok is megváltoztathatók, de állíthatjuk innen a fényerőt és más adatkommunikációs eszközöket is. A főoldalak testreszabhatók, viszont felül a Google keresője mindig jelen van, én ezt speciel sosem szerettem, no meg annyira gyakran az átlag júzer sem használja, hogy mindig szem előtt kelljen lennie. Az alkalmazásokat a menüben kétfelé bontja a rendszer, vannak a gyárilag telepített, és vannak az általunk letöltött programok, mapparendezés viszont sajnos nem lehetséges a menüben (főképernyőn természetesen ez már adott szolgáltatás).

Alcatel One Touch M'Pop screen shot  Alcatel One Touch M'Pop screen shot

Az alacsony árazása ellenére az Alcatel énekesét sok extra applikációval látták el. Először talán érdemes mégis a jól megszokott androidos appokkal kezdeni, ugyanis rendelkezésünkre áll Chrome és a gyári böngésző, az email kliensek, a Google csevegő és Google+, a hangrögzítő, az időjárás, a kamera, a navigáció és térkép, a szép külsejű, magyar névnapokat is kijelezni képes naptár, a zene- és videolejátszó, a rádió, az üzenetkezelő (a megszokott, buborékos nézetet tudja), az ébresztőfunkcióval ellátott óra (fontos itt kiemelni, hogy a telefon képes időzített ki- és bekapcsolásra is), a számológép és a YouTube is.

Alcatel One Touch M'Pop screen shot  Alcatel One Touch M'Pop screen shot

Az érdekesség persze nem a fentiekben keresendő, hanem abban, hogy majdnem ugyanennyi plusz programot is gyárilag telepített nekünk az Alcatel, mely egész kedves gesztus, még ha néhányat nem is fogunk túl sokszor megnyitni. Találunk tehát PDF dokumentumok olvasására szolgáló Adobe Readert, AVG antivírust, Evernote-ot, van Cloud Backup, amin keresztül biztonsági mentést készíthetünk a telefonról a Boxba, Dropboxba vagy a belső tárhelyre. Szerencsére van jegyzetfüzetünk és médiaalbumunk, de összeállíthatunk vásárlási listát vagy teendőket is. Az M'Popról már azonnal küldhetünk üzenetet a Viber segítségével, a játékos kedvűeknek pedig a Shark Dash-t és a Little Big City-t ajánlja a gyártó, bár ezek csak demo verziók.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények