Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) - veled fordul a világ

Bevezető, tartozékok

A barcelonai Mobile World Congress kiállítás mindig mozgalmas és érdekes pontja az évnek, hiszen a nagy gyártók többsége ilyenkor rántja le a leplet az első félévre, vagy akár az egész esztendőre tervezett csúcsmodelljeiről. Ennek megfelelően az Alcatel sem hagyta bejelentés nélkül a rajongóit, és bár azt már korábban is lehetett tudni, hogy az Idol sorozat kap új modelleket, a tényleges bejelentés tartogatott meglepetéseket. Mivel a gyártó az elmúlt időszakban nagy hangsúlyt fektetett a készülékei zenei képességeire (amit jól példáz az Avicii-vel való együttműködésük és a különféle zenei és DJ-szoftverek a készülékeikben), már a bejelentés előtt várható volt, hogy az új csúcs-Idol ezen a téren fog hozni valami újat, de ennek ellenére is sikerült olyan finom, de mégis érdekesnek tűnő szolgáltatásokat belecsempészniük tesztünk tárgyába, az Idol 3-ba, amelyek mondhatni, hogy egyedülállóak.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)
[+]

Az Idol sorozat története két évvel ezelőttre nyúlik vissza, amikor az első Idol megjelent, majd jöttek a sikeres folytatások, az Idol S és az Idol 2 S, ez utóbbi többféle kijelzőmérettel volt elérhető. Ezt a hagyományt a kínai vállalat tovább is hozta a harmadik generációba, amely 4,7 és 5,5 hüvelykes megjelenítővel is elérhető, a panelek között nem csak fizikai méretük, hanem felbontásuk szempontjából is van különbség. Tesztünkben a kisebb készüléket helyezzük nagyító alá, mely a középkategóriában próbál szerencsét, ahonnan többek között a 1,5 GB rendszermemória, az egyedi és dizájnos külső, valamint a sztereó előlapi hangszóró miatt emelkedhet ki.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)
[+]

A sötétkék doboz fedelén a gyártó és a készülék megnevezése szerepel, a specifikáció és az elmaradhatatlan piktogramtenger alulra került. A csomagolás kibontva rögtön a készülékkel szemezhetünk, amihez több tartozékot is kapunk. A szelence alján hever az 1 amperes töltőfej, a microUSB kábel, plusz egy hallójáratba illeszkedő kialakítású, JBL gyártmányú JC022-es headset, ami egyébként az 5-10 ezer forintos árkategóriában versenyez. Van még egy tű, amivel az oldalsó tálcát lehet kinyitni és a SIM-kártyát lehet cserélni, de nem maradtak el a használati útmutatók sem, amelyekből van dögivel.

Külső

Egyre kevesebb a kompakt mérettel megáldott készülék, manapság már a középkategóriás telefonok többsége is öt hüvelykes, vagy annál nagyobb képernyővel rendelkezik. Nem úgy a kicsi Idol 3, ami a 134,6 x 65,9 x 7,6 milliméteres dimenzióknak és a 110 grammos tömegnek köszönhetően kiválóan illeszkedik a tenyérbe, nagyon jó a fogása, és egy kézzel is kényelmesen használható. Dizájn terén odatette magát az Alcatel, nyilván ez mindig egy szubjektív szempont, ám a masina nagyon dögösen néz ki, akárkinek mutattam, mindenki dicsérte a formatervet. Az anyaghasználatba szintén nem lehet belekötni, mivel külsőleg fém, üveg és műanyag váltja egymást, az összeszerelési minőség tökéletes, egyáltalán nem recseg a ház még akkor sem, ha megpróbáljuk a normálisnál jobban nyúzni, tekergetni.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)
[+]

