Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) - veled fordul a világ

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból nem állunk rosszul, van hotspotként is funkcionáló, 802.11a/b/g/n-es WiFi, Bluetooth 4.0 (A2DP), GLONASS támogatással ellátott A-GPS és még NFC is. Navigálni nagyon jó a telefonnal, villámgyorsan megtalálja a műholdakat és a jelet is stabilan tartja. A rendszerchip támogatja a Cat.4-es, 150/50 Mbps-os 4G/LTE hálózatokat. Efféle lefedettség híján a HSPA által nyújtott 42,2/5,76 Mbps le/feltöltési sebességre támaszkodhatunk mobilinternetezés esetén. A készülék microSIM-et fogad, létezik belőle duál SIM-es variáns is, ám arról nincs információ, hogy az itthon hivatalosan kapható lesz-e. A hangminőség egyébként nem a legszuperebb, engem mindenki tökéletesen hallott, ám az előlapon található beszédhangszórók kicsit élesen és halkan szólnak, minden mondanivalót értettem, de nem volt túlságosan tiszta a hang. A microUSB csatlakozó OTG-képes, így külső eszközöket, például pendrive-ot is kapcsolhatunk a mobilhoz.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) Screen Shot Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) Screen Shot

Kétféle böngészőt kapunk, az egyik a Chrome, a másik pedig a gyári megoldás. Az alap programban felül találjuk az URL-sávot, mellette a lapok kezelésére szolgáló ikont és a menügombot láthatjuk. Utóbbiból érjük el a könyvjelzőket, az asztali webhely kérését, valamint az offline nézetbe mentést. Az alkalmazásban nincs külön dupla koppintásos sortördelés, viszont annyit könnyít életünkön a rendszer, hogy előre beállít egy szövegméretet, ami már azért bőven olvasható lesz. A böngésző nagyon gyors, pillanatok alatt betöltődnek a weboldalak, a Flash tartalom viszont nem támogatott.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)
[+] Honor 6 Plus vs. Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)

Értékelés: Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Az akkumulátor 2000 mAh kapacitású. Ha folyamatosan használjuk a mobilt, vagyis internetezünk, valamennyit játszunk, navigálunk, fotózunk, akkor egy napos üzemidőre és 3,5 óra képernyőidőre lehet számítani. Ebben érdemes lenne már előrébb lépnie az Idol sorozatnak (remélhetőleg majd a nagytestvér megteszi). A MindigTV-vel nagyjából 7 órán át lehet HD-streamet nézni WiFi-n keresztül.

Az Alcatel One Touch Idol 3 kisebbik verziója azon kevés készülékek közé tartozik, amik kompakt méretben nyújtanak megfelelő teljesítményt. Nyilván nem egy csúcskategóriás eszköz, mint például a Samsung Galaxy Alpha, ám anyaghasználat és dizájn terén kiemelkedik a konkurensek közül. A kijelzőnél bőven elég a HD felbontás, főleg, mert a rendkívül jó fényerőnek köszönhetően napfényben is könnyedén látni fogjuk a megjelenített tartalmat. Hardveres téren előremutató a masina, jó döntés volt a 64 bites Snapdragon 410 SoC, ám ennél sokkal örömtelibb, hogy a végleges verzióba az Alcatel 1,5 GB-nyi rendszermemóriát épített, hiszen így az alkalmazások közötti váltás is folyamatosabb lett. A kamera mindig az Achilles-sarka volt a vállalat termékeinek, ám az Idol 3 (4.7) esetén már teljesen vállalhatóak a felvételek, főleg nappal lehet megfelelő minőségű fotókat lőni. Az akkumulátoros üzemidő viszont nem kiemelkedő, ebben az 5,5 hüvelykes variáns lesz a menőbb. A szoftver gördülékeny, a Lollipop megléte örömteli, a fejjel lefelé használatóság életképessége kérdéses, ám legalább ezzel is újat mutatott az Alcatel. A vetélytársak közül a sztereó előlapi hangszóró emeli még ki főszereplőnket, ami rendkívül nagy lármát csap. Az Idol 3 (4.7) függetlenül 60 ezer forintért lesz kapható, szolgáltatóknál viszont ennél sokkal kedvezőbb áron lehet előfizetéses konstrukció keretében elhozni, akár a Watch okosórával együtt. Ellenfele a kicsit olcsóbb, ám zömökebb és kevesebb RAM-mal rendelkező Huawei Ascend G620s, vagy még meg lehetne említeni a Lenovo S60-at és az LG Spiritet. A felsorolt extrák miatt azonban még mindig egy kicsit az Alcatel újdonsága felé billen a mutató, egyedül a belső tárhely szűkössége miatt érdemelne megróvást a vállalat. Az ajánlott plecsni ettől függetlenül nyilván jár neki.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Mobilarena TV: a nagy felfordulás

    Mai adásunkban az Alcatel OT Idol 3 nagyobb verzióját látjuk vendégül, ami 5,5 hüvelykes és Snapdragon 615 SoC hajtja. Bónuszként itt lesz a kör alakú, dizájnos Watch okosóra is.

  • 5,1 milliméter vékony lett a Micromax Canvas Sliver 5

    Az indiai vállalat leleplezte legújabb készülékét, mely rendkívül vékony készülékházat, Snapdragon 410 SoC-t és 4,8 hüvelykes AMOLED kijelzőt kapott.

  • Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5) - körhinta

    A vállalat újdonságának nagyobbik változata nem csak képernyőméretben és felbontásban különbözik, hanem hardveres téren is, a dizájn viszont szerencsére megmaradt.

  • Ilyen lett volna a OneTouch X1

    Az Alcatel dolgozott ugyan egy újabb középkategóriás készüléken, ám a boltok polcaira már sosem fog felkerülni. Pedig nem sikerült rosszul.

Előzmények