Alcatel One Touch X'Pop - kettőre játszik

Hirdetés

Extrák, adatátvitel

Ha kezelőfelületben nem is, azért másban kapunk némi többletet az alapokhoz képest. Ilyenek az extra szoftverek, amikből viszonylag sok van, bár az is igaz, hogy elég nagy részük megtalálható a Play Áruházban is. Nekem nagyon szimpatikus volt az Alcatel Segítség nevű program, ahol a készülék és a rendszer használatával kapcsolatos súgókat találunk. A félősebbek számára jöhet jól az AVG AntiVirus, és van egy Beállítási varázsló is, ha nem boldogulnánk. A biztonsági mentést szolgálja a Cloud Backup, ahol az általunk használt felhő alapú tárhelyen tárolhatjuk adatainkat.

Alcatel One Touch X'Pop Alcatel One Touch X'Pop

A közösségi oldalak kedvelőinek már alapból telepítve van a Facebook és a Twitter, illetve a LinkedIn kliens. Jegyzetmániásoknak ott az Evernote, van külön Jegyzetelő, Médiaalbum néven futó fájlkezelő, OI Shopping bevásárlólista készítő. A játékosokra is gondoltak, a Gameloft Live mellett a Little Big City és a Shark Dash szórakoztatja őket. Jól jöhet a LED zseblámpa és persze nem maradhat el az OfficeSuite, amivel megnyithatjuk a dokumentumokat.

Alcatel One Touch X'Pop Alcatel One Touch X'Pop

Eddig még nem említettem, de az X’Pop sima és dual SIM változatban is piacra kerül, nálunk pont az utóbbi járt. Igaz, hogy eme funkciót nem sokáig élvezhettem, ugyanis a SIM-ek behelyezésekor sikerült letörni az egyik érintkezőt, innentől pedig csak egy kártyával üzemelt tovább. Ehhez nagymértékben hozzájárult a rendkívül bután megoldott kártyafoglalat, ahol a SIM-ek egymás felett helyezkednek el, ezt nagyon nem így kellett volna megcsinálni. Ettől függetlenül a dual üzemmódban nincs meglepetés, mindkét kártya aktív, ám híváskor a másik lekapcsol. A menüben megadhatjuk, milyen művelethez melyik kártya legyen az alapértelmezett, a neveket is hozzárendelhetjük a SIM-ekhez, úgyhogy az integrációval semmi gond nincs.

Alcatel One Touch X'Pop Alcatel One Touch X'Pop

Adatátvitel terén csak átlagos a felhozatal. Kapunk egy négysávos GSM és egy kétsávos 3G modult, utóbbival maximum 7,2 Mbit-es sebességgel tölthetünk le adatokat. A Bluetooth 4.0-s, ez azért jó, a WiFi pedig b/g/n szabványokkal működik, van hotspot mód és DLNA is. A microUSB természetesen háttértárként is tud üzemelni, viszont MHL-kimenetről, NFC-ről és hasonlókról ne álmodjunk. A 4 GB-os belső tárhelyből majdnem 1 GB a programoké, míg további 1,37 GB-ot kapunk minden egyébre. Ezt microSD-vel tudjuk bővíteni, amihez elég a hátlapot leszedni, viszont valamiért kimaradt a szoftverből a leválasztás opciója, így ajánlott kikapcsolni csere előtt.

Alcatel One Touch X'Pop Alcatel One Touch X'Pop

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Alcatel One Touch Idol Ultra - laposan üt ki

    A tavalyi év után tovább erősít az Alcatel, zászlóshajójuk kategóriájának legvékonyabb okostelefonja. 2 mag, 4,65 hüvelyk, 6,45 milliméter.

  • ZTE V889M - kétélű penge

    Itthon is ismert és meglehetősen népszerű a kínai gyártó Blade III nevű készüléke, ám létezik kétkártyás változat is belőle, le is csaptunk rá.

  • Lenovo A820 - kínai kvartett

    Négymagos processzorral szerelt, kétkártyás okostelefon a pc-iről jól ismert Lenovotól, amely ráadásul igen olcsó, persze némi kompromisszumért cserébe.

  • Jiayu G3 - occó Nexus?

    Sokat emlegetik a fórumokon, egyfajta referenciaként tekintenek rá. A Jiayu G3 most nálunk is bizonyíthat, mire képes az alacsony árért cserébe, és akad néhány extra tulajdonsága.

Előzmények

Hirdetés