Az előlap legnagyobb részét, közel 69 százalékát a 4,7 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású IPS kijelző teszi ki, a pixelsűrűség 312 ppi, ami majdnem eléri az Apple által nagyra becsült Retina megjelenítő szintjét. Az Alcatel már a bemutatón is hangoztatta, hogy a Technicolor céggel együttműködve próbáltak javítani a színvisszaadáson és úgy általában az olvashatóságon. Nem füllentettek, hiszen erős napsütésben sincs gond a képernyővel, a 611 nites fényerő egészen rendkívüli, alig tükröződik, a napszemüveget kedvelők pedig állítva nem ütköznek akadályba, oldalra döntve viszont a polarizálás miatt már elsötétül a kijelző (az elődnél ez igen idegesítő módon pont fordítva volt). A vezérlőgombok már a megjelenítőről érhetők el, így alul kizárólag egy hangszórót láthatunk, aminek párja felül helyezkedik el. Ezek a kiváló hangerőn kívül is tartogatnak egy érdekességet, hiszen mindkettő mellett található beszédhangszóró is; ennek megfelelően a telefon fejjel lefelé is használható beszélgetés közben. Az apró értesítő led, a távolság- és fényérzékelő szenzor, valamint az öt megapixeles kamera viszont nincs duplikálva, azok az eszköz tetején kaptak helyet, akármit is jelentsen ez egy szabadon forgatható okostelefonnál.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Alcatel OT Idol 3 (4.7) Motorola Moto G Sony Xperia Z3 Compact Samsung Galaxy Alpha
Fehér fényerő 611 nit 421 nit 530 nit 301 nit
Fekete fényerő 0,35 nit 0,58 nit 0,51 nit 0 nit
Kontrasztarány 1746:1 726:1 1018:1 n/a
Színhőmérséklet 7940 K 7755 K 10263 K 7455 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

Az oldalt futó keret közepe szálcsiszolt, szélei pedig fényesek, így az Idol 3 elegáns, férfias külsővel rendelkezik. A gombok elhelyezkedése azonban megszokást igény, mivel a bekapcsolást bal felülről tehetjük meg (van dupla koppintás is), a hangerőt pedig a készülék jobb oldaláról szabályozhatjuk. Ha megfordítva használjuk a mobilt, akkor persze minden máshová kerül, szóval azért kell idő, mire a fejünkben összeáll a gombok elhelyezkedése. Felül kapcsolhatjuk a masinához a 3,5 milliméteres csatlakozóval rendelkező fülhallgatókat, a kimenet mellett nem sokkal pedig egy másodlagos mikrofon helyezkedik el. Az alsó rész mindössze a microUSB csatlakozónak és egy másik mikrofonnak ad otthont.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)
[+]

A hátlap külseje szintén magával ragadó; bár műanyagból készült, a borítás a szálcsiszolt fém hatását kelti, egyáltalán nem csúszós és nem gyűjti az ujjlenyomatokat. A 13 megapixeles fényképezőt a bal felső sarokba szerelték, alatta van a ledes villanófény. Mivel a burkolatot nem lehet leszedni, nem lehet az akkumulátort sem cserélni. Ezen kívül annyi még az izgalom, hogy a középre helyezett Idol logó fényes fémből készült.

Hardver, szoftverezettség

A hardver kapcsán először az Alcatel sem volt tisztában azzal, hogy mi a helyes döntés. Nem az volt a kérdés, hogy a 64 bites, ARMv8 architektúrájú Snapdragon 410 chipsetet beszereljék-e, hanem hogy 1 vagy 1,5 GB RAM kerüljön a burkolat alá, eleinte ugyanis még a kisebb méretről volt szó. Szerencsére végül az utóbbi mellett döntöttek, ami mindenképpen előny a vetélytársakhoz képest. A grafikus gyorsítás szerepköre az Adreno 306-ra hárul, ami elég is a legtöbb esetben. A belső tárhely mérete 8 GB, ezzel csak az a gond, hogy a szolgáltatói változatban kismillió felesleges applikációt előre feltelepített az Alcatel, így nagyjából 2 GB marad szabadon, szóval nagyon gyorsan érdemes lesz eltávolítani ezeket a programokat. Ha ezt mégsem tesszük meg, akkor a microSD foglalat tehet jó szolgálatot, hiszen akár 32 GB-os kártyákat is képes kezelni a telefon. A rezgőmotor a mobil aljában található, ereje bőségesen elég egy ilyen apró ház megmozgatásához, így az értesítéseket mindig megérezzük majd.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Alcatel OT Idol 3 (4.7) Huawei P8 Lite ZTE Blade S6 Sony Z3 Compact
Rendszerchip Snapdragon 410 HiSilicon Kirin 620 Snapdragon 615 Snapdragon 801
AnTuTu Benchmark 5.x 22040 pont 32106 pont 34118 pont 41930 pont
Vellamo Browser 2117 pont 2274 pont 2231 pont 2583 pont
Vellamo Metal 882 pont 1086 pont 975 pont 1545 pont
SunSpider 1.0.2 1349,6 ms 1393,9 ms 1136,6 ms 858,9 ms
Geekbench 3 (single) 479 pont 586 pont 660 pont 965 pont
Geekbench 3 (multi) 1422 pont 2556 pont 2390 pont 2717 pont
GFXBench Man. onscreen 3,9 fps nem indult el 12 fps 25,5 fps
GFXBench Man. offscreen 1,8 fps nem indult el 5,8 fps 11,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,4 fps 16 fps 24 fps 40,9 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,3 fps 10 fps 15 fps 27,2 fps

A pontszámok semmi meglepő adattal nem szolgáltak, ugyanazt nyújtja a készülék, mint más Snapdragon 410-es SoC-vel szerelt modellek, ám jól látszik, hogy az 5,5 hüvelykes variáns a Snapdragon 615-ös oszlop megvizsgálásából kiindulva várhatóan mennyivel erősebb lesz majd tesztalanyunknál. A rendszersebességre így sem lehet egy rossz szavunk sem, pörög a szoftver, nincs megakadás, az alkalmazások közötti váltás is könnyedén zajlik, a fordítgatásra gyorsan reagál a masina. A programok szélsebesen megnyílnak, a kilépéskor pedig nem zuhan össze a rendszer, ami főleg a másfél gigabájtnyi rendszermemóriának köszönhető. A játékra éhes felhasználók örömüket lelhetik az új Idolban, bár azért érdemes szem előtt tartani a rendszerchip határait.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) Screen Shot Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) Screen Shot

Az Alcatel nagyon büszke arra, hogy újdonságait Android 5.0.2 Lollipop operációs rendszerrel dobta piacra, amit ráadásul alapvetően békén is hagytak, rengeteg a gyári felületből ismert dizájnelem, kizárólag az ikonkészlet lett egyedi. A működési elv nem változott, több főoldalt állíthatunk be, amikre widgeteket és gyorsikonokat tehetünk ki. Amire kevésbé van szükség, azt a főmenüben tárolhatjuk, mappázni viszont ott nem lehet. A kijelzőt akár dupla koppintással is felébreszthetjük, a zárolt képernyőről pedig az értesítések mellett több funkciót is elérünk, ilyen a számológép, a zenelejátszó, az előlapi kamera, a névjegyzék, a QR-kód leolvasásó, a tárcsázó, vagy a fényképezőgép. A fejjel lefelé való használathoz szükséges forgatás kikapcsolható, de ha mégis aktiváljuk, akkor megadhatjuk, hogy csak álló vagy fekvő nézetben is lehessen nyomkodni a telefont. Hogy ez a megoldás egyébként mennyire életképes, az egy kiváló kérdés, nyilván jó dolog, hogy nem kell odafigyelni arra, hogy a telefon milyen pozícióban hever például az asztalon, de ha 180 fokkal elforgatva használjuk, akkor a gombok elhelyezkedése egészen rémes lesz, bár meg lehet szokni ezt is. Az ötlet persze jó, biztosan sokan imádni is fogják a készülék ezen tulajdonságát, de én speciel annyira nem éreztem szükségességét.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) Screen Shot Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) Screen Shot

A vezérlőgombok a képernyő alján helyezkednek el, sorrendjük sajnos nem változtatható, mint ahogy az sem adható meg, hogy mely alkalmazások esetén rejtse el őket automatikusan a rendszer. A telefonkönyvben a tárcsázó segítségével számok és betűk alapján (vagyis prediktíven) kereshetünk, a névjegyzékben tárolt kontaktokhoz pedig név, cég, beosztás, telefonszám, dátum, kapcsolat, jegyzet, cím, email, csengőhang rendelhető hozzá, plusz kipipálhatjuk, hogy az adott személytől érkező hívást a hangpostára irányítsa-e a mobil. Kétféle billentyűzeten gépelhetünk, a gyári androidos megoldás a Swiftkey-jel egyetemben rendkívül kényelmesen és jól használható. A legördülő információs függönyben az értesítéseket találjuk, ha pedig még lejjebb húzzuk, akkor már a legfőbb gyorsbeállításokhoz tartozó kapcsolókat és a fényerőszabályzót is elérjük.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) Screen Shot Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) Screen Shot

Mint arról már szó esett, az Alcatel megint átesett kicsit a ló túloldalára, már ami az előre felinstallált programokat illeti (a független verziónál jobb a helyzet). Rengeteg ugyanis a kevésbé hasznos app, a sok demójátékra (teljes verziónál más lenne talán a helyzet) kevés embernek lesz szüksége például. Főleg úgy, hogy két alkalmazásboltot is találunk a menüben, van a gyári Google Play Áruház, és van az alcateles Apps. Az extra applikációk közül kielemendő a Facebook, a Whatsapp, a Viber, a WPS Office dokumentumolvasó, a Dropbox, a Flipboard és az AVG Antivirus. Ezen kívül már csak gyári szoftvereket találunk, kezdve a böngészőtől a Drive-on és a számológépen át egészen a Térképig, időjárásig, vagy ébresztőóráig.

Multimédia

A hátlap alá a sok más telefonban is megtalálható, 13 megapixeles Sony IMX214 szenzort szerelte a vállalat. Az előlapra egy 5 megapixeles kamera került, amivel – az elsődleges modulhoz hasonlóan – 1080p-s videókat rögzíthetünk. A szoftver főképernyőjén a funkciók között váltogathatunk, bekapcsolhatjuk a vakut, válthatunk a kamerák között. A menü gombot megnyomva az üzemmódokat választhatjuk ki: automatikus, HDR, panoráma, time-lapse, QR-kód beolvasó, arcszépség, valamint manuális. Utóbbi esetén a fehéregyensúlyt, a fókuszálást, a záridőt (1/2 és 1/2000 másodperc között) és az érzékenységet (ISO-t) babrálhatjuk. A beállításokban a fényképméret, az időzítőt (5-10 másodperc), GPS-pozíció tárolását konfigurálhatjuk. A fókuszálás nem éppen villámgyors, a nagyjából 5-6 megabájtos képek mentése viszont az.

A képek minősége sokkal jobb, mint az elődmodellek esetén, főleg a nappali fotókat lehet kiemelni. A dinamikatartomány abszolút rendben van, de a HDR-mód is (első és második fotó közötti különbséget érdemes figyelni) nagyon sokat dob az összképen. A makrófelvételek kiválóak, nagyjából hét-nyolc centiméterről már lehet éles alkotásokat lőni. A részletek jól látszódnak, a vonalélesség sem rossz, de ahogy kevesebb a fény, úgy romlik a minőség is. Már a beltéri felvételeken is látszik, hogy nincs sok zaj, ami az algoritmus erőteljes mosásának köszönhető, éjszaka pedig még rosszabb a helyzet, a részletek itt már teljesen elvesznek. A videók minősége a fotókhoz hasonlóan alakul, a hang mondjuk nagyon nincs rendben, sem a nappal, sem az éjjel készített tesztfelvételünkön.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)
[+]

A videolejátszó a galériából érhető el, a készüléken tárolt mozgóképekből mindig kiragad egy részletet a program, amit kvázi borítóként használ. Főszereplőnk könnyedén megbirkózik a 720p és 1080p felbontású filmekkel is, a 2K-nál viszont már megmakacsolja magát a mobil, formátum tekintetében viszont fekszik neki az XviD, az MP4 és a H.265, habár az AVI kiterjesztérű fájlokkal nem boldogult. Sok mindent nem tud a gyári app, de tekerni lehet a videókban, plusz meg tudjuk jeleníteni a feliratokat.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) Screen Shot Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) Screen Shot

A zenelejátszó legnagyobb dobása a mix mód, így a dalok hallgatása közben egy lemez pörög középen, amit mozgatva DJ-nek érezhetjük magunkat. Ennél még egy fokkal jobb, hogy akár két számot is lejátszhatunk egyszerre, ehhez már valóban magasabb szintű érzékek kellene. A muzsikák között dalok, albumok, előadók és mappák szerint válogathatunk. Van automatikus kikapcsolás, méghozzá tíztől kilencven perces időintervallumig lehet ezt aktiválni. Az FM-rádió sem maradt ki, a működéshez fülhallgató is szükséges. Az Idol 3 csúcspontja a JBL nevével fémjelzett, sztereó előlapi hangszóró, ami elképesztően nagy lármát tud csapni, nagyon hangos. A JBL JC022 headset nem szól rosszul, de csak inkább átlagosnak számít a kategóriájában.

Teszt Alcatel OT Idol 3 (4.7) Samsung Galaxy E5 Microsoft Lumia 640 Sony Xperia M4 Aqua Vodafone Smart Prime
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,66, -0,73 +0,02, -0,05 +0,06, +0,02 +0,02, -0,05 +0,02, -0,05
Zajszint, dB (A): -90,1 -91,3 -91,9 -87,7 -87,1
Dinamikatartomány, dB (A): 90,1 91,1 91,8 88,1 85,9
THD, %: 0,0054 0,0083 0,0068 0,0075 0,0063
IMD + Zaj, %: 0,011 0,012 0,013 0,021 0,016
Sztereó áthallás, dB: -88,4 -89,6 -90,7 -87,3 -88,2

Elégedettek lehetünk a frekvenciaátvitel görbéjével, olyan szögegyenes, amilyennek lennie is kell.

A sistergéstől vagy az idegesítő zajoktól sem kell tartani, hiszen ennek szintje bőven a hallgató tartomány alatt mozog.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból nem állunk rosszul, van hotspotként is funkcionáló, 802.11a/b/g/n-es WiFi, Bluetooth 4.0 (A2DP), GLONASS támogatással ellátott A-GPS és még NFC is. Navigálni nagyon jó a telefonnal, villámgyorsan megtalálja a műholdakat és a jelet is stabilan tartja. A rendszerchip támogatja a Cat.4-es, 150/50 Mbps-os 4G/LTE hálózatokat. Efféle lefedettség híján a HSPA által nyújtott 42,2/5,76 Mbps le/feltöltési sebességre támaszkodhatunk mobilinternetezés esetén. A készülék microSIM-et fogad, létezik belőle duál SIM-es variáns is, ám arról nincs információ, hogy az itthon hivatalosan kapható lesz-e. A hangminőség egyébként nem a legszuperebb, engem mindenki tökéletesen hallott, ám az előlapon található beszédhangszórók kicsit élesen és halkan szólnak, minden mondanivalót értettem, de nem volt túlságosan tiszta a hang. A microUSB csatlakozó OTG-képes, így külső eszközöket, például pendrive-ot is kapcsolhatunk a mobilhoz.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) Screen Shot Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) Screen Shot

Kétféle böngészőt kapunk, az egyik a Chrome, a másik pedig a gyári megoldás. Az alap programban felül találjuk az URL-sávot, mellette a lapok kezelésére szolgáló ikont és a menügombot láthatjuk. Utóbbiból érjük el a könyvjelzőket, az asztali webhely kérését, valamint az offline nézetbe mentést. Az alkalmazásban nincs külön dupla koppintásos sortördelés, viszont annyit könnyít életünkön a rendszer, hogy előre beállít egy szövegméretet, ami már azért bőven olvasható lesz. A böngésző nagyon gyors, pillanatok alatt betöltődnek a weboldalak, a Flash tartalom viszont nem támogatott.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)
[+] Honor 6 Plus vs. Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)

Értékelés: Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Az akkumulátor 2000 mAh kapacitású. Ha folyamatosan használjuk a mobilt, vagyis internetezünk, valamennyit játszunk, navigálunk, fotózunk, akkor egy napos üzemidőre és 3,5 óra képernyőidőre lehet számítani. Ebben érdemes lenne már előrébb lépnie az Idol sorozatnak (remélhetőleg majd a nagytestvér megteszi). A MindigTV-vel nagyjából 7 órán át lehet HD-streamet nézni WiFi-n keresztül.

Az Alcatel One Touch Idol 3 kisebbik verziója azon kevés készülékek közé tartozik, amik kompakt méretben nyújtanak megfelelő teljesítményt. Nyilván nem egy csúcskategóriás eszköz, mint például a Samsung Galaxy Alpha, ám anyaghasználat és dizájn terén kiemelkedik a konkurensek közül. A kijelzőnél bőven elég a HD felbontás, főleg, mert a rendkívül jó fényerőnek köszönhetően napfényben is könnyedén látni fogjuk a megjelenített tartalmat. Hardveres téren előremutató a masina, jó döntés volt a 64 bites Snapdragon 410 SoC, ám ennél sokkal örömtelibb, hogy a végleges verzióba az Alcatel 1,5 GB-nyi rendszermemóriát épített, hiszen így az alkalmazások közötti váltás is folyamatosabb lett. A kamera mindig az Achilles-sarka volt a vállalat termékeinek, ám az Idol 3 (4.7) esetén már teljesen vállalhatóak a felvételek, főleg nappal lehet megfelelő minőségű fotókat lőni. Az akkumulátoros üzemidő viszont nem kiemelkedő, ebben az 5,5 hüvelykes variáns lesz a menőbb. A szoftver gördülékeny, a Lollipop megléte örömteli, a fejjel lefelé használatóság életképessége kérdéses, ám legalább ezzel is újat mutatott az Alcatel. A vetélytársak közül a sztereó előlapi hangszóró emeli még ki főszereplőnket, ami rendkívül nagy lármát csap. Az Idol 3 (4.7) függetlenül 60 ezer forintért lesz kapható, szolgáltatóknál viszont ennél sokkal kedvezőbb áron lehet előfizetéses konstrukció keretében elhozni, akár a Watch okosórával együtt. Ellenfele a kicsit olcsóbb, ám zömökebb és kevesebb RAM-mal rendelkező Huawei Ascend G620s, vagy még meg lehetne említeni a Lenovo S60-at és az LG Spiritet. A felsorolt extrák miatt azonban még mindig egy kicsit az Alcatel újdonsága felé billen a mutató, egyedül a belső tárhely szűkössége miatt érdemelne megróvást a vállalat. Az ajánlott plecsni ettől függetlenül nyilván jár neki.

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)
Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 134,6 x 65,9 x 7,6 milliméter
Tömeg 110 gramm
Színvariációk fekete, szürke, arany
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,7 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (312 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 410
Processzor típusa 1,2 GHz-es, négymagos ARM Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 306
RAM mérete 1,5 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 GB
Memória bővíthetősége microSD (32 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 900/1900 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van (Cat.4)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11a/b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.0.2 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok demók
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Apps áruház, Deezer, Dropbox, Facetune, Filboard, Iránytű, Mix (zene), Shazam, Rádió, Viber, WhatApp, Swiftkey, WPS Office
Multimédia
Fő kamera 13 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó
Másodlagos kamera 5 megapixeles (1080p)
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2000 mAh-s lítium-ion
Internetezési idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő 40 óra
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, giroszenzor, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, értesítő led

Azóta történt

  • Mobilarena TV: a nagy felfordulás

    Mai adásunkban az Alcatel OT Idol 3 nagyobb verzióját látjuk vendégül, ami 5,5 hüvelykes és Snapdragon 615 SoC hajtja. Bónuszként itt lesz a kör alakú, dizájnos Watch okosóra is.

  • 5,1 milliméter vékony lett a Micromax Canvas Sliver 5

    Az indiai vállalat leleplezte legújabb készülékét, mely rendkívül vékony készülékházat, Snapdragon 410 SoC-t és 4,8 hüvelykes AMOLED kijelzőt kapott.

  • Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5) - körhinta

    A vállalat újdonságának nagyobbik változata nem csak képernyőméretben és felbontásban különbözik, hanem hardveres téren is, a dizájn viszont szerencsére megmaradt.

  • Ilyen lett volna a OneTouch X1

    Az Alcatel dolgozott ugyan egy újabb középkategóriás készüléken, ám a boltok polcaira már sosem fog felkerülni. Pedig nem sikerült rosszul.

Előzmények